ALKAN - Hurtownia Elektryczna
UWAGA! Podane ceny dostępne są wyłącznie przy zamówieniach przez sklep internetowy. Ceny w oddziałach stacjonarnych mogą się różnić.

Pokój dla dziecka – jak go urządzić, by wyglądał jak z bajki?

Kiedy rodzi się dziecko, rodzice decydują o tym jak będzie wyglądał jego pokój. Zwykle, w zależności od płci, wybierają róż lub błękit. Ostatnio coraz częściej decydują się na neutralne kolory z palety szarości, brązów czy zieleni. Jednak kiedy maluch kończy kilka lat, często chce samodzielnie decydować o tym, jak wygląda jego pokój. Dzieci zwykle mają wiele pomysłów na raz i warto pomóc im nieco wybrać ten najlepszy. Jest jednak kilka niezłych patentów i pomysłów na to, żeby dziecięcy pokój był piękny jak z bajki.

Zanim wprowadzimy jakiekolwiek zmiany, dobrze jest porozmawiać z dzieckiem i wysłuchać jego pomysłów. Niektóre mogą wydać się bardzo dziwne, inne naprawdę niezłe. Nie zapominajmy, że przez dłuższy czas to nasz maluch będzie mieszkał w tym pokoju. Dobrze, żeby mu się naprawdę podobał.

Nie od dziś wiadomo, że jeśli coś zrobi się samemu, bardziej docenia się wartość tej rzeczy. Podobnie jest z pokojem. Nie chodzi oczywiście o to, żeby dziecko samo skręcało swoje łóżko, czy malowało ściany. Może natomiast wybrać nową pościel w sklepie, ułożyć zabawki na półkach, lub wybrać grafikę, którą tata namaluje na ścianie.

Jeśli chcemy stworzyć prawdziwie bajkowy klimat, postawmy na światło.

Nie jeden główny snop, ale wiele mniejszych, niezależnych punktów światła. Warto pomyśleć o lampce nocnej w jakimś ładnym kształcie, dającej delikatne światło. Podłączenie wielu, maleńkich, diodowych światełek również może być świetnym rozwiązaniem, szczególnie w pokoju małej księżniczki.

Jeśli nie chcemy w bardzo krótkim czasie zmieniać, po raz kolejny, wystroju dziecięcego pokoju, postawmy na dobrą, neutralną podstawę, a klimat zbudujmy dodatkami. Jeśli w chwili obecnej pociecha uwielbia jakiegoś bohatera z bajki, zawsze możemy postawić jego figurkę, pluszaka, powiesić kilka plakatów. Nie musimy od razu kupować mebli i tapety z jego podobizną. Pamiętajmy, że dzieci często zmieniają obiekty fascynacji Pokój dla dziecka - jak go urządzić, by wyglądał jak z bajki?