ALKAN - Hurtownia Elektryczna
Podane ceny dostępne są wyłącznie przy zamówieniach przez sklep internetowy. Ceny w oddziałach stacjonarnych mogą się różnić.

Hurtownia elektryczna Alkan – poznaj naszą historię i asortyment sklepu internetowego

hurtownia-elektryczna-alkan-historia-i-asortyment-sklepu-internetowego

Hurtownia elektryczna Alkan powstała już w 2002 roku we Wrocławiu. Od ponad 15 lat zajmujemy się hurtowym handlem sprzętem elektrycznym. W naszej ofercie znajdują się najróżniejsze rodzaje oświetlenia. W ofercie mamy zarówno szeroki zakres źródeł światła, jak i nietypowych opraw, które gotowe są odmienić aranżację każdego pomieszczenia! Przez lata pracy udało nam się znacznie poszerzyć asortyment. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć u nas wszelkie nowinki ze świata artykułów elektrotechnicznych oraz sprzętu związanego z przemysłową automatyką.

Spis treści:
O Hurtowni Elektrycznej Alkan
Warunki dostawy towaru
Zasady zwrotów i reklamacji
Poradniki, czyli wskazówki do urządzenia domu i ogrodu
Asortyment Hurtowni Elektrycznej Alkan

Hurtownia Elektryczna Alkan – kim jesteśmy?

Od 2014 roku hurtownia Alkan oficjalnie przyłączona została do Grupy hurtowni elektrycznych Elektro Omega S.A, której siedziba znajduje się w Katowicach. To grupa zrzeszająca 43 hurtownie na terenie całej Polski i aktywnie prowadząca rozmowy biznesowe z kolejnymi chętnymi. Ideą grupy jest wymiana doświadczeń związanych z rozwojem i procesami zachodzącymi na rynku elektrotechnicznym. Powstała, aby realizować dalekosiężne strategie i plany rozwojowe związane z dystrybucją artykułów elektrotechnicznych czołowych producentów. Elektro Omega stawia na wzajemne porozumienie, konsolidację i poczucie jedności pomiędzy członkami grupy. Obecnie jednym z jej głównych zadań jest wprowadzenie sprawnego systemu B2B (buissness to buissness) oraz stałe działania mające na celu integrację hurtowni członkowskich. Dzięki przynależności do grupy Elektro Omega hurtownia elektryczna Alkan ma nielimitowany dostęp do wybitnych marek produktów oraz czołowych producentów świata elektrotechniki.

Alkan to hurtownia o silnej, ugruntowanej pozycji na lokalnym rynku. Świadczy o tym między innymi uroczyste otwarcie drugiego wrocławskiego oddziału firmy, które nastąpiło w roku 2016.

Oferujemy wysokiej jakości usługi zaopatrzeniowe dla wszystkich inwestorów, deweloperów i instalatorów, jesteśmy w stanie zagwarantować kompleksową obsługę oraz błyskawiczną realizację zamówienia. Posiadamy szeroki zakres wiedzy i kompetencji, a cenne, wieloletnie doświadczenie pozwala nam stale dotrzymywać kroku wymaganiom naszych klientów. Działamy szybko, skutecznie i terminowo.

Warunki dostawy towaru z hurtowni elektrycznej Alkan we Wrocławiu

Współpracujemy z firmami kurierskimi GLS i FedEx, które gwarantują niezawodną i pewną dostawę na wskazany adres. Na całkowity koszt dostawyi składają się kluczowe szczegóły zamówienia: waga i gabaryty produktów, forma płatności a także ubezpieczenie i opłata paliwowa za zamówiony towar.

W razie pytań związanych z terminami, ceną i wszelkimi innymi informacjami dotyczącymi warunków przesyłek, a także na wypadek jakichkolwiek innych wątpliwości prosimy o kontakt pod następującym numerem telefonu: 570262999 lub adresem e-mail: e-sklep@alkan.pl. Z przyjemnością wysłuchamy wszelkich uwag i rozjaśnimy wszelkie poruszone kwestie.

Lampy i inne oprawy świetlne to mocna strona sortymentu hurtowni elektrycznej Alkan

Zasady zwrotów i reklamacji w hurtowni elektrycznej Alkan

Nasza hurtownia elektrotechniczna zapewnia konsumentom prawo do odstąpienia od zawartej zdalnie umowy sprzedaży. Klienci mają 14 dni na rezygnację z umowy i nie muszą podawać żadnej konkretnej przyczyny odstąpienia. Okres, w którym rozpatrzymy rezygnację wynosi dwa tygodnie od momentu, w którym klient wszedł w posiadanie zamówionego towaru. Aby wypowiedzenie przebiegło skutecznie, konsument zobligowany jest do przesłania nam decyzji o odstąpieniu od umowy w formie oświadczenia wysłanego pocztą – tradycyjną lub elektroniczną.

Niezbędne adresy oraz godziny otwarcia hurtowni elektrycznej Alkan:

Adres stacjonarny:
Alkan Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Spółka Komandytowa
ulica Gorlicka 40
51-314 Wrocław

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 7:30 – 17:00
sobota: 8:00 – 14:00
niedziela: nieczynne

Sklep internetowy
e-mail:

e-sklep@alkan.pl
numer telefonu:
570 262 999

W razie potrzeby bazowy wzór pisma zawierającego rezygnację z umowy znajduje się na stronie naszego Sklepu Internetowego w sekcji „Zwroty/reklamacje”. Gdy klient odstąpi od umowy, zwracane są mu wszelkie płatności związane z zakupem sprzętu elektrotechnicznego oraz koszty jego przesyłki (z wyjątkiem zwrotu należności za transport inny, niż optymalna metoda zalecana przez Hurtownię Elektrotechniczną Alkan). Zwrócenie należności dokonane zostanie niezwłocznie od momentu, w którym dotrze do nas dowód odesłania zakupionego towaru bądź sam towar (w zależności od tego, która przesyłka dotrze szybciej). Wyrównanie kosztów nastąpi w ten sam sposób, w jaki zrealizowana została pierwotna transakcja, chyba, że klient wybierze alternatywną opcję spłaty. Aby warunki odstąpienia od umowy zostały spełnione, rzeczony towar musi dotrzeć do nas w okresie nie dłuższym, niż 14 dni od momentu, w którym konsument zadeklarował rezygnację. Koszty przesyłki zwrotnej opłaca klient. Podobnie jak koszty zmniejszenia wartości przedmiotu sprzedaży wynikające z użytkowania sprzętu niezgodnie z jego przeznaczeniem.

Poradniki Hurtowni Elektrycznej Alkan, czyli praktyczne wskazówki do urządzenia domu i ogrodu

Poza bogatym spektrum artykułów elektrycznych Hurtownia Elektryczna Alkan oferuje również treści poradnikowe dotyczące praktycznego wykorzystywania sprzętu. Zainteresowani znajdą pośród nich między innymi zasady bezpiecznego korzystania z instalacji elektrycznej, zestawienia porównawcze najlepszych źródeł światła (co wybrać, LED-y czy żarówki energooszczędne?) czy porady dotyczące planów i projektów instalacji odgromowych. Rzetelnie rozpracowujemy i wyjaśniamy technologiczne nowostki – od możliwości współczesnych budynków inteligentnych, poprzez charakterystykę bezpuszkowych instalacji, aż do recenzji zdalnie sterowanych systemów świetlnych. Radzimy jak zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, podsuwamy pomysły na sprawdzone oświetlenie w ogrodzie i dobieramy rodzaj lampy do stylistyki pomieszczenia we wnętrzu domu. Nasza baza zawiera kilkadziesiąt rzetelnych i obszernych artykułów na tematy związane z szeroko pojętą branżą elektrotechniczną. Zawarte w nich informacje przydadzą się zarówno odbiorcom pragnącym poszerzyć swoją wiedzę z zakresu pojęć związanych z elektrycznością jak i osobom szukającym wygodnych rozwiązań i ciekawych inspiracji do aranżacji prywatnych wnętrz.

Asortyment Hurtowni Elektrycznej Alkan – sprawdź najlepszej jakości produkty elektrotechniczne i oświetleniowe

Sklep Internetowy Alkan oferuje bogaty wybór artykułów i sprzętu związanego z elektrotechniką. Jako przedstawiciele hurtowni elektrycznej mamy bogate doświadczenie w sprzedaży systemów oświetleniowych oraz ich opraw, dzięki czemu dysponujemy rozległym zakresem wiedzy w tej dziedzinie. Poza źródłami światła nasz sklep zaopatrzony jest również w komponenty składające się na instalacje elektryczne, jak kable, puszki czy złączki, a także wentylatory czy sprzęt do automatycznej obsługi domowych urządzeń elektrotechnicznych.

Przeglądając bogatą ofertę hurtowni natknąć się można na następujące kategorie zaopatrzenia:

Oświetlenie

Posiadamy szeroką ofertę opraw świetlnych do użytku wewnętrznego. W naszej bazie znajdują się między innymi:

 • oprawy meblowe funkcjonujące w trybie pracy EVG o mocy 4W i temperaturze barwowej wynoszącej 4000 K
 • oprawy sufitowe natynkowe, wśród których znajduje się szeroki wybór plafonów sufitowych zasilanych światłem LED
 • oprawy przeznaczone do schodów – szeroki wybór opraw przeznaczonych do oświetlania schodów przy pomocy światła LED od znanego producenta Zamel Ledix
 • energooszczędne i nowoczesne oprawy downlight występujące w różnych rozmiarach i kształtach, zasilane światłem LED o mocy 6, 12 lub 18W
 • przeznaczone do celów przemysłowych hermetyczne oprawy LEDVANCE o mocy znamionowej 39 W

Warto zapoznać się również z naszym bogatym asortymentem oświetlenia zewnętrznego. Hurtownia Elektryczna Alkan dysponuje szeroką bazą lamp do ogrodów i naświetlaczy LED.

Oprawy

ANS LIGHTING

 • kinkiety ogrodowe w kolorze satynowego srebra zasilane żarówkami do 25 W, proste i ukośne
 • kinkiety z czujnikiem
 • metalowe słupki ogrodowe w kolorze satynowego srebra
 • słupki ogrodowe z czujnikiem
 • słupki ogrodowe z gniazdami
 • metalowe latarenki ogrodowe (maksymalna moc 60 W)

GTV

 • słupki ogrodowe LED – energooszczędne, dekoracyjne oświetlenie idealne do tarasów i ogrodów. Wykonane ze stali nierdzewnej, odporne na pył i wilgoć. Kolory: srebrny i czarny.
 • kinkiety ogrodowe LED 11 W – oświetlenie ogrodowe, do zewnętrznego i wewnętrznego montażu
 • słupki ogrodowe do zastosowania zewnętrznego – maksymalna moc źródła światła to 60W

RUM-LUX

 • słupki ogrodowe z hermetycznie chronionymi gniazdami (wersje z dwoma i czterema wejściami), idealne do zasilania kosiarek elektrycznych, pilarek, samochodowych odkurzaczy i innych urządzeń powszechnie stosowanych w warunkach zewnętrznych. Sprawdzi się również w formie zasilania lampek ogrodowych. Dzięki zamontowanej na słupku lampie umożliwia podłączenie urządzeń w czasie zmroku.

Naświetlacze LED

LEDVANCE:

 • szklane i aluminiowe naświetlacze LED o mocy znamionowej 20, 50 i 100 W wyposażone w czujnik ruchu (kolory: biały i czarny)

Źródła światła

Jako hurtownia elektryczna posiadamy szeroką wiedzę i asortyment dotyczący oświetlenia, dlatego dysponujemy liczną kolekcją źródeł światła, pośród których znajdą państwo między innymi:

 • lampy metalohalogenkowe
 • lampy sodowe
 • świetlówki kompaktowe – inaczej nazywane także żarówkami energooszczędnymi oraz CFL (z angielskiego Compact Fluorescent Lamp)
 • świetlówki liniowe
 • żarówki halogenowe
 • żarówki LED:
  – modele żarówek LED z gwintem E14 producenta OSRAM o mocy znamionowej 5, 7 w różnych kształtach
  – modele żarówek LED z gwintem E27 (firmy GTV i OSRAM)
  – modele żarówek LED z gwintem GU10 (firmy GTV, OSRAM i Spectrum)
 • taśmy i paski LED wraz z zasilaniem i sterownikami i przydatnymi akcesoriamigniazdo elektryczne


Gniazdka i łączniki

Hurtownia Elektryczna Alkan oferuje również bogatą ofertą gniazdek, czujników ruchu, ściemniaczy czy zaślepek.

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo:

Gniazda natynkowe produkcji firmy Karlik, która na rynku działa już od 1978 roku. Posiadamy wyposażenie spełniające normę szczelności IP54:

 • hermetyczne łączniki schodowe, świecznikowe i krzyżowe w wersjach pojedynczej i podwójnej o najróżniejszych kolorach
 • hermetyczne łączniki podświetlane
 • pojedyncze, podwójne i potrójne gniazda JUNIOR w wersjach z klapką
 • poziomie i pionowe zestawienia łączników schodowych i gniazdek

Gniazda podtynkowe wiodących producentów sprzętu elektrycznego:

Ospel:

 • ramki Impresja w wersjach od pojedynczej do pięciokrotnej w najróżniejszych barwach i odcieniach
 • łączniki Impresja do klatek schodowych, żaluzji czy dzwonka – pojedyncze i podwójne
 • łączniki Impresja w wersji podświetlanej, do obsługi żaluzji, dzwonka, a także w wersji dedykowanej hotelom
 • gniazda elektryczne:
  – pojedyncze z przesłonami torów prądowych lub w wersji z kluczem
  – podwójne z ramką, w wersji z przesłonami torów lub bez
 • gniazda antenowe RTV, RTV-SAT oraz RTV-2xSAT a także gniazda antenowe typu F
 • gniazda teleinformatyczne – pojedyncze i podwójne gniazda telefoniczne, gniazda komputerowe oraz pasujące do nich obudowy
 • pojedyncze i podwójne gniazda głośnikowe Impresja o różnych odcieniach
 • ściemniacze – uniwersalne ściemniacze LED, ściemniacze sterowane przy pomocy pilota i/lub dotyku oraz ściemniacze przyciskowo obrotowe
 • elektrotechniczne czujniki ruchu
 • akcesoria w postaci zestawów uszczelniających, przyłączek, zaślepek, oraz puszek w wersji od pojedynczej do pięciokrotnej

Kontakt Simon:

 • końcowe gniazda antenowe RTV
 • łączniki i przyciski – zwierne, schodowe, krzyżowe, świecznikowe, jedno- i dwubiegunowe w wersji podświetlanej i nie
 • ramki w wersji od pojedynczej do pięciokrotnej w różnych barwach i odcieniach

Berker:

 • mechanizmy one platform:
  – łączniki jedno- i dwuklawiszowe śrubowe i z zaciskami, łączniki żaluzjowe, zwierne, grupowe
  – gniazda wtyczkowe z uziemieniem i bez w wersjach z samozaciskami i zaciskami śrubowymi
  – gniazda antenowe w wersjach końcowych i przelotowych, z zaciskami śrubowymi – RTV, RTV-SAT i RTV 2xSAT
  – mechanizmy gniazd teleinformatycznych UAE pojedyncze i podwójne
  – pojedyncze i podwójne mechanizmy gniazd głośnikowych
  – regulatory oświetlenia, tzw. ściemniacze
 • seria Berker B.Kwadrat – jedna ze standardowej serii marki Berker, od lat ciesząca się dużą popularnością na rynku sprzętu elektrotechnicznego:
  – klawisze w wersjach pojedynczej i podwójnej z podświetleniem i bez, także do żaluzji
  – płytki czołowe przeznaczone do gniazda UAE, antenowego, ściemniacza obrotowego, gniazda głośnikowego i USB
  – ramki w wersjach od pojedynczej do pięciokrotnej
 • seria Berker B.3
  – pojedyncze i podwójne klawisze z podświetleniem i bez
  – aluminiowe ramki pojedyncze, podwójne i pięciokrotne
 • seria Berker B.7
  – szklane i aluminiowe ramki w wersji pojedynczej, podwójnej i potrójnej
 • seria Berker K.1
  – klawisze pojedyńcze i podwójne, w wersjach ze strzałkami i bez
  – płytki czołowe
  – pionowe i poziome ramki, od jednego do pięciu miejsc
 • seria Berker K.5
  – pojedyncze, podwójne i potrójne klawisze w wersjach ze strzałkami i bez
  – płytki czołowe ze stali szlachetnej i aluminium
  – pionowe i poziome ramki ze stali szlachetnej
 • serie Berker Q.1/Q.3/Q.7
  – podświetlane klawisze w wersji ze strzałkami i bez, pojedyncze i podwójne
  – płytki czołowe głośnikowe, USB, gniazdowe i telefoniczne oraz do ściemniaczy
  – ramki Q.1 i Q.3
 • serie Berker R.1/R.3
  – okrągłe, podświetlane klawisze
  – płytki czołowe
  – ramki R.1 i R.3

Karlik, prezentujący serię Karlik Deco:

 • dekoracyjne ramki ze szkła i drewna (w ofercie między innymi mahoń, dąb i orzech amerykański) – od pojedynczych do pięciokrotnych, różne style, wzory i kolory
 • łączniki i przyciski – zwierne, krzyżowe, świecznikowe, dwubiegunowe, z przeznaczeniem na klatki schodowe, do hoteli oraz obsługi żaluzji
 • gniazda wtyczkowe – pojedyncze, podwójne, bryzgoszczelne, w wersji z klapką i bez, a także gniazda zabezpieczone kluczem, wszystkie w najróżniejszych kolorach
 • gniazda antenowe i telewizyjne – gniazda obsługujące kable HDMI w wersji podwójnej i pojedynczej, gniazda antenowe TV, RTV-SAT, SAT + TV
 • gniazda teleinformatyczne – pojedyncze i podwójne gniazda komputerowe i telefoniczne (białe, brązowe, czarne, złote)
 • gniazda głosnikowe
 • przyciski przeznaczone do sterowania roletami
 • regulacja oświetlenia – ściemniacze
 • regulacja temperatury
 • czujniki ruchu

Puszki i złączki

Hurtownia elektryczna Alkan posiada bogaty asortyment puszek i złączek, bez których nie obędzie się żadna solidna instalacja elektryczna:

 • bloki rozdzielcze – bloki łączeniowe w konfiguracjach 2×7, 4×7, 4×15 i 4×11
 • metryczne dławiki PG
 • montowane na szynę listwy zaciskowe
 • złączki skręcane
 • hermetyczne puszki natynkowe
 • puszki podtynkowe

Przedłużacze i rozgałęźniki

W naszym sklepie znajdziecie Państwo również szeroką ofertę przedłużaczy, rozgałęźników i akcesoriów przydatnych podczas pracy ze sprzętem elektrycznym, między innymi:

 • przedłużacze domowe i ogrodowe
 • przedłużacze bębnowe ze zwijakami
 • przenośne gniazda i listwy
 • wtyczki
 • rozgałęźniki i adaptery

Aparatura modułowa

Sklep internetowy Alkan dysponuje także modułową aparaturą przeznaczoną do ochrony instalacji elektrycznej przed przeciążeniem czy zwarciem. Gwarantujemy protekcję o szerokim zakresie prądów znamionowych – wszystko dzięki następującej ofercie produktów:

 • wyłączniki nadprądowe
 • wyłączniki różnicowoprądowe
 • rozłączniki
 • lampki i dzwonki sygnalizacyjne
 • szyny łączeniowe

Skrzynki rozdzielcze

Żadna instalacja elektryczna nie odbędzie się bez pasującej skrzynki rozdzielczej. W asortymencie Hurtowni Elektrycznej Alkan znajdują się:

Sterowanie i automatyka domowa

W dobie wzrastającej popularności rozwiązań związanych z ideą domu inteligentnego zadbaliśmy o asortyment związany z ułatwianiem codziennego funkcjonowania w domowym zaciszu:

 • piloty 4- i 10-przyciskowe do sterowania radiowego
 • bistabilne przekaźniki radiowe F&Wave (wersja pojedyncza i podwójna)
 • radiowe sterowniki F&Wave LED
 • przycisk ścienny do obsługi systemów F&Wave