Lampy ogrodowe kuliste

Lampy ogrodowe kuliste

Lampy ogrodowe kuliste to specyficzna grupa opraw zewnętrznych, które wyróżniają się wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem. Ich najbardziej charakterystycznym elementem jest oryginalny klosz, przykuwający uwagę swoim eleganckim kształtem. Forma kuli doskonale prezentuje się w przydomowej przestrzeni, a na dodatek zapewnia bardzo dobre oświetlenie. Lampy takie wykorzystać można nie tylko pojedynczo, ale też w zestawach. Bogatą ofertę kulistych opraw zewnętrznych posiada nasza hurtownia Alkan.

Spis treści:
Czym się wyróżniają?
Nowoczesna konstrukcja
Rozbudowane funkcje
Duże możliwości wykorzystania
Łatwa instalacja
Jakie warto wybrać?
Oprawa zewnętrzna Kanlux Stono

Czym wyróżniają się lampy ogrodowe kuliste?

Lampy ogrodowe kuliste mają idealnie opływowy kształt, który nadaje im estetycznego wyglądu i korzystnie wpływa na design. Oprawy tego typu występują w różnych odsłonach, posiadających odmienną fakturę klosza. Na szczególną uwagę zasługują modele imitujące marmur, kamień granitowy czy inne naturalne materiały. Takie lampy wspaniale wpisują się w aranżację ogrodu, zwłaszcza w połączeniu z pozostałymi elementami oświetlenia zewnętrznego. Za pomocą opraw kulistych można utworzyć na terenie posesji wyjątkowo oryginalną kompozycję, wykorzystując je razem ze słupkami, kinkietami, reflektorami czy innymi źródłami światła.

Lampa Ogrodowa Garden Ball

Nowoczesna konstrukcja

Okrągły kształt opraw jest najczęściej uzyskiwany poprzez zastosowanie formowania rotacyjnego, czyli nowoczesnej technologii produkcji. W ten sposób uzyskać można idealną, trójwymiarową formę klosza z jednego kawałka tworzywa. W procesie tym nie jest konieczne wieloetapowe projektowanie i sklejanie wielu elementów, co pozwala na uzyskanie względnie niskiej ceny końcowego produktu. Lampa kulista nie posiada szwów i jest obiektem litym, dzięki czemu pozostaje pusta wewnątrz, na całej powierzchni ścianki posiada taką samą grubość. Wykorzystywane do produkcji tworzywa sztuczne da się pokryć unikalną fakturą, która nadaje oprawie elegancji. Kulisty kształt jest bardzo uniwersalny, dlatego można bez przeszkód stosować takie oprawy samodzielnie lub w rozbudowanych aranżacjach.

Rozbudowane funkcje

Oprawa ogrodowa w formie stylowej kuli to wyjątkowo estetyczna ozdoba, która doskonale sprawdza się jako dodatek aranżacyjny. Taka lampa jest przy tym bardzo funkcjonalna. Po zmroku znacząco zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ pozwala na łatwe zlokalizowanie ścieżek. Oprawy kuliste doskonale sprawdzają się zwłaszcza przy kamienistych, nierównych alejkach pozbawionych oświetlenia. Za ich pomocą można też wykreować wyjątkowy nastrój w grodzie, subtelnie rozświetlając roślinność czy elementy małej architektury. Lampy kuliste z powodzeniem nadają się do przystrojenia balkonu czy tarasu, gdzie wzbogacają przestrzeń i ułatwiają organizację różnych kolacji, przyjęć lub imprez. Oprawy te mogą też uprzyjemnić wieczorne spacery po ogrodzie czy wypoczynek na leżaku. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nawet niewielkie oświetlenie ścieżek komunikacyjnych, ganku czy roślinności może skutecznie zniechęcić potencjalnych intruzów. Światło zapewniane przez takie lampy jest bardzo dyskretne, jednak potwierdza obecność gospodarzy w domu i odstrasza nieproszonych gości.

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Potrzebujesz pomocy?