Kategorie

Filtrowanie

Producent

Pokaż więcej

Seria

Pokaż więcej

Kolor

Pokaż więcej

Stopień ochrony [IP]

Liczba gniazd

Sposób montażu

Rodzaj gniazda

Pokaż więcej

Klapka

Rodzaj łącznika

Pokaż więcej

Uziemienie

Podświetlenie

Przesłony torów prądowych

Pokaż filtry

Gniazdka natynkowe

Widok:
Pokaż:
Page Title

Gniazdka natynkowe to wyposażenie stosowane w miejscach, w których ukrycie sieci energetycznej i instalacji elektrycznych jest niemożliwe lub trudne. Są szeroko stosowane i instalowane w obiektach domowych, przemysłowych i handlowych. Tego typu rozwiązanie stosuje się również na zewnątrz.

Charakterystyka gniazdek natynkowych

Gniazdka natynkowe mają specyficzną budowę. Duża, solidna obudowa o wysokości kilkudziesięciu milimetrów skrywa wewnątrz korpus gniazda lub mechanizm wyłącznika. Obudowa składa się z dwóch elementów. Jednym z nich jest podstawa, czasami nazywana puszką do montażu powierzchniowego. Jest montowany bezpośrednio na ścianie. Mogą być przykręcane lub przyklejane do prawie każdego rodzaju podłoża. Drugim elementem jest wieczko. Po zamocowaniu korpusu gniazda lub mechanizmu przełącznika i osadzeniu w nim, pokrywa jest mocowana do podstawy. W zależności od konstrukcji, gniazda mogą być wyposażone w dodatkowe elementy takie jak podstawy dolne i dławnice górne.

Zalety

Jedną z głównych zalet tych produktów jest łatwy montaż. Nie wymaga on kucia ścian. Możliwość umieszczenia całości mechanizmu na ścianie , można je zainstalować tam, gdzie ściana nie jest wystarczająco gruba. Gniazda znajdujące się poza ścianą są łatwe do wymiany w przypadku awarii.

Gniazda te to świetna opcja do pomieszczeń o szczególnie wysokim poziomie wilgotności. Jego solidna konstrukcja całkowicie chroni kabel przed wnikaniem wody. Uszczelnione gniazda do montażu powierzchniowego są wyjątkowo trwałymi i szczelnymi elementami montażu elektrycznego.

Zachęcamy do zapoznania się ofertą gniazd dostępnych w naszej hurtowni elektrycznej Alkan. Gwarantujemy szeroki asortyment produktów w świetnych cenach. Oprócz tego zapewniamy wygodne zakupy, pomoc w doborze asortymentu oraz bardzo szybką realizację zamówienia. Produkty, których aktualnie nie posiadamy na stanie magazynowym możemy sprowadzić w ciągu kilku dni roboczych.

Potrzebujesz pomocy?