Lampa uliczna LED

Lampa uliczna LED

Lampa uliczna LED to urządzenie mające za zadanie oświetlać możliwie dużą przestrzeń w godzinach nocnych. Można ich używać nie tylko na drogach dla ruchu samochodowego, sprawdzą się także na parkingach, w parkach, jak również na podjeździe do domu, a także w ogrodzie. Zastosowań jest bardzo wiele, podobnie jak wersji i wariantów. Możesz zdecydować się na lampę zasilaną z sieci 230 V lub za pomocą wbudowanego panelu słonecznego. W ofercie dostępne są różne moce, od 15W do nawet ponad 100W. Dostępne są też wersje z czujnikiem zmierzchu.

Spis treści:
Budowa
Dostępne rodzaje
Dodatkowe możliwości
Sposoby zasilania

Jak została zbudowana lampa uliczna LED i czym charakteryzują się lampy o mocy 30, 50 i 100 W?

Lampa uliczna LED zarówno o mocy 30 W, 50 W, jak i 100 W – dzięki swojej budowie – ma bardzo szerokie zastosowanie. Obudowa wykonana jest w sposób całkowicie hermetyczny, do środka nie ma więc możliwości przeniknąć woda ani wilgoć. Ma to fundamentalne znaczenie w sytuacji, gdy takie źródło światła ma pracować na zewnątrz, najczęściej pod gołym niebem. Zakres temperatur w jakich mogą działać lampy uliczne w technologii LED jest bardzo szeroki, obejmuje nawet najbardziej skrajne warunki występujące w Polsce. Lampom niestraszne są mroźne noce, gdy temperatura spada poniżej -20 stopni Celsjusza, jak również upalne lata. Wewnątrz umieszczony został sterownik, który zapewnia odpowiednie napięcie pracy dla diod LED, ewentualny czujnik zmierzchu oraz panel słoneczny, w wersjach mogących pracować bez dostępu do prądu sieciowego. Wrocławska hurtownia elektryczna Alkan posiada szeroki wybór diodowych lamp ulicznych, które występują w mocach od 15 do nawet 200 wat. Oprócz tego oferujemy również oświetlenie wewnętrzne, takie jak plafony LED, oprawy podtynkowe i natynkowe, różnego rodzaju źródła światła – żarówki LED, LED Smart, świetlówki – oraz inne akcesoria, np. gniazdka, puszki, kable, przedłużacze czy taśmy LED. Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą, a w razie jakichkolwiek pytań – do kontaktu.

Lampy uliczne

Rodzaje lamp dostępne w hurtowni Alkan

Najbardziej podstawowa odmiana lampy zasilana jest z sieci energetycznej 230 V i wymaga doprowadzenia prądu do słupa, na którym zostanie umieszczona. Te odmiany nadają się zarówno do wykorzystania na drogach publicznych, dużych parkingach, jak również do oświetlania drogi dojazdowej do posesji lub garażu. Lampy o mocy 100 W oświetlą bardzo duży obszar terenu, emitując ponad 10 tysięcy lumenów światła. Za ich pomocą można także oświetlić ogród, co w przypadku większych podwórek doskonale się sprawdza. Lampy nie tylko pozwalają poruszać się bezpiecznie po zmroku, ale również działają odstraszająco na włamywaczy, którzy próbowaliby przedostać się na teren Twojej posesji. W ogrodach sprawdzą się wersje o niższych mocach, jak chociażby 50 W lub nawet 30 W. Warianty te mogą być zasilane również z panelu solarnego. W naszej hurtowni znajdziesz zarówno odmiany świecące światłem białym zimnym (około 6000K) jak również białym neutralnym (około 4000K).

Dodatkowe możliwości jakie niesie ze sobą lampa uliczna LED z czujnikiem zmierzchu

Lampa uliczna LED z czujnikiem zmierzchu to rozwiązanie, które pozwala na jeszcze większą oszczędność prądu. Uruchomienie oświetlenia następuje dopiero w momencie, gdy czujnik wbudowany w lampę wykryje odpowiednie warunki. Próg zadziałania czujnika można regulować, sprawiając, że światło zapali się wcześniej lub później od momentu faktycznego zapadnięcia zmroku. W funkcję tą wyposażone są przede wszystkim lampy solarne, które pracują bez konieczności podłączania do nich zasilania sieciowego. Jako czujnik wykorzystywany jest sam panel słoneczny, dzięki czemu nie ma konieczności montowania w lampach dodatkowych urządzeń. Jeśli chcesz, by Twoje oświetlenie uruchamiało się samoistnie, wybierz taki model. W doborze odpowiedniego produktu mogą pomóc Ci nasi pracownicy.

Sposoby zasilania lamp energią elektryczną

Produkty dostępne w naszej hurtowni mogą być zasilane przede wszystkim z sieci 230 V. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych transformatorów obniżających napięcie. Wystarczy tylko doprowadzić przewody do lampy, by zaczęła ona emitować światło. Jeśli jednak chcesz oświetlić teren, na którym nie ma dostępu do prądu sieciowego albo nie chcesz budować od podstaw dodatkowego obwodu instalacji elektrycznej, dobrym wyborem będzie lampa solarna. Posiada ona wbudowany panel słoneczny, który w dzień ładuje zintegrowany z obudową akumulator. Gdy natężenie światła spadnie poniżej odpowiedniego progu, uruchomione zostaną diody świecące, korzystając z wcześniej zgromadzonej energii. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkowanie oświetlenia nie będzie też zwiększać Twojego rachunku za energię elektryczną.

Lampy uliczne wyposażone w diody LED stwarzają możliwość oświetlania dużych przestrzeni z wykorzystaniem minimalnej ilości energii elektrycznej. Ich budowa sprawia, że są całkowicie szczelne i niestraszne im żadne warunki atmosferyczne. W naszej hurtowni znajdziesz wersje o różnych mocach, które mogą być też wyposażone w czujnik zmierzchu lub panel słoneczny, dzięki któremu mogą pracować nawet w miejscach bez dostępu do sieci energetycznej. Zapoznaj się z ofertą hurtowni Alkan, a z pewnością znajdziesz produkty idealne do Twoich potrzeb.

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Potrzebujesz pomocy?