Pantone ogłosił top kolory na rok 2016

Kolory otaczają nas i towarzyszą nam na co dzień. Często nie zwracamy na nie większej uwagi, dopóki nie musimy dobrać dodatków do ubrania, lub nie mamy w planach remontu mieszkania. Wówczas doceniamy ich przekaz i siłę, oraz to jak potrafią wpływać na nasze samopoczucie. Dowiedz się jakie kolory będą hitami roku 2016 według firmy Pantone Inc.

Na wiedzy o kolorach swoją siłę zbudowała amerykańska korporacja Pantone Inc, zajmująca się poligrafią już ponad pół wieku. Stworzona przez Pantone skala kolorów wykorzystywana jest przez grafików, projektantów i artystów różnych dziedzin. Co roku firma wybiera również kolor roku. W tym, wyjątkowo są to dwa kolory: Serenity i Rose Quartz.

Jak można przeczytać na stronie firmy, kolory te zostały wybrane ze względu na spokój i równowagę, jaką w sobie niosą. Rose Quartz to żywy i energetyczny, a zarazem spokojny kolor, który niesie w sobie poczucie spokoju i łagodność. Serenity natomiast, to lekki kolor, kojarzący się z przestrzenią, wytchnieniem i relaksem.

Niezależnie od tego, na jakiej powierzchni znajdą się te kolory, miękkiej, twardej, chropowatej czy gładkiej, z połyskiem lub też matowej, przynoszą spokój i odczucie relaksu. W dodatku wspaniale łączą się z innymi półcieniami, również zieleniami, fioletami czy nasyconym brązem i różnymi odcieniami żółci czy różu. Dla ciekawego efektu warto łączyć je ze srebrem i jaskrawymi kolorami.

W dekorowaniu wnętrz kolory te mogą przejąć inicjatywę, szczególnie, jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu przestrzeni i oddechu w pomieszczeniu. Można też wprowadzić je w formie dodatków, aby złagodzić dotychczasowy styl i nadać mu subtelności. Ze względu na ogromną popularność tych kolorów, w sklepach możemy znaleźć ogromną ilość tekstyliów, farb i dodatków.

Ciekawym pomysłem jest też wprowadzenie ozdobnego światła w kolorach Rose Quartz i Serenity. Wspaniale podświetlą one półkę lub linię schodów. Można dodać je też w postaci niewielkiej lampki, nadającej wyjątkowego klimatu podczas wieczornych zajęć.