Biel we wnętrzach nie musi być nudna!

Kiedy myślimy o kolorach do mieszkania, biały zwykle nie przychodzi nam na myśl. Biel postrzegana jest częściej jako brak koloru. Kojarzona jest też z brakiem wyobraźni, nudą i ostrożnością. Warto jednak odczarować biel, bo ma nam do zaoferowania znacznie więcej, niż nam się wydaje.

Biały, to kolor który potrafi zdziałać cuda w małych i ciemnych pomieszczeniach. Jak żaden inny kolor dodaje powietrza, oddechu, czystości. Dzięki bieli w towarzystwie prostych form, możemy stworzyć bardzo nowoczesne wnętrze. Rzucając na nią nieco ciepłego światła, stworzymy wrażenie ciepła i przytulności, nie tracąc na przestrzeni.

Kiedy myślimy o bieli, nie wyobrażamy sobie całej masy próbników, tak jak w przypadku innych barw. To zabawne, bo biały ma ich przecież całe mnóstwo. Biel może być ciepła i zimna, może być przełamana każdym, możliwym kolorem w większym lub mniejszym stopniu.

Dodatkowym atutem omawianego koloru jest fakt, że pozwala on na ogromną swobodę podczas dekorowania pomieszczenia. Trzymając się neutralnego koloru, możemy mieszać ze sobą style, bawić się teksturą i wprowadzać rozwiązania, jakie przy zdecydowanych, nasyconych kolorach by nie przeszły.

Warto też pamiętać, że biel lubi…

Towarzystwo wszystkich kolorów. Decydując się na nią, jako na kolor bazowy, możemy w łatwy sposób zmieniać wystrój, kiedy przyjdzie nam na to ochota. Wystarczy, że wprowadzimy w dodatkach (lub samym oświetleniu) inny kolor, a pomieszczenie może zmienić się diametralnie!

Może więc pora na eksperymenty z bielą? Biel we wnętrzach nie musi być nudna!