Kategorie

Filtrowanie

Producent

Pokaż więcej

Seria

Pokaż więcej

Kolor

Pokaż więcej

Rodzaj

Pokaż więcej
Pokaż filtry

Gniazdka podtynkowe

Widok:
Pokaż:

Gniazdka i łączniki podtynkowe to produkty, bez których nie może obyć się żadna instalacja elektryczna. Są niezbędne podczas każdego remontu i budowy. Odpowiednie rozmieszczenie gniazdek decyduje przecież o komforcie korzystania z urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Obecnie na rynku można wybierać spośród ogromnej gamy łączników i gniazdek. Przy wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale także design i kolorystykę. Dzięki temu osprzęt elektryczny stanowić będzie interesujący element wyposażenia wnętrza.

Gniazdka i łączniki podtynkowe – ich najważniejsze właściwości i zastosowanie

Gniazdka i łączniki podtynkowe, jak sama nazwa wskazuje, montuje się pod tynkiem. Wystarczy odpowiedniej wielkości otwór w ścianie, gdzie umieszczone jest gniazdo elektryczne oraz puszka montażowa. Sam montaż jest niezwykle łatwy i szybki dzięki specjalnym zaciskom i poradzi sobie z nim nie tylko profesjonalny elektryk, ale również amator. Dzięki temu, że na zewnątrz pozostaje jedynie płytka do podłączania wtyczek, całość wygląda niezwykle elegancko i można ją schować np. za meblami. Instalację podtynkową, właśnie ze względów estetycznych stosuje się głównie w budownictwie mieszkaniowym i biurowcach.

W zależności od potrzeb można wybierać gniazda pojedyncze, wielokrotne, z uziemieniem lub bez. Stylowe i kolorowe gniazda i łączniki będą idealnie pasować do salonu czy sypialni. W pomieszczeniach, gdzie szczególnie istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa instalacji, warto wybrać gniazdo hermetyczne z dodatkową klasą odporności IP44. Specjalna klapka zabezpieczy osprzęt przed działaniem kurzu i wilgoci.

Także w przypadku łączników, warto wybierać je odpowiednio z przeznaczeniem. Do dyspozycji są łączniki schodowe idealne na klatkach schodowych, żaluzjowe do obsługi rolet. Przy wejściu do domy nie może zabraknąć łącznika zwiernego, zwanego inaczej dzwonkowym.

Zalety instalacji podtynkowej

  • szybki i prosty montaż
  • wysoka estetyka
  • szeroki wybór produktów

Szeroka oferta produktów w Hurtowni Alkan

W ofercie Hurtowni elektrycznej Alkan dostępny jest szeroki wybór gniazdek i łączników podtynkowych. Posiadamy tylko takie produkty, które są pewne i godne polecenia, a także zgodne z zapotrzebowaniem naszych klientów. Jesteśmy przekonani, że takie marki jak Ospel, Hager, Kontakt Simon czy Karlik sprostają wszystkim oczekiwaniom.

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszej hurtowni. Zapewniamy pełną dostępność towarów oraz profesjonalne doradztwo naszej doświadczonej załogi. Zapytania prosimy kierować na adres sklep@alkan.pl