Hurtownia przewodów elektrycznych

Hurtownia przewodów elektrycznych

Hurtownia przewodów elektrycznych jest miejscem, w którym niedrogo nabyć można wiele rodzajów tego podstawowego elementu instalacji elektrycznej. To najlepszy sposób na to, aby tanio zakupić produkt dobry jakościowo i zarazem trafnie dopasowany do wymagań domowego systemu. Przewody elektryczne posiadają elementy przewodzące z różnych materiałów, a także odmienne powłoki izolacyjne chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi, korozją obwodu czy porażeniem prądem. Szeroką ofertę tych produktów posiada hurtownia elektryczna Alkan.

Spis treści
Rodzaje dostępnych przewodów
Przewody fazowe
Przewody neutralne
Przewody ochronne
Materiały izolacyjne
Ceny
Zakup w sklepie czy w hurtowni elektrycznej?
Sprawdź u nas

Jakie przewody elektryczne znajdziesz w hurtowni Alkan?

W naszej hurtowni elektrycznej znajdziesz zarówno przewody, jak i kable. Nazewnictwo obu tych produktów często używane jest zamiennie, jednak występują między nimi istotne różnice. Kable to elementy obwodu przystosowane do wykorzystania w warunkach zewnętrznych, np. poprowadzone w ziemi i poza obrębem budynku. Wynika to z ich wytrzymałości na działanie szkodliwych czynników, potęgowanej przez odpowiednio grubą warstwę izolacyjną. Przewody są natomiast elementami odpowiednimi do zastosowania wewnątrz budynków ze względu na mniej odporną warstwę izolacji. Wyróżniają się natomiast większą elastycznością i są cieńsze od kabli, a także znacznie od nich tańsze.

Rodzaje przewodów

W domach jednorodzinnych oraz innych budynkach mieszkalnych najczęściej spotykane są przewody elektryczne fazowe liniowe, neutralne oraz ochronne. Każdy z nich spełnia nieco inną funkcję, a także oznaczany jest innym kolorem. Kolorystyka wynika z przepisów prawnych Unii Europejskiej, a także wydawanych w oparciu o nie norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Zasady oznaczania przewodów elektrycznych nie są więc przypadkowe, ani też uzależnione od decyzji poszczególnych producentów.

Przewody fazowe

Przewody fazowe określane są również liniowymi i oznaczane literą L. Z reguły występują w kolorze brązowym lub czarnym, jednak w zależności od producenta mogą być również białe, szare lub czerwone. Przewody fazowe podpina się z lewej strony gniazda i łączy bezpośrednio z cewką transformatora. W prawidłowo wykonanej instalacji powinien nimi przepływać prąd o napięciu 230 V.

Przewody elektryczne

Przewody neutralne

Przewody neutralne oznacza się literą N. Z reguły posiadają zarezerwowaną dla nich niebieską kolorystykę, jednak w starszych instalacjach występowały również w wariancie białym. Przewód neutralny podłącza się z prawej strony gniazdka elektrycznego. Nie powinien przewodzić napięcia elektrycznego, ponieważ podpinany jest do przewodu neutralnego transformatora.

Przewody ochronne

Przewody ochronne są oznaczane symbolem PE, a ich zadaniem jest zapewnienie ochrony przed porażeniem prądem w trakcie użytkowania gniazdka elektrycznego. Podłącza się je do bolca odpowiedzialnego za uziemienie, czyli górnego zacisku. Przewód ochronny zawsze powinien posiadać żółto-zieloną kolorystykę.

Materiały izolacyjne przewodów dostępnych w hurtowni

W hurtowni Alkan znaleźć można przewody elektryczne z odpowiednio trwałą izolacją, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowania wykonanej instalacji. Jako materiały izolacyjne najczęściej stosuje się syntetyczne polimery, pozyskiwane na skutek polimeryzacji chlorku winylu – znane jako PVC, PWC czy polwinit. Do zalet tego rozwiązania należą dobre parametry i właściwości, które podnoszą jakość wykonanej izolacji przewodu. Poszczególne odmiany polichlorku winylu wykazują dużą odporność na niskie i wysokie temperatury, a także niską przenikalność elektryczną oraz wysoką elastyczność. PVC jest jednocześnie materiałem wodoodpornym, co czyni zaizolowany nim przewód odpornym na awarie związane z kontaktem wilgoci z żyłami. Taka izolacja zabezpiecza również przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym działaniem różnych rozpuszczalników. Polichlorek winylu jest według norm europejskich tworzywem samogasnącym i nie rozprzestrzeniającym ognia, dzięki czemu można go z powodzeniem stosować w budownictwie mieszkalnym, przemysłowym i użytkowym.

Hurtownia przewodów elektrycznych Alkan we Wrocławiu

Hurtownia przewodów elektrycznych Alkan to miejsce, w którym nabyć można produkty renomowanych marek. W naszej ofercie dostępne są przewody dostarczane przez najlepszych polskich producentów, a także uznanych firm działających na terenie Unii Europejskiej. Ich wybór daje pewność, że nabyte produkty będą optymalnie dostosowane do norm budowlanych obowiązujących w polskim i europejskim prawie. Decydując się na nasze przewody, można znacząco zminimalizować ryzyko awarii, a także zyskać gwarancję dobrego dopasowania rozmiaru i innych parametrów.

Ceny przewodów elektrycznych

Ceny przewodów elektrycznych w naszej hurtowni uzależnione są od ich rodzaju. W przypadku kabli ziemnych koszt jest wyższy, ponieważ za metr trzeba zapłacić nawet kilkakrotnie więcej niż za taką samą długość przewodu wewnętrznego. W ofercie Alkan dostępne są produkty w cenie już od około 2 zł za metr, jednak oferujemy także droższe modele – od ok. 12 zł za metr przewodu wewnętrznego i od 20 zł za metr kabla ziemnego. Przy wyborze warto jednak kierować się nie tylko ceną, ale również jakością. Wymiana uszkodzonej lub wadliwej instalacji elektrycznej wiąże się z kosztownym i poważnym remontem, dlatego często bardziej opłacalny może się okazać zakup przewodów droższych, ale wykonanych z lepszej jakości materiałów. Nie bez znaczenia pozostaje konieczność odpowiedniego dopasowania parametrów do funkcji, które ma spełniać produkt.

Zakup w sklepie czy w hurtowni elektrycznej?

Przewody elektryczne nabyć można zarówno w różnego rodzaju sklepach, jak i specjalistycznych hurtowniach osprzętu elektrycznego. W sieciowych marketach często jednak sprzedawane są produkty średniej jakości od nieznanych producentów. Alternatywę stanowi dla nich asortyment hurtowni elektrycznej Alkan, w którym oferujemy przewody wytwarzane przez renomowanych wytwórców działających na terenie Unii Europejskiej. Zaletą naszego asortymentu jest nie tylko wyższa jakość, ale również korzystna w stosunku do oferowanej funkcjonalności cena. Kwestia ta pozostaje nie bez znaczenia zwłaszcza przy zakupie przewodów w hurtowych ilościach, niezbędnych do wykonania kompletnej instalacji elektrycznej całego budynku.

Hurtownia elektryczna Alkan funkcjonuje we Wrocławiu już od 2002 roku. Oferujemy naszym klientom szeroki wybór artykułów elektrycznych, włącznie z najlepszymi jakościowo przewodami sprawdzonych producentów. Produkty dostępne w Alkan nabyć można zarówno przez Internet, jak i w dwóch stacjonarnych siedzibach naszej firmy we Wrocławiu – przy ul. Nowodworskiej oraz przy ul. Gorlickiej. Decydując się na zakup w sklepie internetowym, oferujemy naszym klientom liczne promocje i zniżki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hurtowni Alkan w kategorii przewodów elektrycznych.

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Potrzebujesz pomocy?