Naświetlacz LED solarny

Naświetlacz LED solarny

Naświetlacz LED solarny to praktyczne urządzenie oświetleniowe, przeznaczone do montażu na zewnątrz budynków. Jego obecność znacząco zwiększa komfort poruszania się po posesji po zmroku, a szczególnie dobrze sprawdza się nad wjazdem do garażu lub nad drzwiami wejściowymi. Sprzęt tego typu wykorzystać można także do oświetlenia komórki z narzędziami, balkonu, tarasu lub określonych miejsca na działce czy w ogrodzie. Naświetlacze solarne w technologii LED dostępne są w ofercie hurtowni elektrycznej Alkan.

Spis treści
Zastosowanie i budowa
Z czujnikiem ruchu
Jak wybrać?
Parametry techniczne
Naświetlacz Kobi
Cechy charakterystyczne
Dane techniczne
Opinie

Poznaj budowę i zastosowanie naświetlaczy LED solarnych

Naświetlacz LED solarny to funkcjonalne, a przy tym wyjątkowo ergonomiczne rozwiązanie. Urządzenie tego typu korzysta z zasilania solarnego, zapewniając znaczne oszczędności energii oraz wysoką ekonomiczność. Po całkowitym naładowaniu naświetlacz może świecić bez przerwy nawet kilka godzin. Źródło światła uruchamia się automatycznie po zapadnięciu zmroku, tworząc oświetlenie wystarczające do bezpiecznej orientacji w terenie. Obudowy naświetlaczy powstają z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, co umożliwia łatwy, solidny i trwały montaż.

Zastosowanie i budowa

Naświetlacze LED korzystające z zasilania solarnego z powodzeniem wykorzystać można do oświetlania nie tylko terenów przydomowych i podjazdów, ale też remontowanych pomieszczeń, placów budowy czy parkingów. Urządzenia tego typu mają postać prostokątnych skrzynek, wyposażonych w panel umożliwiający pobieranie energii słonecznej. Z wyglądu przypominają nieco klasyczne halogeny, jednak zwykle posiadają bardziej nowoczesny design. Naświetlacze zapewniają szerokopasmowy strumień światła. Nie wymagają prowadzenia kabli oraz skomplikowanego montażu, ponieważ czerpią energię z zasilania słonecznego i nie generują rachunków za prąd. Naświetlacz LED tego typu zamontować można w praktycznie dowolnym miejscu, za pomocą kołków montażowych. Wiele modeli solarnych posiada wbudowane funkcje dodatkowe, takie jak np. czujnik ruchu.

Naświetlacz LED solarny z czujnikiem ruchu

Naświetlacz LED solarny z czujnikiem ruchu jest w stanie wykryć ruch, dzięki czemu uruchamia się automatycznie tylko w razie potrzeby. Ten szczególny rodzaj oświetlenia najczęściej stosuje się do rozświetlania podjazdów, furtek wejściowych oraz innych miejscach niewymagających prowadzenia instalacji elektrycznej.

Rozwiązanie to łączy w sobie wiele zalet, a najważniejszą z nich jest energooszczędność. Wynika to nie tylko z obecności akumulatorów zasilanych promieniami słonecznymi, ale też z możliwości ekonomicznego zarządzania oświetleniem za sprawą czujnika ruchu. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość indywidualnego dopasowania barwy światła. Naświetlacze LED mogą świecić światłem zarówno neutralnym, jaki ciepłym lub zimnym. Urządzenia tego typu sprawdzają się również jako dekoracja, np. przestrzeni ogrodowej. Dotyczy to zwłaszcza modeli przypominających klasyczne projektory LED, które mogą przypaść do gustu amatorom tradycyjnego oświetlenia zewnętrznego. Naświetlacze w obudowach aluminiowych szczególnie dobrze sprawdzają się jako dyskretna dekoracja fasady domu lub jednej ze ścian.

Naświetlacz solarny Kobi

Jak wybrać solarny naświetlacz LED?

Naświetlacz solarny LED może być wyjątkowo przydatnym elementem oświetlenia zewnętrznego. Podobnie jak w przypadku innych źródeł światła, przy jego zakupie warto kierować się wytycznymi związanymi z indywidualnymi oczekiwaniami. Dotyczy to szczególnie wartości strumienia światła, kąta świecenia oraz temperatury barwowej. Parametry te pozostają nie bez znaczenia zwłaszcza w przypadku zastosowania zewnętrznego, dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

Parametry techniczne

Poza wnętrzami nie ma szczególnych wymagań dotyczących minimalnej wartości, jaką powinien charakteryzować się współczynnik wierności oddania barw naświetlacza LED. Jakość samego światła ma jednak znaczenie, dlatego wato wybrać urządzenie możliwie najlepsze pod względem współczynnika Ra. Mniej istotna pozostaje natomiast wartość tętnienia światła. Naświetlacz nie powinien emitować światła rozpoznawanego przez ludzkie oko jako tętniące, jednak zewnętrznych modeli solarnych zwykle nie stosuje się do prowadzenia precyzyjnych i długotrwałych prac. Zalecane rozwiązanie to wybór światła o częstotliwości tętnienia >100Hz.

Czujnik ruchu

W przypadku naświetlaczy z czujnikiem ruchu, ważną kwestią pozostaje wybór urządzenia z detektorem na podczerwień lub detektorem mikrofalowym. Te pierwsze charakteryzują się mniejszym zasięgiem i niższą precyzją, jednak często oferują możliwość regulacji czułości, jasności załączania czy czasu świecenia. Czujniki na podczerwień działają jedynie w danym, regulowanym kierunku. Model wyposażony w mikrofalowy czujnik ruchu jest w stanie działać dookolnie, zwykle w promieniu kilku metrów. Warto pamiętać, że obecność detektora ruchu i zmierzchu przy naświetlaczu LED zwiększa częstotliwość włączania i wyłączania lampy. Nie zawsze jednak przekłada się to na obniżenie okresu trwałości, zwłaszcza w przypadku modeli zasilanych solarnie.

Naświetlacz LED z panelem solarnym – Kobi 10 W 1100 lm 4000 K. Poznaj opinie u tych urządzeniach

Naświetlacz LED z panelem solarnym Kobi 10 W 1100 lm 4000 K to jeden z produktów dostępnych w ofercie hurtowni elektrycznej Alkan. Model ten może z powodzeniem sprawdzić się w różnych warunkach zewnętrznych, ponieważ dzięki zasilaniu energią słoneczną działa niezależnie od instalacji elektrycznej. Urządzenie wyposażone zostało w czujnik ruchu oraz natężenia światła, a także posiada trzy odmienne tryby pracy.

Cechy charakterystyczne

Dostępny w naszej ofercie naświetlacz LED Kobi nie posiada okablowania, dzięki czemu jest bardzo prosty w montażu. Urządzenie wyróżnia się nowoczesnym i eleganckim designem, który można łatwo wkomponować w estetycznie urządzoną przestrzeń wymagającą efektywnego oświetlenia. Naświetlacz wykonany został z najwyższej jakości materiałów i posiada obudowę o stopniu ochrony IP65, co pozwala na jego bezpieczną eksploatację w warunkach zewnętrznych.

Dane techniczne

Oferowany przez Alkan naświetlacz solarny Kobi w technologii LED przystosowany został do montażu ściennego. Urządzenie posiada moc 10 W i emituje strumień świetlny 1100 Im o neutralnej temperaturze barwowej białej – 4000 K. Trwałość źródeł światła wynosi aż 15 000 h. Model ten nie współpracuje ze ściemniaczem. Naświetlacz Kobi dysponuje wymienialnym akumulatorem litowo-jonowym 3,7 V / 7200 mAh, a w skład oprawy wchodzą wbudowane lampy LED w klasie A++.

Opinie

Naświetlacz solarny opinie ma bardzo dobre, ponieważ ze względu na zastosowanie technologii LED jest to urządzenie wyjątkowo praktyczne i ekonomiczne. Na szczególną uwagę zasługują modele oferowane w hurtowni Alkan, które wyróżniają się solidnymi parametrami technicznymi, wysoką trwałością działania oraz uniwersalnością. Zapraszamy do zapoznania się z solarnymi naświetlaczami LED renomowanych firm, które znaleźć można w asortymencie naszego sklepu.

Potrzebujesz pomocy?