Kategorie

Fotowoltaiczne

Widok:
Pokaż:

Fotowoltaika jest procesem wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Dzięki temu, że jest to rozwiązanie bardzo energooszczędne, nowoczesne i ekologiczne, zyskuje coraz większą popularność i jest stosowana w coraz większej liczbie domów. Aby instalacja fotowoltaiczna działała prawidłowo, konieczne jest jej odpowiednie okablowanie. Wysokiej jakości kable fotowoltaiczne dostępne są w ofercie Hurtowni elektrycznej Alkan.

Kable fotowoltaiczne jakie są ich cechy?

Bez odpowiedniego okablowania, żadna instalacja fotowoltaiczna nie będzie działać prawidłowo. Dlatego ważne jest, aby przy wyborze kabla fotowoltaicznego kierować się ich jakością, która gwarantuje bezproblemowe działanie przez dłuższy czas.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej dostępne są tylko sprawdzone produkty renomowanych producentów, ponieważ chcemy mieć pewność, że dostarczamy asortyment, który sprosta nawet największym oczekiwaniom.

Odporność na warunki atmosferyczne

Kabel fotowoltaiczny, ze względu na to gdzie jest wykorzystywany, musi być odporny na działanie warunków atmosferycznych. Użyte do produkcji materiały muszą wytrzymać zarówno bardzo niskie, jak i wysokie temperatury. Kable narażone są również na wilgoć oraz działanie promieni UV. Wymiana uszkodzonego okablowania jest czasochłonna oraz droga, dlatego ważne jest, aby przed dokonaniem zakupu upewnić się, że wybrany kabel spełnia wszystkie wymagania/

Budowa

Kable fotowoltaiczne charakteryzują się inną budową niż pozostałe przewody stosowane w domach. Muszą mieć przede wszystkim grubszą izolację, aby mogły być zamontowane pod panelami fotowoltaicznymi bez dodatkowych zabezpieczeń

Potrzebujesz pomocy?