Berker B. Kwadrat – jaki osprzęt elektryczny znajdziemy w katalogu?

Berker B. Kwadrat to seria osprzętu elektrycznego o najwyższej jakości i przystępnych cenach. Znajdziemy w niej zarówno podstawowe elementy osprzętu, takie jak gniazdka i włączniki światła, jak i o wiele nowocześniejsze artykuły, które pozwolą nam maksymalnie dostosować wybraną przestrzeń do naszych potrzeb. Czym charakteryzują się produkty z tej serii i dlaczego warto się na nie zdecydować, jeśli planujemy wymianę osprzętu elektrycznego w naszym domu lub biurze?

Spis treści:
Producent osprzętu elektrycznego z serii Berker B. Kwadrat
Produkty z serii Berker B. Kwadrat
Właściwości produktów
Włączniki, gniazdka i ściemniacze
Kolory produktów
Opinie o produktach
Ceny osprzętu elektrycznego z serii Berker B. Kwadrat

Kim jest producent osprzętu elektrycznego z serii Berker B. Kwadrat, czyli firma Hager?

Marka Hager, będąca producentem osprzętu elektrycznego z serii Berker B. Kwadrat, jest obecnie jednym z liderów na rynku sprzętu elektrycznego i elektroinstalacyjnego na świecie. Założona w 1955 roku w Niemczech jako rodzinna firma zarządzana przez ojca i dwóch synów, Hager do dziś pozostaje niezależną własnością rodziny, kierowaną przez kolejne pokolenia osób z rodu Hagerów, z główną siedzibą w niemieckim Blieskastel.

W swoim działaniu na rynku marka Hager kieruje się potrzebami klientów, dzięki czemu z niewielkiej rodzinnej firmy w ponad sześćdziesiąt lat stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych spółek produkujących osprzęt elektronicznych. W chwili obecnej z usług firmy korzystają już odbiorcy w niemal stu krajach. Artykuły sygnowane marką Hager produkowane są w ponad dwudziestu zakładach, zlokalizowanych w różnych miejscach na całym świecie.

Od 2012 roku Hager sp. z o.o. i Berker stanowią jedną organizację. Od tego momentu obie firmy połączyły siły, aby zagwarantować swoim klientom jak najwyższą jakość oferowanych produktów w konkurencyjnych cenach. Ich celem jest także funkcjonalność oraz intuicyjność, zapewniająca wygodę i komfort korzystania z wytwarzanych przez producenta urządzeń. Jednym z efektów tej współpracy jest właśnie seria Berker B. Kwadrat, która poprzez spełnienie wszystkich z założonych celów stała się jedną z najpopularniejszych serii osprzętu elektrycznego dostępnego w tej chwili na polskim rynku.

Jakie produkty znajdziemy w katalogu serii Berker B. Kwadrat firmy Hager?

Katalog serii Berker B. Kwadrat firmy Hager zawiera szeroki wybór osprzętu elektrycznego. Znajdziemy w nim między innymi najbardziej klasyczne elementy, takie jak:

 • pojedyncze i podwójne gniazdka elektryczne z uziemieniem lub bez,
 • jedno-, dwu- i trzyklawiszowe łączniki, zwane potocznie włącznikami światła, z podświetleniem lub bez,
 • ściemniacze światła obrotowe oraz przyciskowe.

Oferta firmy Hager w serii Berker B. Kwadrat nie ogranicza się jednak do tych podstawowych pozycji. W katalogu znajdują się bowiem również sprzęty nieczęsto jeszcze spotykane w formie kwadratu dostosowanego do umieszczenia w ramce wraz z włącznikami światła czy gniazdami elektrycznymi. Poza tradycyjnymi opcjami możemy wybierać również spośród artykułów takich jak:

 • czujniki ruchu,
 • regulatory temperatury,
 • gniazda antenowe RTV/SAT,
 • gniazda telekomunikacyjne i multimedialne, umożliwiające podłączenie kabla HDMI,
 • gniazda USB, umożliwiające ładowanie sprzętu elektrycznego,
 • gniazda głośnikowe pojedyncze i podwójne, dostępne również w połączeniu z serią Berker Radio Touch,
 • dotykowe gniazda Radio Touch przeznaczone do sterowania modułem radia,
 • gniazda multimedialne do podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku.

ramka-berker

Do każdego z wyżej wymienionych urządzeń możemy dobrać ramki – od pojedynczych aż do takich, które pozwolą nam na montaż pięciu elementów osprzętu w jednym rzędzie. Ramki możemy zamontować zarówno w poziomie, jak i w pionie, a dzięki idealnemu dopasowaniu ramek do osprzętu możemy być pewni, że korzystanie z niego będzie wygodne i bezpieczne.

Ponadto w serii Berker B. Kwadrat zawarto także system służący do ukrywania przewodów w listwach przypodłogowych o nazwie Tehalit.SL. Rozwiązuje on nie tylko problem ukrywania przewodów bez konieczności remontowania całego pomieszczenia i ukrywania ich pod tynkiem. Jest również przeznaczony do tego, aby maskować ewentualne nierówności ścian, podłóg i kątów w pomieszczeniach. Pozwala przy tym zachować odpowiednie kąty załamania przewodów, umożliwiające bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych. W ramach systemu Tehalit.SL możemy także wybrać opcję z oświetleniem LED, szczególnie przydatną przy wykorzystaniu listew w korytarzach i innych ciemnych ciągach komunikacyjnych budynków usługowych, biurowych i komercyjnych.

Czym charakteryzują się produkty z serii Berker B. Kwadrat?

W serii Berker B. Kwadrat znajdziemy osprzęt elektryczny najwyższej jakości. Wszystkie z produktów charakteryzują się wyjątkowym, nowoczesnym designem, dzięki czemu będą odpowiednie dla osób chcących zadbać o wystrój każdego pomieszczenia w najdrobniejszych szczegółach. Jednocześnie jednak sprzęt z serii Berker B. Kwadrat wykorzystuje proste i ponadczasowe formy, gwarantując zarówno funkcjonalność każdego z urządzeń, jak i jego estetyczny, wręcz dekoracyjny wygląd. Uniwersalne kształty i kolory, które podkreślą zarówno wystroje wnętrz stylizowanych na industrialne, jak i minimalistyczne, a także bardziej tradycyjnie urządzane pomieszczenia pozwalają na zastosowanie ich faktycznie w każdym otoczeniu.

Produkty z serii Berker B. Kwadrat cechują się zatem przede wszystkim wysoką wytrzymałością na podwyższoną temperaturę, intensywne promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne i zadrapania. Są również odporne na chemikalia zawarte w środkach czystości, dzięki czemu możemy z powodzeniem stosować je także w kuchniach i łazienkach, czyli pomieszczeniach, w których są największe szanse zetknięcia się gniazdka ze środkiem choćby do czyszczenia kafelków. Osprzęt elektryczny z tej serii jest także kompatybilny z większością systemów kanałów elektroinstalacyjnych marki Hager, co ułatwia połączenie ich z całą instalacją elektryczną i zapewnia całkowite bezpieczeństwo użytkowania dopasowanych urządzeń. Wszystkie elementy osprzętu są dostosowane zarówno do montażu pod-, jak i natynkowego.

Dlaczego warto zdecydować się na wybór włączników, pojedynczych i podwójnych gniazdek oraz ściemniaczy z serii Berker B. Kwadrat?

Wśród osprzętu elektrycznego Berker B. Kwadrat znajdziemy przede wszystkim włączniki, ściemniacze oraz pojedyncze i podwójne gniazdka elektryczne. Warto zdecydować się na osprzęt elektryczny tej firmy przede wszystkim wówczas, gdy dawno już znudziły nam się klasyczne gniazdka czy włączniki, spośród których można było wybierać w sklepach ze sprzętem elektrycznym jeszcze kilkanaście lat temu. Klienci mieli wtedy do wyboru zazwyczaj po jednym, maksymalnie dwa produkty z każdego rodzaju osprzętu, co niestety doprowadziło do tego, że niektórzy ulegli już na stałe przeświadczeniu, że gniazdka czy włączniki świateł powinny być wyłącznie elementem funkcjonalnym. Ich wygląd stał się nie tyle nawet drugorzędny, ile zupełnie nieistotny. Firmy takie jak Hager dzięki seriom nowoczesnego osprzętu elektrycznego wysokiej jakości starają się zmienić to przyzwyczajenie.

Gniazdka Berker

Materiałem, z którego wykonana jest większość produktów z serii Berker B. Kwadrat, jest duroplast, czyli rodzaj wyjątkowo trwałego tworzywa sztucznego. Dawno minęły już bowiem czasy jednakowych gniazdek i włączników elektrycznych produkowanych z najtańszego plastiku. Dziś materiały wybierane do konstrukcji tego typu elementów muszą być zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i spełniać praktyczne funkcje. Producent osprzętu elektrycznego z serii Berker B. Kwadrat gwarantuje poza nowoczesnym wyglądem również całkowite bezpieczeństwo użytkowania produkowanych artykułów. Duroplast jest ponadto materiałem odpornym na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Charakterystyczna jest dla niego także antystatyczność oraz duża odporność na wysokie temperatury i intensywne promieniowanie UV. Dzięki wzmocnionej wytrzymałości osprzęt elektryczny z serii Berker B. Kwadrat może być stosowany z powodzeniem zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w przestrzeniach komercyjnych i usługowych oraz w placówkach medycznych. Nawet w warunkach podwyższonej eksploatacji możemy być bowiem pewni, że osprzęt przetrwa wiele lat w nienaruszonym stanie.

Produkty z serii Berker B. Kwadrat są zatem nie tylko funkcjonalne. Mogą również z powodzeniem zostać uznane za pełnoprawne elementy dekoracyjne wystroju wnętrza. Ze względu na możliwość wyboru jednego z czterech klasycznych kolorów – białego, kremowego, antracytowego oraz barwy matowego aluminium – oraz minimalistyczny i uniwersalny design, możemy dopasować produkty z serii do każdego typu kolorystycznego pomieszczenia. Produkty te bowiem świetnie podkreślą industrialny styl nowocześnie urządzonych przestrzeni. Doskonale sprawdzą się również przestrzeniach bardziej klasycznych.

Jakie opcje kolorystyczne poza bielą i antracytem proponuje nam seria Berker B. Kwadrat?

W serii Berker B. Kwadrat znajdziemy produkty w kolorach białym, antracytowym, a także kremowym i o barwie matowego aluminium. Wybór nie jest więc szeroki, co może na początku zmylić klienta oczekującego wielu opcji, dzięki którym dopasuje idealny odcień do wystroju określonego pomieszczenia. Jednak barwy proponowane przez Berker B. Kwadrat są wyjątkowo uniwersalne, dzięki czemu pomimo teoretycznie niewielkiego wyboru będziemy w stanie dobrać idealny kolor osprzętu pasujący do każdego możliwego wystroju.

Proponowane przez serię Berker B. Kwadrat kolory osprzętu elektrycznego dzielą się na wersję z połyskiem, w przypadku bieli i kremu, oraz wersje matowe, w przypadku antracytu i aluminium. Dwie pierwsze opcje nawiązują do obecnej już od wielu lat klasyki i są odpowiednie zarówno dla klientów decydujących się na biały lub bardzo jasny wystrój wnętrza, jak i dla osób przyzwyczajonych po prostu do osprzętu elektrycznego w tych kolorach. Opcje matowe są natomiast przeznaczone do nowocześniejszych wnętrz, nawiązujących stylem do wystroju industrialnego czy chłodnego skandynawskiego minimalizmu. Świetnie dopasują się również do pomieszczeń urządzonych w żywych, ciepłych barwach, oraz do nowoczesnych łazienek, pełnych elementów metalicznych i chromowanych.

W przypadku systemu listew przypodłogowych Tehalit.SL, wybór jest nieco szerszy. Możemy tu wybierać spośród kolorów takich jak:

 • biały,
 • matowe aluminium,
 • czarny,
 • klon,
 • buk,
 • dąb,
 • wiśnia,
 • sucupira.

Produkty Berker

Widzimy tu zatem o wiele większą ofertę produktów stylizowanych na drewniane, które są szczególnie często poszukiwane przez klientów posiadających w swoich domach lub budynkach usługowych drewniane podłogi lub panele. W serii Berker B. Kwadrat znajdą oni dopasowane kolorystycznie listwy przypodłogowe, które nie będą rzucały się w oczy jako element obcy, lecz staną się naturalną częścią wystroju. Listwy imitujące drewno sprawdzą się także w bogato zdobionych pomieszczeniach w ciepłych barwach. W przypadku bardziej nowoczesnych przestrzeni, wnętrz minimalistycznych i podłóg z kafli lub innych tworzyw wybór klasycznych kolorów pozostaje niemal niezmienny.

Jakie są opinie klientów o produktach z serii Berker B. Kwadrat?

Opinie o produktach z serii Berker B. Kwadrat są zdecydowanie pozytywne. Klienci podkreślają przede wszystkim jakość materiałów, z jakich wykonane są elementy osprzętu z tej serii. Istotna jest jego odporność na uszkodzenia mechaniczne, zadrapania oraz wytrzymałość, która pozwala na wieloletnie korzystanie z tego samego systemu artykułów. Producenci gwarantują tu nawet kilkadziesiąt lat bezawaryjnego działania nawet w warunkach podwyższonej eksploatacji, takich jak wykorzystanie osprzętu w budynkach usługowych czy placówkach medycznych.

Klienci podkreślają również wygodę, jaką daje im system osprzętu elektrycznego kompatybilny z seriami kanałów elektroinstalacyjnych marki Hager oraz z systemem radiowym. Ta druga funkcja jest szczególnie mile widziana przez klientów ceniących sobie minimalizm i niechcących zagracać przestrzeni dodatkowymi urządzeniami. Dzięki serii Berker B. Kwadrat również sterowanie systemem radiowym staje się o wiele wygodniejsze – wystarczy zamontować ramki z urządzeniami w odpowiednim miejscu, aby zawsze mieć panel sterowania w zasięgu ręki.

Innym ważnym aspektem mającym wpływ na pozytywny odbiór serii przez klientów jest gwarancja całkowitego bezpieczeństwa użytkowania osprzętu. Dzięki perfekcyjnemu wykonaniu elementy z serii Berker B. Kwadrat działają bezawaryjnie, nie nagrzewają się samoistnie i nie dopuszczają do kontaktu użytkownika ze źle odprowadzonym prądem elektrycznym. Pamiętajmy jednak, aby zawsze zlecać montaż elementów instalacji elektrycznej osobie o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu. Uzyskamy dzięki temu gwarancję poprawnej instalacji sprzętu, niezbędnej do jego odpowiedniego funkcjonowania.

Jakie są ceny osprzętu elektrycznego z serii Berker B. Kwadrat i gdzie można go kupić?

Ceny osprzętu z serii Berker B. Kwadrat będą oczywiście różniły się w zależności od sklepu elektrycznego, w jakim zdecydujemy się go nabyć. Niezależnie od tego jednak, do najtańszych artykułów z serii należą gniazda bez uziemienia i jednobiegunowe łączniki klawiszowe. W zależności od wersji kolorystycznej, zapłacimy za nie od 15 do 30 złotych. Do nieco droższych należą łączniki uniwersalne i wieloklawiszowe oraz gniazda z uziemieniem i pokrywą, zapłacimy za nie bowiem od 20 do około 40 złotych. Do najdroższych opcji zaliczają się natomiast podwójne gniazda głośnikowe oraz ściemniacze do żarówek, jak również gniazda antenowe końcowe. W ich przypadku musimy liczyć się z wydatkiem rzędu około 60-100 złotych. Ceny te są orientacyjne i dotyczą produktów kompletnych, wraz z ramką, mechanizmem i elementem centralnym.

Jednym z partnerów marki Hager jest znajdująca się we Wrocławiu hurtownia elektryczna Alkan. Hurtownia ta, powstała w 2002 roku, dysponuje obecnie największym wyborem produktów najlepszych marek branży elektrotechnicznej, dzięki czemu cieszy się popularnością oraz pozycją lidera w sprzedaży osprzętu elektrycznego i elektroinstalacyjnego na terenie Wrocławia i okolic. W jej ofercie znajdziemy również produkty z serii Berker B. Kwadrat. Możemy nabyć je zarówno stacjonarnie, w głównej siedzibie przy ulicy Gorlickiej 40 we Wrocławiu, jak i poprzez sklep internetowy na stronie Alkan.pl. Sklep internetowy jest jednak przeznaczony nie tylko dla klientów spoza Wrocławia, którzy nie mają możliwości wyboru towaru osobiście w siedzibie firmy. Z jego usług mogą skorzystać również wrocławianie, aby na spokojnie móc dokładnie przeanalizować pełną ofertę sklepu i złożyć zamówienie, a następnie odebrać je osobiście w sklepie stacjonarnym. Pozwala to także zaoszczędzić czas, ponieważ na miejscu będzie na nas czekała już gotowa, spakowana paczka z zamówionymi przez nas produktami.

Siedziba firmy jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 14:00. Hurtownia posiada również oddział zlokalizowany przy ulicy Nowodworskiej 17. Jest on czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

Potrzebujesz pomocy?