Kategorie

Filtrowanie

Producent

Pokaż więcej

Seria

Pokaż więcej

Kolor

Pokaż więcej

Stopień ochrony [IP]

Liczba gniazd

Sposób montażu

Rodzaj gniazda

Pokaż więcej

Rodzaj ramki

Pokaż więcej

Wykończenie ramki

Pokaż więcej

Klapka

Kategoria kabli sieciowych

Rodzaj łącznika

Pokaż więcej

Rodzaj akcesoria

Pokaż więcej

Uziemienie

Podświetlenie

Przesłony torów prądowych

Pokaż filtry

Gniazdka podtynkowe

Widok:
Pokaż:

Gniazdka i łączniki podtynkowe to produkty, bez których nie może obyć się żadna instalacja elektryczna. Są niezbędne podczas każdego remontu i budowy. Odpowiednie rozmieszczenie gniazdek decyduje przecież o komforcie korzystania z urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Obecnie na rynku można wybierać spośród ogromnej gamy łączników i gniazdek. Przy wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale także design i kolorystykę. Dzięki temu osprzęt elektryczny stanowić będzie interesujący element wyposażenia wnętrza.

Gniazdka i łączniki podtynkowe – ich najważniejsze właściwości i zastosowanie

Gniazdka i łączniki podtynkowe, jak sama nazwa wskazuje, montuje się pod tynkiem. Wystarczy odpowiedniej wielkości otwór w ścianie, gdzie umieszczone jest gniazdo elektryczne oraz puszka montażowa. Sam montaż jest niezwykle łatwy i szybki dzięki specjalnym zaciskom i poradzi sobie z nim nie tylko profesjonalny elektryk, ale również amator. Dzięki temu, że na zewnątrz pozostaje jedynie płytka do podłączania wtyczek, całość wygląda niezwykle elegancko i można ją schować np. za meblami. Instalację podtynkową, właśnie ze względów estetycznych stosuje się głównie w budownictwie mieszkaniowym i biurowcach.

W zależności od potrzeb można wybierać gniazda pojedyncze, wielokrotne, z uziemieniem lub bez. Stylowe i kolorowe gniazda i łączniki będą idealnie pasować do salonu czy sypialni. W pomieszczeniach, gdzie szczególnie istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa instalacji, warto wybrać gniazdo hermetyczne z dodatkową klasą odporności IP44. Specjalna klapka zabezpieczy osprzęt przed działaniem kurzu i wilgoci.

Także w przypadku łączników, warto wybierać je odpowiednio z przeznaczeniem. Do dyspozycji są łączniki schodowe idealne na klatkach schodowych, żaluzjowe do obsługi rolet. Przy wejściu do domy nie może zabraknąć łącznika zwiernego, zwanego inaczej dzwonkowym.

Zalety instalacji podtynkowej

  • szybki i prosty montaż
  • wysoka estetyka
  • szeroki wybór produktów

Szeroka oferta produktów w Hurtowni Alkan

W ofercie Hurtowni elektrycznej Alkan dostępny jest szeroki wybór gniazdek i łączników podtynkowych. Posiadamy tylko takie produkty, które są pewne i godne polecenia, a także zgodne z zapotrzebowaniem naszych klientów. Jesteśmy przekonani, że takie marki jak Ospel, Hager, Kontakt Simon czy Karlik sprostają wszystkim oczekiwaniom.

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszej hurtowni. Zapewniamy pełną dostępność towarów oraz profesjonalne doradztwo naszej doświadczonej załogi. Zapytania prosimy kierować na adres sklep@alkan.pl

Potrzebujesz pomocy?