Kategorie

Osprzęt siłowy

Widok:
Pokaż:

Osprzęt siłowy to grupa produktów związana z prądem trójfazowym, czyli inaczej doprowadzeniem trzeciej fazy do instalacji. Dzięki temu można korzystać z urządzeń o większej mocy, jak kuchnia indukcyjna. Można również podzielić instalację na trzy niezależne sieci. Osprzęt siłowy znajduje zastosowanie w budynkach mieszkalnych, gospodarstwach, budownictwie przemysłowym lub gospodarstwach rolnych. Bogatą ofertę produktów z tej kategorii znajdziesz w Hurtowni elektrycznej Alkan.

Na osprzęt siłowy składa się kilka grup produktowych, z których warto wymienić gniazda siłowe czy wtyczki siłowe.

Osprzęt siłowy w ofercie Hurtowni elektrycznej Alkan

Kategoria osprzęt siłowy w naszym asortymencie obejmuje szeroki wybór produktów topowych producentów. Dzięki temu mamy pewność, że proponowany przez nas osprzęt jest najwyższej jakości. Zdajemy sobie sprawę jak istotne podczas kontaktu z napięciem zwanym potoczeni „siłą”. Dlatego stawiamy na produkty bezpieczne i sprawdzone. Szeroka oferta produktowa idzie w parze z doskonałymi cenami, jak również profesjonalną pomocą w doborze asortymentu.

Gniazda siłowe

Gniazda siłowe zwane inaczej gniazdem trójfazowym stosuje się w miejscach, gdzie konieczne jest podłączenie trzeciej fazy. Tym mianem określa się gniazda, które podłączone są do sieci elektrycznej o napięciu 400V.

Gniazda siłowe podzielić możemy na trzy główne kategorie. Są to: gniazda siłowe przenośne, gniazda siłowe stałe, gniazda siłowe tablicowe. Dodatkowo gniazda siłowe różnią się sposobem montażu. Rozróżniamy bowiem gniazda siłowe natynkowe oraz podtynkowe. Gniazda pod- i natynkowe wyróżniamy przede wszystkim wśród gniazd stałych. Jeśli chodzi o gniazda przenośne, to – podobnie jak w przypadku gniazd stałych – znajdziemy wśród nich modele z wyłącznikiem lub bez.

Wtyczki siłowe

Wtyczki siłowe to obok gniazd siłowych grupa produktowa z zakresu osprzętu siłowego. śród nich wyróżnić można m.in. wtyczki izolacyjne przenośne, wtyczki izolacyjne przenośne kątowe, wtyczki szybkozłącza, izolacyjne przenośne oraz wtyczki odbiornikowe. Odpowiednie wtyczki stosowane są np. przy podłączaniu urządzeń elektrycznych czy też w montażu przedłużaczy.

Potrzebujesz pomocy?