Lampki choinkowe LED w hurtowni elektrycznej

Lampki choinkowe LED w hurtowniach elektrycznych – poznaj ich zalety

Lampki choinkowe LED w hurtowniach elektrycznych najtaniej kupimy bez wątpienia podczas poświątecznych wyprzedaży. Wybierając dobrej jakości produkty, będziemy jednocześnie mieli pewność, że sprzęt zadziała nie tylko za rok, lecz będzie nam służył przez kilka lat, a przemyślana inwestycja z pewnością zwróci się także w postaci niższych rachunków za prąd. Dlaczego? Poznajmy wszystkie zalety choinkowych lampek LED i przyjrzyjmy się ofercie tego rodzaju artykułów oświetleniowych w hurtowni elektrycznej Alkan!

Spis treści:
Poświąteczne wyprzedaże – dlaczego to się opłaca?
Czym różnią się wewnętrzne i zewnętrzne lampki LED?
Energooszczędne światełka LED ze sterownikami
Jaki odcień światła i jaką długość łańcucha wybrać?

Poświąteczne wyprzedaże lampek choinkowych LED w hurtowniach elektrycznych – dlaczego to się opłaca?

Poświąteczne wyprzedaże to okres, w którym w hurtowniach elektrycznych zaopatrzymy się w świąteczne dekoracje – takie jak choćby choinkowe lampki LED – w naprawdę atrakcyjnych cenach. Hurtownie i sklepy czyszczące swoje magazyny przed noworocznymi remanentami niekiedy oferują je swoim klientom niemal za bezcen. Nie zawsze jednak zakup artykułów oświetleniowych i innego sprzętu elektrycznego na wyprzedaży będzie opłacalną inwestycją. Co zrobić, aby upewnić się, że kupione pod koniec starego roku lampki choinkowe LED będą nas cieszyć podczas kolejnych świąt?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby wybierać wyłącznie produkty renomowanych producentów. Firmy takie jak choćby polska marka Rum-Lux, które od lat zajmują się produkcją artykułów oświetleniowych do domu i ogrodu, same w sobie stanowią gwarancję jakości i wytrzymałości kupionych przez nas lampek choinkowych. Ich produkty wykonywane są z najlepszych dostępnych na rynku materiałów i spełniają wszelkie normy dotyczące artykułów oświetleniowych przeznaczonych do użytku wewnątrz budynku lub na zewnątrz. Rum-Lux specjalizuje się od wielu lat również w projektowaniu oświetlenia z wykorzystaniem technologii LED, dlatego jeżeli poszukujemy tego typu lampek choinkowych, jest to z pewnością jedna z marek, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Ponadto wybierając produkty znanych i docenianych producentów oferowane nam przez hurtownie elektryczne, mamy pewność, że dany artykuł podlega właściwemu okresowi gwarancji. Tej pewności nie będziemy bowiem mieli wówczas, gdy zdecydujemy się skorzystać z poświątecznej wyprzedaży lampek choinkowych w sklepie oferującym produkty nieznanej marki, oznaczone jedynie fabrycznym symbolem „made in China”. W takiej sytuacji lampki mogą się okazać niezdatne do użycia już po pierwszym włączeniu, a ze względu na traktowanie przez niektóre sklepy towarów z wyprzedaży jako niepodlegających zwrotowi wydamy tylko niepotrzebnie pieniądze. A nawet jeśli lampki włączą się po zakupie, ich maksymalna żywotność nie przekroczy raczej jednego czy dwóch świątecznych sezonów, podczas których będziemy chcieli utrzymywać kilkugodzinne oświetlenie choinki podczas długich zimowych wieczorów. Dlatego też jeżeli zamierzamy skorzystać z wyprzedaży po to, aby okazyjnie kupić choinkowe lampki LED, które zostaną z nami przynajmniej przez kilka lat, warto rozważyć zakupy w renomowanej hurtowni elektrycznej, a nie sklepie sprzedającym świąteczne dekoracje.

Lampki jako oświetlenie na ścianie

Czym różnią się wewnętrzne i zewnętrzne lampki choinkowe LED? Porównaj modele dostępne w hurtowni elektrycznej Alkan

W hurtowni elektrycznej Alkan – podobnie jak w wielu innych hurtowniach elektrycznych na terenie całego kraju – znajdziemy lampki choinkowe LED oznaczone jako „wewnętrzne” lub „zewnętrzne”. Co to oznacza i czym różnią się te dwa warianty? To bardzo proste. Lampki choinkowe wewnętrzne sprawdzą się wówczas, gdy planujemy za ich pomocą oświetlać choinkę znajdującą się we wnętrzu domu, na przykład w salonie, natomiast zewnętrzne lampki mogą posłużyć nam do oświetlenia drzewek stojących w ogrodzie lub świątecznego udekorowania domu od zewnątrz.

Tym, co odróżnia lampki choinkowe wewnętrzne od zewnętrznych, jest wynikający z ich konstrukcji stopień ochrony, oznaczany symbolem IP i dwiema cyframi, które opisują, na jakie czynniki dane urządzenie jest odporne.

Zewnętrzne oświetlenie świąteczne

W przypadku lampek zewnętrznych standardem jest IP 44 lub wyższe, co gwarantuje, że do wnętrza urządzenia nie przenikną cząsteczki kurzu lub pyłu większe od 1 mm. Ponadto lampki o oznaczeniu IP 44 są odporne na bryzgi wody padające z różnych kierunków, dzięki czemu nie poddają się uszkodzeniu pod wpływem na przykład opadów atmosferycznych, które w sezonie świątecznym bywają bardzo uciążliwe.

Wewnętrzne oświetlenie świąteczne

Lampki przeznaczone do dekoracji wnętrz pomieszczeń charakteryzują się zwykle stopniem ochrony IP 20. Jest to niski stopień ochrony, który oznacza, że do części niebezpiecznych danego urządzenia nie ma dostępu palcem, a do jego wnętrza nie dostaną się obce ciała stałe o średnicy przekraczającej 12,5 mm. Lampki choinkowe przeznaczone do wykorzystania we wnętrzu domu nie są odporne na skutki wnikania wody, dlatego – jak wszystkie urządzenia elektryczne – powinny być trzymane z dala od jej źródeł i chronione przed ewentualnym zalaniem.

Ozdobna świąteczna choinka

Energooszczędne lampki choinkowe – na baterie lub zasilane prosto z sieci. Do czego służą dodatkowe sterowniki? Odpowiada specjalista z hurtowni elektrycznej Alkan

Energooszczędne lampki choinkowe LED są dostępne w hurtowniach elektrycznych w dwóch podstawowych wariantach, jeśli chodzi o zasilanie – mogą być zasilane sieciowo lub działać na baterie. Niektóre są też wyposażone w dodatkowe sterowniki. Wszystkie rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Bez wątpienia każde z nich sprawdza się jednak w innych sytuacjach, dlatego warto zastanowić się, w jakich warunkach będziemy korzystać z naszych nowych choinkowych LED i dopiero na tej podstawie zadecydować, która opcja zasilania będzie dla nas wygodniejsza.

Świąteczne oświetlenie na baterie

Lampki choinkowe LED zasilane bateriami z pewnością sprawdzą się wówczas, gdy planujemy za ich pomocą udekorować miejsca oddalone od gniazd elektrycznych. Często rozwiązanie to wykorzystuje się więc w lampkach zewnętrznych, które posłużyć mają do dekoracji ogrodu czy elementów elewacji budynku. Lampki choinkowe LED zasilane bateriami sprawdzą się również wówczas, gdy w świątecznym okresie choinka jest ustawiona w naszym salonie niemal w centrum, a w związku z tym – w pewnej odległości od znajdujących się w ścianach gniazd elektrycznych. Aby uniknąć konieczności omijania leżącego na podłodze kabla, wielu klientów skłania się ku lampkom zasilanym bateriami. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie to nie jest zbyt ekologiczne. Co prawda LED-y zużywają na tyle mało energii, że na cały sezon powinien wystarczyć nam w zupełności jeden komplet baterii, a w ramach dbania o środowisko baterie można przecież zastąpić akumulatorami, które wystarczy później ponownie naładować i można wykorzystać je do zasilania innych wymagających baterii urządzeń. Jednak akumulatory również prędzej czy później się zużywają i stanowią poważny kłopot, jeśli chodzi o utylizację zawartych w nich szkodliwych substancji.

Świąteczne oświetlenie zasilane sieciowo

Bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest więc wybór lampek choinkowych, które podłącza się bezpośrednio do gniazda. Aby to ułatwić, lampki choinkowe przeznaczone do wykorzystania na zewnątrz mają często nieco przedłużony kabel od strony wtyczki, dzięki czemu możemy podłączyć ją do gniazda wewnątrz domu, a następnie umieścić część kabla z lampkami na balkonie czy tarasie. Na rynku dostępne są także specjalne słupki ogrodowe z gniazdami, które możemy połączyć z domową instalacją elektryczną, a następnie do nich właśnie podpiąć choinkowe lampki oświetlające na przykład iglaste drzewka w naszym ogrodzie. Dzięki niskiej ilości energii, jaką pobierają lampki LED, w przypadku lampek zasilanych sieciowo również nie musimy się obawiać rachunków za prąd, jakie będziemy musieli zapłacić po sezonie świątecznym. Większość lampek wykorzystujących tę technologię zużywa bowiem tylko około 5 W na godzinę!

Do czego służą dodatkowe sterowniki montowane w lampkach choinkowych LED?

Niektóre ze sznurów lampek choinkowych LED są wyposażone w dodatkowy element, określany mianem sterownika. Do czego służy ta część i czy jest ona niezbędna do pracy lampek? Jak rozpoznać, które z nich wyposażone są w sterownik, a które nie?

Sterowniki lampek choinkowych LED odpowiadają za jedną ważną funkcję niektórych modeli lampek, czyli za wybór odpowiedniego programu świetlnego. Oznacza to, że w sterowniki wyposażone będą te modele lampek choinkowych LED, które po podłączeniu do źródła zasilania mogą albo świecić nieprzerwanie stałym strumieniem światła, albo też mrugać w różnym tempie i z różnym natężeniem.

Jeżeli więc w ofercie danej hurtowni znajdziemy lampki choinkowe LED określone przez producenta mianem „mrugających”, oznacza to zapewne, że są one wyposażone w dodatkowy sterownik, który pozwala na wybór programu. Takie lampki mogą oczywiście świecić nieprzerwanie, tak jak standardowe modele bez sterowników – jest to jednym z ich programów. Mogą jednak też wolniej lub szybciej mrugać lub powoli przygasać, aby za chwilę znów rozbłysnąć. Wybór tego typu łańcuchów świetlnych pozwala na uzyskanie wyjątkowej dekoracji, która będzie się rzucać w oczy z daleka!

Oświetlenie dekoracyjne w postaci lampek

Idealne oświetlenie każdej choinki, czyli aż 100 lampek LED w hurtowni elektrycznej Alkan. Jakie światło wybrać: białe i zimne czy ciepłe i żółte?

W hurtowniach elektrycznych dostępne są dziś sznury oświetlenia choinkowego, w których znajdziemy aż 100 lampek LED. Mogą to być zarówno diody emitujące ciepłe, żółte światło, jak i takie, które wytwarzają światło białe i zimne. Które powinniśmy wybrać i jakie ma to znaczenie? A może warto przyjrzeć się lampkom w innych kolorach? Zobaczmy, jakie różnice płyną z różnych barw światła emitowanych przez lampki choinkowe LED.

Kolory lampek LED

Choć kilka lat temu lampy LED kojarzone były tylko z chłodnym, białym światłem, nadającym się przede wszystkim do oświetlania biur i różnego typu powierzchni usługowych, dziś na rynku znajdziemy szeroki wybór oświetlenia LED w różnych kolorach. Tak samo ma się rzecz z wykorzystującymi technologię LED lampkami choinkowymi – poza barwami białą i żółtą możemy wybrać lampki niebieskie, czerwone, zielone albo nawet wielobarwne. Świetnie sprawdzą się one, jeżeli zależy nam na wyjątkowej dekoracji balkonu czy tarasu, a w połączeniu z dyskretnie mieniącymi się w ich świetle złotymi czy srebrnymi ornamentami z pewnością dodadzą one również uroku każdej choince.

Zimne, białe światło w roli świątecznej dekoracji

Lampki choinkowe emitujące białe, chłodne światło, to idealne rozwiązanie na zewnątrz – zwłaszcza, jeżeli zależy nam na nadaniu naszemu balkonowi, tarasowi czy ogrodowi wyglądu niczym z baśni o Królowej Śniegu. Choć przez ostatnich kilka lat sezon świąteczny nie szedł niestety w parze z sezonem na śnieg i mróz, za pomocą białych lampek z pewnością ochłodzimy nieco wygląd naszego ogrodu, a zwisające z dachu czy gałęzi drzewek iglastych diody sprawią wrażenie lodowych sopli.

Ciepłe, żółte światło w roli świątecznej dekoracji

Z kolei lampki choinkowe o LED-ach emitujących ciepłe, żółte światło to idealne rozwiązanie, jeżeli zależy nam na stworzeniu przytulnego, świątecznego miejsca, w którym domownicy i goście będą czuli się komfortowo i bezpiecznie. Oświetlenie o natężeniu przypominającym nieco płomienie świec wizualnie ogrzeje pomieszczenie i sprawi, że chętnie będziemy w nim przebywać. Idealne warunki do oglądania bożonarodzeniowych komedii albo po prostu do ułożenia się pod miękkim kocem i delektowania kubkiem gorącej herbaty czy czekolady.

Dlaczego warto wybrać łańcuchy choinkowe liczące aż 100 lampek?

Niezależnie od tego, jaką barwę światła wybierzemy, hurtownie elektryczne oferują nam dziś idealne łańcuchy choinkowe LED do oświetlenia każdej choinki za pomocą aż 100 lampek! Możemy więc zapomnieć o czasach, gdy wysoką do sufitu choinkę staraliśmy się owinąć zaledwie dwu- czy trzymetrowym kablem o 20 czy 24 światełkach. Dziś za pomocą nawet ośmiometrowych łańcuchów świetlnych udekorujemy nawet najbardziej okazałe drzewka, a nieco mniejsze oświetlimy nieznacznie krótszymi łańcuchami o 80 światełkach.

Na jakie marki łańcuchów choinkowych stawia Alkan?

Hurtownia elektryczna Alkan oferuje swoim klientom szeroki wybór lampek choinkowych LED od wspomnianego już wcześniej wiodącego polskiego producenta artykułów oświetleniowych, jakim jest Rum-Lux. Należy zaznaczyć, że jej produkty spełniają wszystkie właściwe temu typowi artykułów polskie i europejskie normy, w tym także wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 02 czerwca 2016 roku w sprawie wymagań dla sprzętu elektrycznego oraz postanowienia właściwych dyrektyw Parlamentu Europejskiego. Pośród dostępnych w sklepie internetowym hurtowni Alkan produktów Rum-Lux z kategorii lampek choinkowych LED znajdziemy lampki emitujące różne barwy światła – zimną barwę białą i ciepłą żółtą, a także barwę czerwoną, zieloną i niebieską, oraz wersję lampek trójbarwnych w tych właśnie trzech kolorach.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że wiele łańcuchów lampek choinkowych LED marki Rum-Lux jest wyposażonych w dodatkowe gniazdo, co – zgodnie z zaleceniami producenta – pozwala na połączenie ze sobą nawet pięciu sznurów lampek, a tym samym na uzyskanie łańcucha świetlnego o długości ponad 35 metrów! Z pewnością docenią to przede wszystkim fani świątecznego dekorowania ogrodów i tarasów, choć przy dużej dozie fantazji tak długi łańcuch sprawdzi się też w dekoracji balkonu. A jeżeli zamarzy nam się większa dekoracja świetlna wewnątrz domu – na przykład na balustradzie schodów prowadzących na piętro – możemy połączyć ze sobą również określone modele lampek wewnętrznych.

Niniejsza strona korzysta z plików cookie

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

  • Niezbędne pliki cookie przyczyniają się do użyteczności strony poprzez umożliwianie podstawowych funkcji takich jak nawigacja na stronie i dostęp do bezpiecznych obszarów strony internetowej. Strona internetowa nie może funkcjonować poprawnie bez tych ciasteczek.

  • Pliki cookie dotyczące preferencji umożliwiają stronie zapamiętanie informacji, które zmieniają wygląd lub funkcjonowanie strony, np. preferowany język lub region, w którym znajduje się użytkownik.

  • Statystyczne pliki cookie pomagają właścicielem stron internetowych zrozumieć, w jaki sposób różni użytkownicy zachowują się na stronie, gromadząc i zgłaszając anonimowe informacje.

  • Marketingowe pliki cookie stosowane są w celu śledzenia użytkowników na stronach internetowych. Celem jest wyświetlanie reklam, które są istotne i interesujące dla poszczególnych użytkowników i tym samym bardziej cenne dla wydawców i reklamodawców strony trzeciej.

  • Nieklasyfikowane pliki cookie, to pliki, które są w procesie klasyfikowania, wraz z dostawcami poszczególnych ciasteczek.

O Cookies

Pliki cookie to niewielkie pliki tekstowe, które są zapisywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym przez strony internetowe, które odwiedzasz. Służą do różnych celów, takich jak zapamiętywanie informacji o logowaniu użytkownika, śledzenie zachowania użytkownika w celach reklamowych i personalizacji doświadczenia przeglądania użytkownika. Istnieją dwa rodzaje plików cookie: sesyjne i trwałe. Te pierwsze są usuwane po zakończeniu sesji przeglądarki, podczas gdy te drugie pozostają na urządzeniu przez określony czas lub do momentu ich ręcznego usunięcia.

Potrzebujesz pomocy?