Kategorie

Filtrowanie

Producent

Pokaż więcej

Prąd znamionowy [A]

Pokaż więcej

Rodzaj

Pokaż więcej

Liczba biegunów

Pokaż więcej
Pokaż filtry

Aparatura modułowa

Widok:
Pokaż:

Aparatura modułowa jest ogółem rozwiązań, które mają za zadanie chronić instalację elektryczną oraz podpięte do niej urządzenia przed różnego rodzaju zwarciami i przeciążeniami. Tego typu sprzęt stosowany jest zazwyczaj w budownictwie mieszkaniowym oraz zakładach przemysłowych.

Jakie urządzenia obejmuje aparatura modułowa?

Na aparaturę modułową składa się szereg urządzeń, z których wymienić należy: wyłączniki nadprądowe, wyłączniki różnicowoprądowe, rozłączniki, ochronniki, szyny łączeniowe, lampki sygnalizacyjne, liczniki i wskaźniki energii, bezpieczniki topikowe czy styczniki

Wszystkie produkty dostępne w ofercie Alkan charakteryzują się najwyższą jakością, która gwarantuje bezpieczeństwo instalacji elektrycznej. Urządzenia takich marek jak Hager, Schneider czy ABB cieszą się uznaniem użytkowników od wielu lat.

Wyłączniki nadprądowe

Wyłącznik nadprądowy odpowiada za przerwanie ciągłości obwodu w sytuacjach, gdy przekroczenia przez prąd przepływający bezpiecznej wartości. Jako część aparatury modułowej służy do ochrony przed skutkami przeciążeń i zwarć, które mogą występować w obwodach odbiorczych instalacji i urządzeń elektrycznych. Są to urządzenia bardzo czułe.

Wyłączniki różnicowoprądowe

Ten element chroni przed porażeniem prądem. Zadaniem wyłącznika różnicowoprądowego jest ograniczenie skutków uszkodzenia urządzeń, włącznie z ryzykiem powstania pożaru.

Rozłączniki

Rozłączniki to urządzenia, których przeznaczeniem jest włączanie i wyłączanie wybranych prądów roboczych.

Ochronniki

Ochronniki służą do zabezpieczenie przed przejściowymi przepięciami. Ograniczają również częstotliwość i czas trwania prąd następczego.

Liczniki i wskaźniki energii

Są to przyrządy pomiarowe. Określają ilość przepływającej energii elektrycznej. Na ich podstawie rozliczamy się z dostawcą energii

Lampki sygnalizacyjne i dzwonki

Odpowiadają za sygnalizowanie m.in. etapów załączania i wyłączania, a także różnych stanów awaryjnych. Lampki najczęściej służą do potwierdzania obecności faz w rozdzielnicach. W większości modeli jako źródło światła stosuje się energooszczędne diody LED.

Szyny łączeniowe

Przy pomocy tego urządzenia istnieje możliwość połączenia poszczególnych elementów aparatury modułowej.

Wkładki topikowe

Wkładka ( bezpiecznik) topikowy stanowi zabezpieczenie przed zwarciem lub przeciążeniem. Kiedy występuje wartość krytyczna natężenia prądu, bezpiecznik ulega stopieniu. Na skutek jego przepalenia dochodzi do zapalenia się łuku elektrycznego. W przypadku spadku wartości natężenia prądu do zera łuk gaśnie i prąd przestaje płynąć. W rezultacie bezpiecznik zapobiega zniszczeniom podłączonych urządzeń.

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Potrzebujesz pomocy?