Włącznik światła Kontakt Simon

Kontakt Simon – poznaj zalety kolekcji Kontakt Simon 54 i Kontakt Simon 10

Kontakt Simon S.A. to pochodząca z Polski marka zajmująca się produkcją wysokiej jakości osprzętu elektrycznego. W jej ofercie znajdziemy zarówno różne typy gniazd wtyczkowych czy łączników elektrycznych, jak i nieco bardziej wyspecjalizowany osprzęt w postaci choćby gniazd antenowych czy radiowych lub nowoczesnych elementów do zdalnego sterowania najróżniejszymi funkcjami. Ofertę Kontakt Simon docenią nie tylko klienci poszukujący stylowych, eleganckich rozwiązań do domu czy biura, ale też osoby potrzebujące osprzętu o określonych klasach szczelności i odporności na pyły oraz wilgoć. Dowiedzmy się więc, co dokładnie oferuje nam marka Kontakt Simon i gdzie możemy zaopatrzyć się w jej produkty!

Spis treści:
Historia marki Kontakt Simon
Jakie produkty znajdziemy w katalogach marki Kontakt Simon
Do domu i biura – dekoracyjna seria Kontakt Simon 10
Wytrzymały i stylowy osprzęt elektryczny, czyli seria Kontakt Simon 54
Więcej niż osprzęt – serie Kontakt Simon 54 Nature i Premium
Marka Kontakt Simon w sklepie internetowym hurtowni elektrycznej Alkan

Historia marki Kontakt Simon

Marka Kontakt Simon, zajmująca się produkcją osprzętu elektrycznego, niedługo świętować będzie stulecie swojego powstania. Firma została bowiem założona w Polsce już w 1921 roku i na początku zajmowała się przede wszystkim produkcją oporników, regulatorów, sprzętu instalacyjnego i oświetleniowego oraz mierników elektrycznych. W kilka lat później firma Kontakt Simon zajęła się także produkcją tego, z czego dziś jest najszerzej znana w Polsce, a także w całej Europie – osprzętu takiego jak gniazda wtyczkowe i łączniki.

Wywodząca się z Czechowic marka pierwszy katalog opublikowała jeszcze przed wojną, w 1935 roku. W latach powojennych Kontakt Simon rozwijał swój asortyment, a wypuszczając w 1978 roku na rynek wyłącznik światła działający na podczerwień marka stała się prekursorem zastosowania elektroniki w sprzęcie elektroinstalacyjnym nie tylko w Europie, lecz na całym świecie. W latach 80. w asortymencie firmy pojawiły się także różnego typu przedłużacze i przyłącza, a jednocześnie coraz szerszy wybór opraw oświetleniowych oraz ściemniaczy do różnych typów oświetlenia. Dziś w katalogach marki znajdziemy już właściwie wszelkiego rodzaju osprzęt elektryczny w najróżniejszych stylach i kolorach, produkowany z najwyższej jakości materiałów takich jak nowoczesne tworzywa sztuczne, szkło czy drewno. Przyjrzyjmy się więc bliżej ofercie firmy Kontakt Simon i zobaczmy, jakie produkty możemy znaleźć w jej najnowszych katalogach.

Wtyczki do kontaktów Simon

Jakie produkty znajdziemy w katalogach marki Kontakt Simon?

Aktualny katalog produktów marki Kontakt Simon to zbiór aż ośmiu różnych kolekcji sprzętu elektroinstalacyjnego, a mianowicie:

 • Simon 54,
 • Simon Basic,
 • Simon 82,
 • Simon 10,
 • Simon 15,
 • Simon Classic,
 • Simon Akord,
 • Simon Aquarius (o klasie szczelności IP54).

W każdej z nich znajdziemy różnego typu elementy, dzięki którym stworzymy w pełni funkcjonalną, a jednocześnie trwałą instalację każdego domu czy budynku usługowego lub powierzchni biurowej. Serie te zawierają bowiem między innymi produkty takie, jak:

 • łączniki i przyciski,
 • osprzęt do sterowania roletami,
 • ściemniacze świateł i elementy zdalnego sterowania,
 • łączniki z czujnikiem ruchu,
 • łączniki z opóźnieniem wyłączenia,
 • termoregulatory,
 • osprzęt do sterowania muzyką i dźwiękiem,
 • łączniki z podświetleniem dla ciągów komunikacyjnych, np. schodów lub korytarzy,
 • ładowarki USB,
 • gniazda wtyczkowe,
 • gniazda antenowe, głośnikowe i HDMI,
 • gniazda teleinformatyczne,
 • ramki wraz z akcesoriami dopasowane do wszystkich wyżej wymienionych elementów.

W katalogu firmy Kontakt Simon znajduje się także wiele innych, wyspecjalizowanych elementów osprzętu elektrycznego, w które z łatwością wyposażymy każdy budynek, maksymalizując jednocześnie komfort z jego korzystania przez wszystkich użytkowników – czy to mieszkańców, czy pracowników biurowych lub klientów budynków usługowych.

Kontakt Simon to jednak nie tylko sprzęt elektroinstalacyjny, ale też szeroka gama produktów koniecznych do montażu systemu rozprowadzania energii, takich jak choćby obudowy pod- i natynkowe wykonane z metalu lub mocnych tworzyw sztucznych, puszki podłogowe i produkty do montażu napodłogowego, a także podłogowe przepusty kablowe, elementy do montażu na meblach, kanały instalacyjne i organizatory kabli czy inne elementy wyposażenia. Dzięki produktom tej marki możemy więc wykonać w pełni funkcjonalną instalację elektryczną niemal od podstaw aż do najmniejszych szczegółów, a zaprojektowane przez nas z wykorzystaniem osprzętu Kontakt Simon wnętrze będzie idealnie spełniało wszelkie nasze oczekiwania, nie zaniedbując również potrzeb estetycznych i gwarantując idealne wykończenie wystroju każdego pomieszczenia.

Do domu i biura – ekonomiczna seria Kontakt Simon 10

W stosunkowo ekonomicznej serii osprzętu Kontakt Simon 10 znajdziemy przede wszystkim produkty idealne do montażu w biurze czy w domu. Seria ta składa się bowiem z tradycyjnych, wręcz minimalistycznych produktów, takich jak gniazda, łączniki i inne elementy osprzętu w kolorach białym i beżowym. Artykuły te świetnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, jak i po prostu w klasycznych aranżacjach biurowych czy mieszkalnych. Jest ona świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują czegoś tradycyjnego – a takie bez wątpienia są elementy osprzętu w jasnych barwach w większości polskich domów – a jednocześnie wytrzymałego i zwracającego uwagę swoją jakością. Produkty z serii Simon 10 z typowymi, popularnymi od wielu lat białymi i beżowymi łącznikami oraz gniazdami elektrycznymi czy antenowymi łączy bowiem właśnie kolor i ogólny design. Na tym jednak kończą się podobieństwa pomiędzy osprzętem Kontakt Simon a prostymi, tanimi elementami, jakie królowały w wielu domach czy biurach jeszcze kilkanaście lat temu, gdy nie zwracało się uwagi na jakość osprzętu. W porównaniu z wykonanymi z najtańszych półproduktów plastikowymi gniazdami typu „made in China”, osprzęt z serii Kontakt Simon 10 wyróżnia się bowiem wszystkimi pozostałymi parametrami, a wśród nich przede wszystkim zdecydowanie wyższą jakością oraz większą wytrzymałością nawet na bardzo intensywną eksploatację. Dzięki temu możemy z powodzeniem montować go także w budynkach użyteczności publicznej, w których łączniki czy gniazda często narażone są na znacznie większą częstotliwość użytkowania, a co za tym idzie, szybsze zużycie.

Skąd tak wysoka wytrzymałość właśnie tego osprzętu? To bardzo proste. Swoją wytrzymałość produkty z serii Kontakt Simon zawdzięczają przede wszystkim wykorzystaniu do ich produkcji najnowocześniejszych tworzyw sztucznych wysokiej jakości o podwyższonej wytrzymałości, które odporne są nie tylko na intensywną eksploatację, ale też między innymi na działanie promieni UV czy pracę w podwyższonej temperaturze. Wiele z nich jest dostosowanych także do pracy w warunkach wymagających większej szczelności (chronią na przykład przed wilgocią, bryzgającą wodą, a nawet przed dostępem do części niebezpiecznych drutem lub ciałami stałymi o średnicy 1 mm lub większej – warunki te spełniają wszystkie produkty o klasie szczelności IP 44). W katalogu serii Simon 10 znajdziemy między innymi osprzęt taki jak:

 • łączniki i przyciski o klasie szczelności IP 20 (oraz dopasowane ramki i uszczelki pozwalające na zwiększenie szczelności do poziomu IP 44),
 • gniazda wtyczkowe z uziemieniem lub bez,
 • gniazda antenowe,
 • gniazda teleinformatyczne,
 • pokrywy teleinformatyczne i wkłady RJ45/RJ12,
 • ramki oraz dopasowane akcesoria do montażu ramek,
 • akcesoria i produkty uzupełniające, pozwalające na stworzenie pełnej instalacji za pomocą produktów z serii Simon 10.
Kontakt Simon 10 - włącznik światła

Wytrzymały i stylowy osprzęt elektryczny, czyli seria Kontakt Simon 54

W odróżnieniu od klasycznej serii Kontakt Simon 10, równie wytrzymała seria Kontakt Simon 54 jest przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby tych klientów, którzy poszukują czegoś o bardziej wyrazistym designie. Przy tym kolekcja ta jest wciąż stylowa i bez wątpienia możemy dopasować ją do skrajnie różnych typów wystroju wnętrza. W tej serii znajdziemy bowiem osprzęt wyróżniający się przede wszystkim szeroką gamą kolorów. Seria Simon 54 oferuje klientom aż 66 możliwych zestawień kolorystycznych, które zostały opracowane tak, aby nie przytłaczać nadmiarem barw, lecz harmonijnie współgrać i podkreślać wystrój każdego wnętrza w zależności od tego, jak zdecydujemy się je urządzić. Kolory, jakie tu znajdziemy, to nie tylko podstawowe odcienie bieli, czerni i szarości lub brązów, lecz również intensywne żółcie, czerwienie czy fiolety, a także metaliczne barwy i elementy wykonane z materiału imitującego drewno o różnych barwach.

Jednocześnie w serii Simon 54 znajdziemy osprzęt elektryczny o nieco bardziej nowoczesnym i wyspecjalizowanym działaniu. Poza tradycyjnymi gniazdami wtyczkowymi oraz łącznikami i przyciskami o klasie szczelności IP 20 z możliwością podwyższenia dzięki dodatkowym uszczelkom do poziomu IP 44 znajdziemy tu również mechanizmy wykorzystywane dziś coraz częściej w tak zwanych „domach inteligentnych”, w których coraz więcej zadań wykonują za nas zdalnie sterowane urządzenia. Seria Simon 54 proponuje nam z tego zakresu między innymi:

 • przyciski do sterowania roletami,
 • zdalnie sterowane ściemniacze i inne produkty,
 • łączniki z czujnikami ruchu lub opóźnieniem wyłączenia,
 • termoregulatory,
 • osprzęt do zarządzania muzyką i dźwiękiem, w tym gniazda głośnikowe, głośniki do ramek i sufitów podwieszanych oraz radia cyfrowe z wyświetlaczem.

Seria ta jest więc idealna dla tych klientów, którzy od osprzętu wymagają nieco więcej nie tylko pod względem wizualnym, ale też funkcjonalnym. Jeżeli więc poszukujemy nietuzinkowych, nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam na wprowadzenie kolejnych ułatwień i modernizacji w naszym domu, kolekcja Simon 54 z pewnością spełni nasze oczekiwania. A to jeszcze nie wszystko, co ma nam ona do zaproponowania!

Więcej niż ramki – seria Kontakt Simon 54 Nature i Premium

Klienci poszukujący nietypowych rozwiązań z pewnością ucieszą się z faktu, że marka Kontakt Simon poszerzyła swoją najpopularniejszą serię, czyli Simon 54, o dwie dodatkowe, bardziej wyspecjalizowane jeśli chodzi o wygląd podserie ramek i akcesoriów do ich montażu, czyli Simon 54 Nature i Simon 54 Premium.

Seria Simon 54 Nature, jak sugeruje nam już sama nazwa, inspirowana jest naturą. Znajdziemy w niej ramki i akcesoria do montażu wszelkiego typu osprzętu marki Kontakt Simon w wersjach wykonanych z naturalnych materiałów takich jak drewno, szkło, metal, a nawet… beton. To połączenie nowoczesności z powrotem do natury i najprostszych, a jednocześnie wyjątkowo dekoracyjnych materiałów pozwala uzyskać wyjątkowy efekt i wyeksponować osprzęt elektryczny jako element dekoracyjny w każdym wnętrzu, w czym bez wątpienia pomaga szeroka gama kolorystyczna ramek z każdego z tych materiałów – od klasycznych pasteli aż po intensywną limonkę czy mocny brąz drzewa orzechowego.

W serii Simon 54 Premium znajdziemy natomiast nowoczesny osprzęt elektroinstalacyjny w eleganckich wersjach kolorystycznych, wykonanych z metalu lub stylizowanych na metalizowane. Możemy wybierać tu spośród elementów w kolorach między innymi takich jak:

 • chrom,
 • antracyt,
 • ciemna stal,
 • inox,
 • złoto,
 • miedź rustykalna,
 • złoty mat,
 • brąz mat,
 • biel i kremowy.

Dzięki temu, że zarówno ramki i elementy z serii Simon 54 Premium, jak i Simon 54 Nature idealnie pasują również do podstawowego osprzętu Simon 54, każdy klient może znaleźć w ofercie marki Kontakt Simon idealne elementy dla siebie niezależnie od tego, jaki typ wnętrza urządza i czy zależy mu na naturalnych materiałach, intensywnych kolorach, czy może chłodnej i minimalistycznej stylistyce metalizowanych dodatków.

Kontakty i łączniki Kontakt Simon

Marka Kontakt Simon w sklepie internetowym hurtowni elektrycznej Alkan

W sklepie internetowym hurtowni elektrycznej Alkan znajdziemy naprawdę szeroki wybór wszystkich podstawowych, jak i nieco bardziej wyspecjalizowanych produktów marki Kontakt Simon. Hurtownia proponuje nam między innymi gniazda wtyczkowe w różnych wersjach – pojedyncze, podwójne, z uziemieniem lub bez, a także w wersji z pokrywą i dodatkową uszczelką. Kontakt Simon proponuje nam także podwójne i poczwórne wersje gniazd Schuko typu skandynawskiego z przesłonami torów prądowych w wersjach pod- i natynkowych.

Hurtownia Alkan posiada również ogromny wybór łączników marki Kontakt Simon, pośród których znajdziemy tradycyjne łączniki pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne. Możemy również zdecydować się na łączniki z podświetleniem LED-owym, ułatwiającym znalezienie włącznika światła w ciemności, a także łączniki schodowe idealne do montażu na klatkach schodowych lub w piętrowych budynkach, łączniki krzyżowe, łączniki na kluczyk oraz dzwonki do drzwi. Seria Simon 54 proponuje nam również łączniki z czujnikiem ruchu lub opóźnieniem wyłączenia.

Jak już wiemy, w ofercie marki Kontakt Simon znajdziemy jednak nie tylko podstawowe produkty jak gniazda elektryczne i łączniki, lecz także wyspecjalizowane gniazda antenowe, teleinformatyczne, a nawet gniazda USB i z łączem HDMI. Z łatwością zamontujemy także podobnie jak tradycyjne gniazda czy łączniki nawet osprzęt do obsługi muzyki, w tym gniazda głośnikowe czy samodzielne moduły radia z wyświetlaczem. Przy wyposażeniu budynku w elementy tak zwanego „domu inteligentnego” świetnie sprawdzą się także przyciski do sterowania roletami, termoregulatory, ściemniacze świateł i inne zdalnie sterowane produkty Kontakt Simon z serii Simon 54.

W zależności od tego, czy chcemy zamontować w danym miejscu tylko jeden, czy może aż pięć elementów osprzętu, możemy także dobrać odpowiednie ramki. Hurtownia Alkan posiada bowiem w swojej ofercie wszelkiego typu ramki marki Kontakt Simon – od pojedynczych aż do takich, które pozwalają na umieszczenie w jednym szeregu nawet pięciu różnych gniazd, łączników czy innych elementów.

W ofercie hurtowni i sklepu internetowego Alkan znajdziemy głównie produkty z dwóch z ośmiu serii obecnych w katalogu marki Kontakt Simon, czyli ze wspomnianych już serii Simon 10 i Simon 54. Te dwie serie, będące zdecydowanie najpopularniejszymi z produktów marki, stanowią idealny wybór zarówno dla osób poszukujących uniwersalnych, ponadczasowych i prostych rozwiązań, jak i dla tych, którzy chcieliby w postaci osprzętu elektrycznego dodać każdemu z pomieszczeń odrobiny eleganckiej ekstrawagancji.

Niniejsza strona korzysta z plików cookie

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

 • Niezbędne pliki cookie przyczyniają się do użyteczności strony poprzez umożliwianie podstawowych funkcji takich jak nawigacja na stronie i dostęp do bezpiecznych obszarów strony internetowej. Strona internetowa nie może funkcjonować poprawnie bez tych ciasteczek.

 • Pliki cookie dotyczące preferencji umożliwiają stronie zapamiętanie informacji, które zmieniają wygląd lub funkcjonowanie strony, np. preferowany język lub region, w którym znajduje się użytkownik.

 • Statystyczne pliki cookie pomagają właścicielem stron internetowych zrozumieć, w jaki sposób różni użytkownicy zachowują się na stronie, gromadząc i zgłaszając anonimowe informacje.

 • Marketingowe pliki cookie stosowane są w celu śledzenia użytkowników na stronach internetowych. Celem jest wyświetlanie reklam, które są istotne i interesujące dla poszczególnych użytkowników i tym samym bardziej cenne dla wydawców i reklamodawców strony trzeciej.

 • Nieklasyfikowane pliki cookie, to pliki, które są w procesie klasyfikowania, wraz z dostawcami poszczególnych ciasteczek.

O Cookies

Pliki cookie to niewielkie pliki tekstowe, które są zapisywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym przez strony internetowe, które odwiedzasz. Służą do różnych celów, takich jak zapamiętywanie informacji o logowaniu użytkownika, śledzenie zachowania użytkownika w celach reklamowych i personalizacji doświadczenia przeglądania użytkownika. Istnieją dwa rodzaje plików cookie: sesyjne i trwałe. Te pierwsze są usuwane po zakończeniu sesji przeglądarki, podczas gdy te drugie pozostają na urządzeniu przez określony czas lub do momentu ich ręcznego usunięcia.

Potrzebujesz pomocy?