Rośliny doniczkowe, które przetrzymają niemal wszystko.

Chociaż każdy chciałby, by w jego czterech kontach było pięknie i zielono, ale nie każdy ma dar do zajmowania się roślinami. Czasami wydaje się, że wystarczy chwila nieuwagi, a nasza wspaniała roślinka więdnie i marnieje w oczach. Chociaż wydaje nam się, że zwyczajnie nie mamy „ręki do kwiatów”, to zwykle powód jest prozaiczny. Źle dobrane miejsce w którym stoi roślina, nieodpowiednia ziemia, zbyt mało lub zbyt wiele wody. Jeśli jednak wolimy zrezygnować z roślin niż studiować ich uprawę, możemy też wybrać trzecią opcję. Możemy w naszym domu ustawić rośliny, które ciężko jest wykończyć nawet zupełnie zielonemu ogrodnikowi.

Jeśli lubimy rośliny na oknie, ale nie bardzo mamy pamięć do ich podlewania, wybierzmy sukulenty. To rośliny pustynne, lubiące duże nasłonecznienie i małą ilość wody. Wystarczy podlewać je oszczędnie, raz w tygodniu. Najlepiej, kiedy ziemia będzie już zupełnie sucha. Bardzo dobrze sprawią się w prostych, minimalnych wnętrzach. Można je ze sobą łączyć tworząc małe dzieła sztuki w różnych odcieniach zieleni.

Inną rośliną, którą warto postawić na słonecznym oknie jest aloes.

Niegdyś bywalec każdego polskiego domu, po latach zapomnienia, znów wraca do łask. On również, jak wspomniane wyżej sukulenty, nie potrzebuje dużego nawodnienia. Podlewamy go raz w tygodniu, a nawet ciut rzadziej. Zimą jeszcze bardziej zmniejszamy ilość wody.

Dracena to roślina, która poza pięknym wyglądem ma też funkcję praktyczną. Jest wspaniałym filtrem powietrza. Nie ma wymagań pod względem światła, zwyczajnie w ciemniejszych pomieszczeniach będzie rosła wolniej. Lubi wysokie temperatury, więc miejsce przy kaloryferze jej nie straszne. Podobnie jak poprzednie rośliny, dracenę podlewamy raz w tygodniu. Ma dość egzotyczny wygląd, będzie więc świetnie nadawać się do wnętrz w stylu orientalnym.