Lampki choinkowe LED zewnętrzne

Lampki choinkowe LED zewnętrzne

Lampki choinkowe LED zewnętrzne to świąteczna ozdoba, która idealnie nadaje się do oświetlenia bożonarodzeniowej dekoracji domu i ogrodu. Od standardowych lampek wewnętrznych odróżnia je wyższy stopień ochrony, zwiększający wytrzymałość łańcucha świetlnego na różne czynniki atmosferyczne. Szeroką ofertę produktów uniwersalnych posiada w swoim asortymencie hurtownia elektryczna Alkan.

Spis treści
Poziom ochrony
Lampki wewnętrzne a zewnętrzne
Zasilanie
Lampki ze sterownikiem
Zalety
Nasza oferta

Lampki choinkowe LED zewnętrzne. Uniwersalne zastosowanie

Lampki choinkowe LED zewnętrzne należą do wyjątkowo uniwersalnych ozdób. Wykorzystanie tego typu łańcuchów do stworzenia dekoracji świetlnej ogrodu, tarasu, balkonu oraz innych przestrzeni pozwala na wykreowanie niezapomnianej, bożonarodzeniowej atmosfery. Lampki LED zewnętrzne można też z powodzeniem zastosować wewnątrz pomieszczeń, np. na balustradzie schodów prowadzących na piętro.

Poziom ochrony

Lampki choinkowe zewnętrzne w technologii LED posiadają stopień ochrony minimum IP 44 lub wyższy. W praktyce oznacza to, że do wnętrza urządzenia nie przenikają cząstki pyłu, kurzu oraz innych ciał stałych o średnicy większej niż 1 mm. Lampki z poziomem ochrony IP 44 wykazują też odporność na wodę bryzgającą z różnych kierunków. Taka konstrukcja skutecznie zabezpiecza je przed uszkodzeniem na skutek opadów atmosferycznych.

Lampki LED wewnętrzne a zewnętrzne

W porównaniu z lampkami zewnętrznymi modele stosowane do dekoracji wyłącznie wnętrz pomieszczeń posiadają niższy stopień ochrony – IP 20. Urządzenia te zabezpieczone są jedynie przed przedostawaniem się do środka obcych ciał stałych o średnicy powyżej 12,5 mm. Standardowe lampki wewnętrzne nie są też odporne na wodę, dlatego muszą być chronione przed ewentualnym zalaniem.

Lampki choinkowe sople

Zasilanie zewnętrznych lampek choinkowych LED

Lampki choinkowe LED zewnętrzne dobrej jakości są urządzeniami wyjątkowo energooszczędnymi. Łańcuchy świetlne najczęściej zasilane są sieciowo, ewentualnie za pomocą specjalnego transformatora. Wiele modeli wyposażanych jest także we wbudowany programator, który umożliwia wygodne sterowanie rodzajem czy natężeniem emitowanego światła w technologii LED.

Zasilanie sieciowo

Wybór zewnętrznych lampek zasilanych sieciowo to rozwiązanie najbardziej popularne. Takie lampki można połączyć do gniazda w domu, a następnie oświetlić nimi balkon czy taras. W sprzedaży dostępne są również słupki ogrodowe z gniazdami, które da się połączyć z domową instalacją elektryczną oraz podpiąć do nich lampki oświetlające przestrzeń ogrodu. LED-y zasilane sieciowo pobierają niewiele prądu, dzięki czemu przyczyniają się do obniżenia rachunków za energię w sezonie świątecznym. Większość lampek w tej technologii zużywa w ciągu godziny zaledwie około 5 W.

Ze sterownikiem

Niektóre łańcuchy świetlne LED posiadają dodatkowy element, który określa się mianem sterownika lub programatora. Użytkownik może za jego pomocą wybrać i skonfigurować określony program świetlny. Po podłączeniu do źródła zasilania wyposażone w sterownik lampki LED mogą świecić nieprzerwanym strumieniem światła bądź też mrugać z różnym natężeniem oraz w różnym tempie. Liczba programów jest zwykle dość rozbudowana, co pozwala na stworzenie efektownej dekoracji przestrzeni zewnętrznej. Lampki mogą mrugać szybciej lub wolniej, a także z różną prędkością przygasać i rozbłyskać. W zależności od potrzeb oraz liczby świetlnych łańcuchów odpowiedni dobór programów pozwala na wykreowanie prawdziwej iluminacji świetlnej.

Lampki choinkowe zewnętrzne 100 LED

Lampki choinkowe zewnętrzne 100 LED należą do najciekawszych dekoracji świątecznych. Tego typu łańcuch świetlny zawiera aż 100 diod LED, które mogą wytwarzać światło ciepłe i żółte lub emitować światło zimne oraz białe. Niektóre modele wyposażane są także w lampki różnokolorowe. Poszczególne barwy światła znacząco się od siebie różnią, dlatego warto przy zakupie mieć ten parametr na uwadze.

Białe i zimne światło

Lampki choinkowe emitujące zimne, białe światło bardzo dobrze sprawdzają się w warunkach zewnętrznych. Ich zastosowanie nadaje przestrzeni ogrodu, tarasu czy balkonu niezwykle efektowny wygląd. Jasne i chłodne światło może mieć kluczowe znaczenie zwłaszcza podczas lekkiej zimy, kiedy to trudno o śnieg i mróz w sezonie świątecznym.

Żółte i ciepłe światło

LED-owe lampki choinkowe emitujące żółte światło z reguły lepiej sprawdzają się we wnętrzach pomieszczeń, wprowadzając do nich przytulną i świąteczną atmosferę. Warto wykorzystać je jednak także w przypadku niewielkiego ogrodu. Takie oświetlenie posiada natężenie zbliżone do naturalnych płomieni świec, dzięki czemu wizualnie ogrzewa przestrzeń i zachęca do komfortowego wypoczynku. Lampki LED zewnętrzne emitujące ciepłe światło idealnie sprawdzają się podczas rodzinnego wypatrywania pierwszej gwiazdki na niebie.

Lampki choinkowe zewnętrzne 100 LED posiadają wiele zalet, niezależnie od wybranej barwy światła. Łańcuch wyposażony w tak wiele diod LED daje ogromne możliwości dekoracyjne, w przeciwieństwie do standardowych, kilkumetrowych modeli z 20-24 światełkami. Obecnie nietrudno wykorzystać w aranżacji lampki mierzące nawet osiem metrów, które pozwalają na ozdobienie najbardziej okazałych drzewek. Łańcuchy te zastosować można również do dekorowania elewacji budynku czy ogrodzenia posesji.

Lampki choinkowe LED zewnętrzne w ofercie Alkan

Zewnętrzne lampki choinkowe LED znaleźć można w ofercie hurtowni elektrycznej Alkan. Nasz asortyment w tej kategorii obejmuje wysokiej klasy artykuły oświetleniowe renomowanych marek. Wszystkie produkty spełniają polskie i europejskie normy, włącznie z wymaganiami ustalonymi w rozporządzeniu Ministra Rozwoju dotyczącym sprzętu elektrycznego czy dyrektywach Parlamentu Europejskiego. Oferowane przez nas lampki choinkowe o zastosowaniu zewnętrznym mogą być z powodzeniem wykorzystywane również w warunkach zewnętrznych.

Nasza oferta

Alkan to jedna z najlepiej rozwiniętych hurtowni elektrycznych w Polsce, która nieprzerwanie działa od 2002 roku. Nasza działalność skupia się na prowadzeniu handlu hurtowego artykułami elektrycznymi, a znaczną część oferty stanowi różnego rodzaju oświetlenie. Na asortyment hurtowni składają się oprawy oświetleniowe i źródła światła, a także produkty z zakresu automatyki przemysłowej czy artykuły elektrotechniczne. Jesteśmy w stanie zapewnić szybką realizację zamówień oraz kompleksowe wsparcie przy wyborze najlepszych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Potrzebujesz pomocy?