Lampy ogrodowe kuliste

Lampy ogrodowe kuliste

Lampy ogrodowe kuliste to specyficzna grupa opraw zewnętrznych, które wyróżniają się wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem. Ich najbardziej charakterystycznym elementem jest oryginalny klosz, przykuwający uwagę swoim eleganckim kształtem. Forma kuli doskonale prezentuje się w przydomowej przestrzeni, a na dodatek zapewnia bardzo dobre oświetlenie. Lampy takie wykorzystać można nie tylko pojedynczo, ale też w zestawach. Bogatą ofertę kulistych opraw zewnętrznych posiada nasza hurtownia Alkan.

Spis treści:
Czym się wyróżniają?
Nowoczesna konstrukcja
Rozbudowane funkcje
Duże możliwości wykorzystania
Łatwa instalacja
Jakie warto wybrać?
Oprawa zewnętrzna Kanlux Stono

Czym wyróżniają się lampy ogrodowe kuliste?

Lampy ogrodowe kuliste mają idealnie opływowy kształt, który nadaje im estetycznego wyglądu i korzystnie wpływa na design. Oprawy tego typu występują w różnych odsłonach, posiadających odmienną fakturę klosza. Na szczególną uwagę zasługują modele imitujące marmur, kamień granitowy czy inne naturalne materiały. Takie lampy wspaniale wpisują się w aranżację ogrodu, zwłaszcza w połączeniu z pozostałymi elementami oświetlenia zewnętrznego. Za pomocą opraw kulistych można utworzyć na terenie posesji wyjątkowo oryginalną kompozycję, wykorzystując je razem ze słupkami, kinkietami, reflektorami czy innymi źródłami światła.

Lampa Ogrodowa Garden Ball

Nowoczesna konstrukcja

Okrągły kształt opraw jest najczęściej uzyskiwany poprzez zastosowanie formowania rotacyjnego, czyli nowoczesnej technologii produkcji. W ten sposób uzyskać można idealną, trójwymiarową formę klosza z jednego kawałka tworzywa. W procesie tym nie jest konieczne wieloetapowe projektowanie i sklejanie wielu elementów, co pozwala na uzyskanie względnie niskiej ceny końcowego produktu. Lampa kulista nie posiada szwów i jest obiektem litym, dzięki czemu pozostaje pusta wewnątrz, na całej powierzchni ścianki posiada taką samą grubość. Wykorzystywane do produkcji tworzywa sztuczne da się pokryć unikalną fakturą, która nadaje oprawie elegancji. Kulisty kształt jest bardzo uniwersalny, dlatego można bez przeszkód stosować takie oprawy samodzielnie lub w rozbudowanych aranżacjach.

Rozbudowane funkcje

Oprawa ogrodowa w formie stylowej kuli to wyjątkowo estetyczna ozdoba, która doskonale sprawdza się jako dodatek aranżacyjny. Taka lampa jest przy tym bardzo funkcjonalna. Po zmroku znacząco zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ pozwala na łatwe zlokalizowanie ścieżek. Oprawy kuliste doskonale sprawdzają się zwłaszcza przy kamienistych, nierównych alejkach pozbawionych oświetlenia. Za ich pomocą można też wykreować wyjątkowy nastrój w grodzie, subtelnie rozświetlając roślinność czy elementy małej architektury. Lampy kuliste z powodzeniem nadają się do przystrojenia balkonu czy tarasu, gdzie wzbogacają przestrzeń i ułatwiają organizację różnych kolacji, przyjęć lub imprez. Oprawy te mogą też uprzyjemnić wieczorne spacery po ogrodzie czy wypoczynek na leżaku. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nawet niewielkie oświetlenie ścieżek komunikacyjnych, ganku czy roślinności może skutecznie zniechęcić potencjalnych intruzów. Światło zapewniane przez takie lampy jest bardzo dyskretne, jednak potwierdza obecność gospodarzy w domu i odstrasza nieproszonych gości.

Duże możliwości wykorzystania lam kulistych do ogrodu

Duża praktyczność lamp kulistych do ogrodu przekłada się na wygodę użytkowania zagospodarowanej przestrzeni. Takie lampy są odpowiednio przystosowane do użytku w przestrzeni przydomowej, ponieważ posiadają formę idealnie komponującą się z krzewami, trawnikiem, kwiatami oraz pozostałą roślinnością. Wkomponowanie minimalistycznego wyglądu klosza w ogrodową zieleń daje wspaniałe efekty zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku. Za pomocą opraw kulistych można wzbogacić aranżację nowoczesnego budynku, nadając elegancji jego bryle. W przypadku domów bardziej klasycznych lampy te wprowadzają sporo przytulności i ascetyzmu. Możliwości wykorzystania kulistych opraw podnosi ich duża wytrzymałość na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne, ze względu na podwyższoną szczelność. Światło dostarczane przez takie lampy jest miękkie i przyjemne, przez co z powodzeniem pasuje do ogrodów prywatnych czy należących do hotelu, restauracji lub biurowca. Estetyczna forma kuli bardzo dobrze sprawdza się również przy basenach i oczkach wodnych, przy czym konieczne jest w takim przypadku uwzględnienie klasy szczelności i odległości od zbiornika wodnego.

Łatwa instalacja

Większość opraw o kulistym kształcie jest bardzo prosta w montażu. Lampy te da się zwykle zastosować w niemal każdym ogrodzie, niezależnie od jego układu czy wielkości. Znaczna część z nich zasilana jest poprzez tradycyjny kabel, a mocowanie odbywa się poprzez wbijanie w ziemię za pomocą bolców. Prawidłowa instalacja takiej oprawy polega na wkopaniu jej fundamentu w trawnik. Ponad powierzchnią gruntu należy przy tym zapewnić niewielką przestrzeń, aby było możliwe poprowadzenie przewodu. Kabel podłączany jest do źródła światła obecnego bezpośrednio w lampie, a także przechodzi przez otwór w podstawie. Montaż ogranicza się w do przymocowania jej w podłożu, a następnie wkręcenia żarówki oraz nałożenia klosza.

Jakie lampy ogrodowe kuliste warto wybrać?

Lampy ogrodowe kuliste cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, przez co w sprzedaży znaleźć można wiele atrakcyjnych modeli. Oprawy tego typu dostępne są również w asortymencie naszej hurtowni elektrycznej Alkan. Oferowane lampy idealnie wkomponowują się w ogrodową przestrzeń, gdzie spełniają istotną funkcję ozdobną i użytkową. W zależności od potrzeb i możliwości, oprawy kuliste zastosować można w różnych miejscach wymagających dyskretnego światła – np. wzdłuż podjazdu. W ofercie Alkan na szczególną uwagę zasługują modele renomowanych marek, takich jak ceniony europejski producent Kanlux.

Oprawa zewnętrzna Kanlux Stono

Jedną z opraw ogrodowych w kształcie kuli dostępnych w Alkan jest Kanlux Stono, którą oferujemy w kilku rozmiarach. Lampa ta zachwyca swoim unikalnym wyglądem, imitującym kamień granitowy. Ze względu na minimalistyczny design, wspaniale prezentuje się w otoczeniu skalników, roślinności oraz innych elementów przestrzeni zewnętrznej. Oferowana przez nas oprawa dysponuje czterema bolcami, które pozwalają na szybkie, łatwe i wygodne wbicie w ziemię fundamentu lampy. Płaskie dno tego modelu sprawia, że kula może być usytuowana na praktycznie dowolnym podłożu. W modelu Kanlux Stono zastosowane jest wymienne źródło światła LED/CFL/GLS, dzięki czemu barwę i moc żarówki z uniwersalnym gwintem E27 można dopasować dowolnie. Klosz posiada przy tym wysoki stopień ochrony IP65, co gwarantuje odporność na wilgoć, pył czy oddziaływanie czynników atmosferycznych. Dostępność kilku wariantów wymiarowych dodatkowo podnosi możliwości aranżacyjne. Zachęcamy do sprawdzenia oferty Alkan, gdzie sprzedajemy także inne atrakcyjne oprawy ogrodowe.