Kategorie

Filtrowanie

Producent

Prąd znamionowy [A]

Pokaż więcej

Rodzaj

Liczba biegunów

Pokaż więcej

Charakterystyka wyzwalania

Pokaż więcej
Pokaż filtry

Wyłączniki nadprądowe

Widok:
Pokaż:
Page Title

Wyłączniki nadprądowe są częścią naszych domów i mieszkań. Kiedy system elektryczny ulegnie awarii, zwykle o tym pamiętamy. Miniaturowy wyłącznik automatyczny zainstalowany w skrzynce odcina zasilanie i zapobiega poważnej awarii. Bezpieczniki są jednym z najważniejszych elementów instalacji elektrycznych. Jego zadaniem jest ochrona urządzenia przed przeciążeniami i zwarciami. Odcina on prąd, zapewniając tym samym bezpieczeństwo instalacji elektrycznych.

Instalacje elektryczne a wyłącznik nadprądowy - zasada działania

Wyłączniki nadprądowe mają zadziałać w przypadku przeciążeń i zwarć w instalacji elektrycznej. Zasada działania bezpiecznika jest stosunkowo prosta. Urządzenie przekazuje prąd znamionowy i prawidłowo dobiera energię w jego nadmiarze. W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów przełączników. Każdy wyłącznik instalacyjny należy dobrać w oparciu o specyfikę danej instalacji i podłączonych do nich odbiorników. Prąd znamionowy nie jest wartością stałą, jego napięcie będzie zależeć od indywidualnych czynników.

Jak szybko działają?

Charakterystyka prądu czasowego A — bezpieczniki prądowe typu A charakteryzują się maksymalną prędkością działania. Symbol A oznacza, że urządzenie zacznie działać natychmiast. Tego typu miniaturowe wyłączniki automatyczne mogą być używane do ochrony wrażliwego sprzętu elektronicznego.

Charakterystyka czasowo-prądowa B - Symbol B oznacza bardzo popularny bezpiecznik nadprądowy. Symbol B oznacza, że wyzwalacz przeciążeniowy został ustawiony na 1,13 do 1,45-krotność prądu znamionowego. Z kolei wyzwalacz zwarciowy jest ustawiony na 3 - 5-krotność prądu znamionowego. Tego typu bezpieczniki nadprądowe nadają się do ochrony domowych instalacji elektrycznych. Posłużą do ochrony oświetlenia i domowych gniazdek elektrycznych.

Charakterystyka czasowo prądowa C – symbol C oznacza wyłączniki służące do zabezpieczenia urządzeń o zwiększonych prądach rozruchowych. Charakterystyka czasowo prądowa C wskazuje, że wyzwalacz zwarciowy został ustawiony na 5 – 10 krotność prądu znamionowego. W praktyce oznacza to wyłączniki nadprądowe stosowane w wielu gałęziach przemysłu.

Charakterystyka czasowo prądowa D – symbol D to wyłączniki nadprądowe dedykowane do zabezpieczania urządzeń o wysokich prądach rozruchowych. Charakterystyka czasowo prądowa D wskazuje, że wyzwalacz zwarciowy został ustawiony na 10 – 20 krotność prądu znamionowego. Bezpiecznik o charakterystyce D nie znajduje zastosowania w użytku domowym, ani w przydomowych garażach. Jest to produkt przeznaczony do użytku przemysłowego.

Opisywane wyłączniki są stosowane wszędzie tam gdzie może wystapić przepięcie prądu w gniazdkach lub w sieci. Dobrze dobrane zabiezpieczą wszystkie elektryczne urządzenia.

Zachęcamy do zapoznania się ofertą wyłączników dostępnych w naszej hurtowni elektrycznej Alkan. Gwarantujemy szeroki asortyment produktów w świetnych cenach. Oprócz tego zapewniamy wygodne zakupy, pomoc w doborze asortymentu oraz bardzo szybką realizację zamówienia. Produkty, których aktualnie nie posiadamy na stanie magazynowym możemy sprowadzić w ciągu kilku dni roboczych.

Potrzebujesz pomocy?