Ramka Karlik DECO

Ramki Karlik DECO

Ramki Karlik DECO należą do podstawowych elementów tej stylowej serii osprzętu elektrycznego cenionej polskiej marki. Podobnie jak inne produkty z kolekcji, wyróżniają się prostą formą, niezawodną konstrukcją oraz wysoką jakością wykonania. W serii DECO znaleźć można ramki wielokrotne i uniwersalne w wielu atrakcyjnych wariantach kolorystycznych, przystosowane do wygodnego montażu mechanizmów. Produkty firmy Karlik z tej kolekcji dostępne są w hurtowni elektrycznej Alkan.

Spis treści
Czym się wyróżnia osprzęt?
Firma Karlik
Ramki uniwersalne
Efekt szkła
Ramka wypełniająca
Bogata gama kolorystyczna
Łatwy i bezproblemowy montaż
Oferta Alkan

Czym się wyróżniają ramki Karlik DECO?

Ramki Karlik DECO należą do wyjątkowo praktycznych i funkcjonalnych elementów konstrukcyjnych zewnętrznej części instalacji elektrycznej. Nie bez znaczenia pozostaje również ich aspekt dekoracyjny, za sprawą którego doskonale sprawdzają się jako dopełnienie nowocześnie zaaranżowanego wnętrza. Ich walory designerskie opierają się na nieskomplikowanych kształtach, dzięki czemu z powodzeniem pasują również do klasycznych pomieszczeń.

Praktyczność i funkcjonalność

Ramki z serii DECO są wyjątkowo praktyczne, ponieważ chronią mechanizm gniazdka lub łącznika przed zabrudzeniami, zarysowaniami oraz innymi śladami użytkowania. Ich zastosowanie zabezpiecza też ścianę, niwelując ryzyko pękania i odpadania farby w okolicach miejsca montażu. W produkcji ramek należących do kolekcji DECO wykorzystywane są wyłącznie najlepszej jakości materiały, a wyjątkowo staranne wykonanie podkreśla nowoczesne wzornictwo elementów. Produkty te z powodzeniem sprawdzają się we wnętrzach o różnym przeznaczeniu, w których podnoszą wygodę korzystania z gniazdek i łączników oraz korzystnie wpływają na komfort życia mieszkańców. W pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą, wykorzystać można ramki razem z gniazdami bryzgoszczelnymi DECO. Takie połączenie sprawdza się np. w piwnicy, garażu czy łazience.

Walory dekoracyjne

Ramki firmy Karlik z kolekcji DECO są nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale również wyjątkowo dekoracyjne. Poszczególne elementy wyróżniają się nietuzinkowym designem, a na szczególną uwagę zasługują zróżnicowane warianty kolorystyczne. W ofercie producenta znaleźć można m.in. ramki imitujące wygląd drewna i szkła, które idealnie sprawdzają się w wielu stylach aranżacyjnych. Gniazda i łączniki ozdobione takim elementem nie tylko zwiększają praktyczność instalacji, ale też estetycznie wzbogacają przestrzeń pomieszczeń. Kolekcja DECO to linia nawiązująca przede wszystkim do stylu modernistycznego, dlatego stanowi idealną propozycję dla miłośników współczesnych rozwiązań. Seria ta jest jednak wyjątkowo uniwersalna, ze względu na możliwość zestawiania ramek i mechanizmów w zróżnicowane zestawy.

Poznaj firmę Karlik produkująca ramki z serii DECO i przyjrzyj się modelom z efektem szkła oraz wypełniającym

Ramki Karlik DECO produkowane są przez polską markę Karlik Elektrotechnik, która już od 1978 roku działa na rynku osprzętu elektroinstalacyjnego. Podobnie jak inne produkty z oferty wyroby te opracowywane są w najdrobniejszych szczegółach oraz z dbałością o każdy detal. Karlik korzysta z nowoczesnych technologii, które pozwalają na uzyskanie ramek o doskonałych parametrach technicznych oraz nietuzinkowym designie.

Ramki uniwersalne

Ramki uniwersalne z serii DECO występują w wersji od pojedynczej do aż pięciokrotnej. Elementy te są w pełni kompatybilne z gniazdkami i łącznikami z kolekcji, umożliwiając łatwy montaż mechanizmów w pionie i poziomie. Ramki występują w różnych wariantach kolorystycznych z tworzywa i drewna naturalnego, a także w wersjach z efektem drewna lub efektem szkła. Kombinacje kolorystyczne ramki z mechanizmem można ze sobą mieszać, co zapewnia ogromną swobodę tworzenia indywidualnych połączeń. W ten sposób da się skompletować unikalny układ gniazd i łączników z serii DECO, który będzie idealnie dopasowany do stylu wnętrza.

Efekt szkła

Ramki z efektem szkła posiadają wyjątkowe walory dekoracyjne ze względu na swój przezroczysty design. Elementy te są dostępne w wersji od pojedynczej do aż sześciokrotnej i również pozwalają na zamontowanie mechanizmów w pionie i poziomie. Ramki modułowe DECO z efektem szkła pasują również do puszek instalacyjnych, np. o niestandardowych kształtach. Produkty z tej kolekcji mogą być łatwo dostosowane do wymagań indywidualnych, a także montowane w miejscach wcześniej niedostępnych dla użytkownika.

Ramka Karlik DECO z efektem szkła

Ramka wypełniająca

Ramka wypełniająca to specjalnie zaprojektowany wariant, który niweluje efekt odstawania zamontowanego osprzętu elektrycznego od ściany. Produkty te przeznaczone są do stosowania razem z ramkami z tworzywa w wersjach od pojedynczej do pięciokrotnej. Wszystkie ramki wypełniające są łatwe w montażu i posiadają liczne atesty, takie jak wydany przez TÜV SÜD Menagement Service GmbH – Certyfikat Jakości zgodny z wymaganiami normy: ISO 9001:2015 dla systemów zarządzania jakością w organizacji.

Bogata gama kolorystyczna

Ramki z serii DECO występują w wyjątkowo bogatej gamie kolorystycznej. Na kolekcję składa się 10 różnych kolorów modeli uniwersalnych z tworzywa, a także 10 takich samych barw w wariancie wypełniającym z niwelowaniem efektu odstawania osprzętu od ściany. W serii dostępnych jest również 12 kolorów uniwersalnych ramek wykonanych z tworzywa DECO Pastel matt oraz 10 kolorów ramek wypełniających z tworzywa DECO Soft. Linię uzupełnia 7 ramek uniwersalnych ze stylowym efektem szkła, 3 ramki uniwersalne drewniane oraz 1 ramka uniwersalna z efektem drewna. W przypadku efektu szkła DECO Art gama kolorystyczna dla ramek uniwersalnych jest praktycznie nieograniczona.

Bordowa ramka Karlik DECO

Łatwy i bezproblemowy montaż ramek Karlik DECO

Ramki firmy Karlik z kolekcji DECO skonstruowane są w sposób, który znacząco ułatwia montaż mechanizmów gniazd i łączników. Za gwarancję pewnego połączenia odpowiadają zaciski śrubowe, przy których znajdują się niewypadające nakrętki. Ramki pozwalają na wygodne pozycjonowanie mechanizmów w przypadku układów wieloramkowych, za pomocą jaskółczych ogonków w kostce wybranego osprzętu. Za sprawą wbudowanych przesłon torów prądowych wszystkie gniazda serii DECO w połączeniu z ramkami stanowią optymalne zabezpieczenie przed dostępem do niebezpiecznych części instalacji elektrycznej. Komponenty nie wymagają dzięki temu stosowania żadnych zewnętrznych, dodatkowych form ochrony.

W ofercie hurtowni Alkan

Ramki Karlik DECO to nie jedyne produkty z tej serii, które znaleźć można w ofercie hurtowni elektrycznej Alkan. W naszym asortymencie dostępne są także inne elementy osprzętu należącego do tej stylowej kolekcji, włącznie z gniazdami i łącznikami. Oferujemy ramki uniwersalne, wielokrotne oraz wypełniające, zróżnicowane pod względem materiałów, wykończeń i kolorystyki. Wszystkie produkty z serii DECO z powodzeniem włączyć można do aranżacji wielu pomieszczeń. Zapraszamy do zapoznania się ofertą osprzętu elektroinstalacyjnego marki Karlik w hurtowni Alkan.

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Potrzebujesz pomocy?