Kategorie

Filtrowanie

Producent

Pokaż więcej

Kolor

Pokaż więcej

Moc [W]

Pokaż więcej

Strumień świetlny [lm]

Pokaż więcej

Temperatura barwowa [K]

Pokaż więcej

Rodzaj

Pokaż filtry

Naświetlacze LED

Widok:
Pokaż:

Naświetlacz LED znajduje zastosowanie przede wszystkim jako oświetlenie domów oraz ogrodów. W ostatnim czasie stały się bardzo popularnym elementem przydomowego oświetlenia, ponieważ są bardzo energooszczędnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu są odporne na warunki atmosferyczne a nowa technologia LED pozwala zaoszczędzić energię przy zachowaniu dobrych parametrów świetlnych. Szeroki przedział mocy pozwala na dobranie odpowiedniego naświetlacza według własnych potrzeb. Modele z czujnikiem ruchu są dobrym rozwiązaniem kiedy chcemy oświetlić podjazd do garażu lub wejście do domu. Projektory ledowe wykorzystywane są również w przemyśle jako oświetlenie hal lub doświetlenie stanowisk pracy.

Jaki naświetlacz LED wybrać?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór naświetlaczy LED. Oferta Hurtowni elektrycznej Alkan obejmuje produkty czołowych producentów jak Ledvance, Kobi czy Brennenstuhl, dzięki czemu mamy pewność, że dostarczamy produkty godne polecenia i sprawdzone.

Wybierając naświetlacz LED należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc. Im jest ona większa, tym więcej energii elektrycznej potrzebuję urządzenie. Jednocześnie naświetlacze o większej mocy gwarantują lepsze doświetlenie. Warto wspomnieć, że zastosowana technologii gwarantuje energooszczędność, więc nawet urządzenia o dużej mocy pobierają stosunkowo niewielką ilość prądu.

Dostępne na rynku LEDowe naświetlacze występują w trzech barwach światła: zimnej, neutralnej oraz ciepłej. Barwa neutralna polecana jest do oświetlania elewacji domowych. Barwę ciepłą warto zastosować np. w ogrodzie, gdzie ważne jest, aby stworzyć przytulną atmosferę oraz odpowiedni klimat. Barwa zimna jest najbardziej intensywna, więc sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest idealne doświetlenie.

Kiedy wybrać naświetlacz z czujnikiem ruchu?

Producenci w swojej ofercie posiadają również naświetlacze LEDowe wyposażone dodatkowo w czujnik ruch. Tego typu urządzenie jest przydatne np. na podjazdach lub przy garażach, jak również przy wejściach do domu. Dzięki czujnikowi ruchu światło włączy się automatycznie zawsze wtedy kiedy jest ono potrzebne. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale również energooszczędne ponieważ światło samoistnie się wyłącza i unikniemy sytuacji kiedy np. zapomnimy o wyłączeniu naświetlacza

Potrzebujesz pomocy?