Kategorie

Filtrowanie

Producent

Pokaż więcej

Kolor

Pokaż więcej

Rodzaj

Pokaż filtry

Oprawy podtynkowe

Widok:
Pokaż:
Oprawa podtynkowa może być nie tylko źródłem światła ale również elementem wystroju wnętrza , nada pomieszczeniu preferowanego stylu czy relaksującego klimatu kreując domową atmosferę. Bardzo ważną cechą jest niewielki rozmiar i możliwość dowolnych kombinacji zamontowania . Może być głównym źródłem światła lub punktowo podświetlić wybrany przez nas element pomieszczenia , meble czy blat podszafkowy w kuchni . Ogromny wybór opraw sprawi , że sprawdzą się w każdym wnętrzu, stylu czy guście , są ponadczasowe i uniwersalne , pasują do każdego pomieszczenia w mieszkaniu jak i lokalu komercyjnego .

Oprawy podtynkowe sufitowe

Wielką zaletą opraw podtynkowych jest możliwość ukrycia elementów montażowych modułu i oświetleniowego wewnątrz sufitu lub ściany. Lampy te wyróżniają się również większą trwałością i wytrzymałością w trudnych warunkach otoczenia. Wynika to z faktu, że wszystkie wrażliwe elementy instalacji są odizolowane od środowiska, a oprawy są wykonane z wytrzymałego materiału takiego jak aluminium czy szkło.

Warianty pasujące do aranżacji

Wielki wybór kształtów, kolorów czy materiałów wykończenia opraw sprawi, że każdy znajdzie coś dla swojego wnętrza. Oprawy mogą być okrągłe, kwadratowe czy prostokątne. Pojedyncze jak i kilkukrotne. Klasyczne białe lub czarne jak i również metalizowane czy chromowane , szklane lub drewniane . W ofertach producentów możemy znaleźć dyskretne jak i bardzo ozdobne oprawy.

Modele ze specjalnym przeznaczeniem

W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności taki jak łazienka lub na zewnątrz budynku musimy wybrać oprawy halogenowe o klasie szczelności IP, które są do tego przystosowane. Modele do łazienki lub do kuchni powinny cechować się klasą szczelności co najmniej IP44. Jeśli oprawy będą wpuszczone w ścianę pod dachem budynku na zewnątrz, należy wybrać takie z certyfikatem minimum IP54 , najlepsze będą takie z oznaczeniem IP65 i pewnością staną się unikalną ozdobą ogrodu lub balkonu na długo. Ponadto wyższa klasa szczelności to większe bezpieczeństwo

Wersja LED

Biorąc pod uwagę dłuższą żywotność, energooszczędność jak i ochronę środowiska coraz częściej wybieramy Ledowe źródła światła. Do zamontowania żarówki Led z trzonkiem GU10 w wybranej oprawie wpuszczanej będzie nam potrzebna Oprawka stosowana w zamian za oprawki żarówkowe MR16 , ale warto sprawdzić czy wybrana przez nas oprawa podtynkowa nie ma w zestawie fabrycznej oprawki ceramicznej lub z tworzywa sztucznego. O przewyższających zaletach technologi Led na tradycyjnymi halogenami nie trzeba wspominać ani nikogo przekonywać , niższe rachunki za zużycie energii elektrycznej zrobią to same .

W naszej ofercie można znaleźć klasyczne jaki i ozdobne oprawy podtynkowe w zależności jakie mają mieć przeznaczenie , dostępne są punktowe jak i te z regulowanym kątem świecenia, oprawy z naszego sklepu wykonane są z aluminium aby mieć gwarancje trwałości i niezawodności produktu.

Potrzebujesz pomocy?