Kategorie

Filtrowanie

Producent

Pokaż więcej

Kolor

Pokaż więcej

Rodzaj

Pokaż filtry

Oprawy podtynkowe

Widok:
Pokaż:
Oprawy podtynkowe mogą być nie tylko źródłem światła ale również elementem wystroju wnętrza, nadadzą pomieszczeniu odpowiedniego stylu czy relaksującego klimatu kreując domową atmosferę. Bardzo ważną cechą jest niewielki rozmiar i możliwość dowolnych kombinacji zamontowania. Mogą być głównym źródłem światła lub punktowo podświetlić wybrany przez nas element pomieszczenia , meble czy blat podszafkowy w kuchni .

Czym wyróżniają się oprawy podtynkowe?

Oprawy podtynkowe mają wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość ukrycia elementów montażowych modułu wewnątrz sufitu lub ściany. Lampy te wyróżniają się również większą trwałością i wytrzymałością w trudnych warunkach otoczenia. Wynika to z faktu, że wszystkie wrażliwe elementy instalacji są odizolowane od środowiska, a oprawy są wykonane z wytrzymałego materiału takiego jak aluminium czy szkło. Duży wybór kształtów, kolorów czy materiałów wykończenia opraw sprawi, że każdy znajdzie coś dla swojego wnętrza. Oprawy mogą być okrągłe, kwadratowe czy prostokątne. Pojedyncze jak i kilkukrotne. Klasyczne białe lub czarne jak i również metalizowane czy chromowane, szklane lub drewniane .

Modele z klasą wodoszczelności IP

W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności taki jak łazienka lub na zewnątrz budynku musimy wybrać oprawy halogenowe o klasie szczelności IP, które są do tego przystosowane. Modele do łazienki lub do kuchni powinny cechować się klasą szczelności co najmniej IP44. Jeśli oprawy będą wpuszczone w ścianę pod dachem budynku na zewnątrz, należy wybrać takie z certyfikatem min. IP54 , najbardziej wytrzymałe będą jednak takie z oznaczeniem IP65. Im wyższa klasa szczelności tym większa odporność opraw na wodę czy kurz.

LED - energooszczędne źródło światła

Biorąc pod uwagę dłuższą żywotność, energooszczędność jak i ochronę środowiska coraz częściej wybieramy ledowe źródła światła. O przewyższających zaletach technologi LED nad tradycyjnymi halogenami nie trzeba wspominać ani nikogo przekonywać, niższe rachunki za zużycie energii elektrycznej zrobią to same .

W naszej ofercie można znaleźć klasyczne jaki i ozdobne oprawy sufitowe podtynkowe. Dostępne są punktowe jak i te z regulowanym kątem świecenia.

Potrzebujesz pomocy?