ALKAN - Hurtownia Elektryczna
UWAGA! Podane ceny dostępne są wyłącznie przy zamówieniach przez sklep internetowy. Ceny w oddziałach stacjonarnych mogą się różnić.

Jak sprawnie uporządkować kable?

Nawet najładniejsze i najlepiej zaplanowane wnętrze, może zepsuć widok pełzających po podłodze kabli – a o te we współczesnych pomieszczeniach nie trudno. Wszechobecne sprzęty RTV i AGD, dodatkowe oświetlenie i podłączane do kontaktów ładowarki telefonów, tworzą ogromnie ciężkie do rozplątania i okiełznania zwoje. Na szczęście można temu zaradzić, stosując kilka zasad i przydatnych gadżetów.

Jeśli za naszym biurkiem mamy sporo różnych kabli, to przy gniazdku znajdzie się wiele wtyczek. Każdy, kto ma taką sytuację w miejscu pracy wie, jak uciążliwe jest szukanie (metodą prób i błędów) tej odpowiedniej. Dobrze jest więc je oznaczyć. Najlepiej różnymi kolorami, które będzie dobrze widać. Dzięki temu wiedząc, że kabel od głośników podłączymy wtyczką z czerwonym znacznikiem, zrobimy to raz-dwa.

Często jest tak, że kable ciągną się metrami tam, gdzie mogłyby być o wiele krótsze. Nie musimy od razu wymieniać kabli, a tym bardziej ich przycinać. Możemy natomiast skrócić je tymczasowo, dzięki specjalnemu zwijaczowi. Dzięki temu sprytnemu gadżetowi, szybko skrócimy długość kabla do pożądanej, która nie będzie nam przeszkadzała.

Długa listwa zasilająca to wygodna sprawa.

Wygodna, ale zwykle mało estetyczna. Wokół niej zwykle aż roi się od plątaniny kabli. Dobrze jest więc umieścić ją w specjalnym pudle, które ukryje ten bałagan, a przy okazji ochroni kable przed kurzem i nieco je uporządkuje. Można je kupić lub wykonać samodzielnie, na przykład z pudełka po butach.