Naświetlacz LED 50 W

Naświetlacz LED 50 W

Naświetlacz LED 50 W to urządzenie elektryczne, którego zadaniem jest oświetlanie dużego obszaru. Dzieje się to dzięki wykorzystaniu źródła światła o sporej mocy, a także specjalnego reflektora projektorowego. Urządzenia te – potocznie zwane halogenami, ponieważ dawniej stosowano w nich głównie halogenowe źródła światła – można wykorzystać w bardzo wielu miejscach. Przydadzą się do oświetlenia ogrodu, podjazdu do garażu, chodnika, a także fasady domu. Sprawdźmy zatem, jak działają i jakie zalety posiadają takie urządzenia wykonane w technologii LED.

Spis treści
Budowa urządzenia
Źródło światła
Gdzie można je wykorzystać?
Modele z czujką ruchu

Jak jest zbudowany naświetlacz LED 50 W?

Naświetlacz LED 50 W to niewielkich rozmiarów lampa, której moc świetlna jest wyjątkowo duża. Dzięki nowoczesnej technologii LED, urządzenie o mocy 50 W jest w stanie zapewnić ponad 10 tysięcy lumenów światła. Takie parametry sprawiają, że lampa jest w stanie rozświetlić cały ogród albo inny duży obszar. Sama budowa oprawy pozwala na jej wygodne umieszczenie na ścianie budynku, ale również na słupie lub innym pionowym elemencie, a nawet na pniu lub gałęzi drzewa. Układ elektroniczny zasilający diody elektroluminescencyjne zamknięty jest w szczelnej puszce, dzięki czemu urządzenia te mogą z powodzeniem pracować pod gołym niebem. Nie występuje ryzyko przedostania się wody do środka i spowodowania zwarcia, ani porażenia prądem elektrycznym w przypadku dotknięcia mokrej lampy. Przewód wprowadzany jest do środka poprzez specjalną dławicę kablową, aby zapewnić maksymalną wodoszczelność. Nasza hurtownia elektryczna Alkan przedstawia szeroki wybór tego typu produktów, które sprawdzą się w każdym domu i ogrodzie. Oprócz oświetlenia zewnętrznego zapewniamy szeroki wybór oświetlenia wewnętrznego, m.in. plafony LED, oprawy natynkowe, podtynkowe i schodowe, lampy biurkowe i wiszące czy kinkiety ścienne. W naszej hurtowni znajdziesz też wiele rodzajów oświetlenia przemysłowego i akcesoriów elektrycznych, takich jak gniazdka, puszki, kable i przedłużacze.

Naświetlacz LED

Jak działa to nowoczesne źródło światła?

Dawne naświetlacze posiadały źródła światła oparte na żarniku halogenowym, które mogły konsumować od kilkuset wat do nawet jednego kilowata. Był to ogromny pobór energii, co sprawiało, że lampy takie mogły pracować tylko przez krótki czas. Proponowane przez nas urządzenie jest natomiast oprawą, w której do generowania światła zastosowano diody elektroluminescencyjne (LED). Ich sprawność świetlna może dochodzić nawet do 300 lumenów z wata, podczas gdy halogen posiadał maksymalnie 40 lm/W. Dzięki temu, urządzenia wykorzystujące diody LED mogą oświetlać bardzo duże obszary, zużywając najwyżej kilkadziesiąt wat energii elektrycznej. Pozwala to na ich dłuższą pracę, nawet przez całe noce (np. dekoracyjne podświetlenie fasady domu). Do ich zasilania nie są też potrzebne grube i drogie kable prądowe, które dodatkowo byłyby trudne w ułożeniu tak by nie rzucały się w oczy.

Gdzie można wykorzystać naświetlacz LED 50 W?

Naświetlacz LED 50 W posiada obudowę o wysokim stopniu odporności na kurz, pył, a także wilgoć i wodę. Wyraża się to za pomocą normy IP, która w przypadku większości produktów posiada wartość IP65. Ma to wielkie znaczenie wtedy, gdy pragniesz umieścić lampę w miejscu, gdzie będzie narażona na kontakt z wodą deszczową. Takie urządzenia można z powodzeniem stosować do oświetlenia całej powierzchni dużego ogrodu, jeżeli nie chcemy używać w tym celu specjalnych punktowych źródeł światła. Wystarczy tylko przytwierdzić oprawę do ściany budynku, podłączyć zasilanie i skierować na pożądany obszar. Dzięki specjalnemu uchwytowi, który umożliwia dokładne ustawienie urządzenia, możesz to uczynić z wielką łatwością. Lampy mogą oświetlać chodnik pomiędzy furtką a drzwiami wejściowymi czy podjazd od bramy wjazdowej do garażu. Możliwe jest także użycie ich jako oświetlenia dekoracyjnego, np. fasady budynku. Produkty sprawdzają się też świetnie wewnątrz pomieszczeń, choćby w piwnicy, na strychu czy w garażu.

Produkty z czujką ruchu zwiększają bezpieczeństwo

Produkt zintegrowany z czujką ruchu, która powoduje automatyczne uruchomienie światła w momencie wykrycia poruszającego się człowieka lub odpowiednio dużego obiektu, np. samochodu, pomoże Ci również w zapewnieniu większego bezpieczeństwa wokół domu. Funkcję tą można wykorzystać też w inny sposób, choćby w formie samoczynnego włączania się urządzenia zamontowanego nad chodnikiem lub podjazdem do garażu. Gdy otworzysz furtkę i wejdziesz na teren posesji bądź podjedziesz samochodem do bramy, od razu uruchomi się oświetlenie na danym obszarze. Dzięki temu, że lampa nie będzie pracować przez cały czas, a tylko gdy będzie naprawdę potrzebna, zaoszczędzisz też nieco energii elektrycznej. Przełoży się to na jeszcze niższy rachunek za prąd.

Naświetlacz LED 50 W to doskonałe rozwiązanie zarówno dla Twojego domu, jak i ogrodu. Zapewni oświetlenie dużej przestrzeni z użyciem tylko jednej oprawy, a dzięki energooszczędnej technologii nie wpłynie zauważalnie na rachunek za energię elektryczną. Wersje posiadające czujkę ruchu dodatkowo podniosą bezpieczeństwo Twojego domu oraz posesji bądź automatycznie oświetlą drogę do drzwi lub bramy garażowej, gdy tylko pojawisz się w pobliżu. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz idealny produkt dla siebie!

Potrzebujesz pomocy?