Oprawa natynkowa

Oprawa natynkowa. Poznaj dostępne rozwiązania

Oprawa natynkowa umożliwia łatwe zamocowanie źródła światła na powierzchni otynkowanej. Do tej kategorii zalicza się bardzo obszerną grupę lamp, które stosowane są w różnych warunkach przestrzennych. Odpowiednio dobrany produkt może nadać strumieniowi świetlnemu określony kierunek, rozproszyć go lub też skupić w odpowiednim miejscu. Szeroką ofertę opraw natynkowych posiada w swoim asortymencie hurtownia elektryczna Alkan.

Spis treści
Rozwiązania natynkowe
Oprawy sufitowe
Oświetlenie punktowe
Zastosowanie komercyjne
Do zadań specjalnych
Oprawy Kanlux

Poznaj rodzaje opraw natynkowych. Sufitowe i inne

Oprawa natynkowa jest rozwiązaniem coraz powszechniej wykorzystywanym w nowoczesnych projektach wnętrz. Dotyczy to zarówno lamp o tradycyjnej formie, jak i tych bardziej oryginalnych pod względem konstrukcyjnym. Do zalet tego typu produktów należy nie tylko ich estetyka, ale również prosta budowa i nieskomplikowany montaż. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji kąta padania światła, co pozwala na łatwe dopasowanie oświetlenia do charakteru pomieszczeń czy preferencji użytkowników.

Lampy natynkowe

Lampy natynkowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest uzyskanie stylowego oświetlenia funkcyjnego. Większość urządzeń z tej kategorii posiada efektowny design, który idealnie wpisuje się we współczesne trendy aranżacyjne. Tego rodzaju oprawy z powodzeniem zamontować można w pomieszczeniu urządzonym nowocześnie, a także wystroju industrialnym lub glamour. Natynkowe oświetlenie zwraca uwagę minimalistyczną i prostą formą, która przekłada się na jego dużą uniwersalność. W tej kategorii znaleźć można zarówno oprawy typowo sufitowe i ścienno-sufitowe, jak i lampy wiszące, kinkiety, świetlówki, plafony czy tuby. Wszystkie te rozwiązania idealnie sprawdzą się jako źródła światła w pomieszczeniach.

Lampy natynkowe sufitowe

Lampy natynkowe sufitowe montować można praktycznie wszędzie. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w pomieszczeniach, które wymagają bardzo dokładnego oświetlenia. Lampy natynkowe tego typu montuje się bezpośrednio na suficie, jednak można je uzupełnić różnymi źródłami ściennymi i zyskać dodatkowe światło. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim wówczas, gdy pomieszczenie jest stosunkowo ciasne i trudne do równomiernego oświetlenia tylko jednym urządzeniem. Oprawy sufitowe często stosowane są jako główne oświetlenie salonu, sypialni oraz innych wnętrz domowych.

Czarna oprawa natynkowa

Punktowe oprawy natynkowe

Oprawa natynkowa zamontowana punktowo na suficie powala na utworzenie interesującej kombinacji świetlnej. Wykorzystanie odpowiedniej liczby lamp w kształcie prostopadłościanu czy walca sprawi, że oświetlenie nawet najciaśniejszych zakamarków wnętrza przestanie być problemem. Oprawa punktowa wyposażona może być nawet w kilka źródeł światła, które dzięki funkcji regulacji są w stanie spełniać funkcję oświetlenia dodatkowego lub uzupełniającego. Rozwiązanie to polecane jest zwłaszcza w przypadku potrzeby odpowiedniego wyeksponowania różnych elementów dekoracyjnych, np. stylowych rzeźb, obrazów, plakatów oraz innych ozdób. Takie lampy montowane natynkowo mogą też spełniać funkcję dodatkowych źródeł światła, np. blatu pod szafkami kuchennymi czy też we wnętrzu gablotek oraz szaf. W ten sposób uzyskać można efektywne oświetlenie miejsc, do których nie ma szans dotrzeć światło lampy centralnej.

Zastosowanie komercyjne

Natynkowe lampy znajdują zastosowanie także w przestrzeniach komercyjnych. Tego typu lampy bardzo powszechnie wykorzystywane są w sklepach ze względu na możliwość wygodnego kontrolowania i regulowania kąta padania wiązki. Oprawa tego typu doskonale nadaje się do oświetlania sklepowych półek, a także wystaw oraz innych ekspozycji. Mocne i praktyczne światło skutecznie oświetla regały z towarami, na które klienci wchodzący do sklepu powinni w pierwszej kolejności skupić swoją uwagę. Poza regulowanymi reflektorami i kinkietami, na szczególną uwagę zasługują lampy natynkowe w postaci podłużnych tub. W modelach tego typu na szeroką skalę wykorzystywana jest ergonomiczna i efektywna technologia LED.

Oprawa natynkowa do zadań specjalnych: LED oraz IP44. Dostępne także w kolorze czarnym

Oprawa natynkowa LED zużywa mniej energii, a przy tym charakteryzuje się długą żywotnością. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość uzyskania dowolnego koloru światła widzialnego. Ze względu na wysoką sprawność, oprawa z diodami LED generuje mniej ciepła. Przekłada się to na możliwość wykorzystania, np. w chłodniach. Technologia ta nie wymaga też stosowania rtęci oraz innych substancji szkodliwych, co przyczynia się do korzystnego wpływu na środowisko naturalne oraz zdrowie użytkowników.

Oprawa natynkowa IP44

Oprawa natynkowa IP44 to lampa o odpowiedniej klasie szczelności, którą można wykorzystywać także na zewnątrz budynków. W przeciwieństwie do produktów przeznaczonych do użytku wyłącznie w przestrzeni wewnętrznej modele z takim oznaczeniem z powodzeniem nadają się do oświetlania tarasu, altany, ogrodu oraz innych elementów posesji. Oprawy w klasie szczelności IP44 zabezpieczone są przed tryskaniem wody z dowolnego kierunku, a także przed wnikaniem ciał obcych o średnicy powyżej 1,0 mm. Lampy natynkowe dedykowane zastosowaniom zewnętrznym nie odbiegają pod względem funkcjonalności oraz estetyki modelom wewnętrznym.

Oprawa natynkowa czarna

Oprawa natynkowa czarna to rozwiązanie coraz częściej spotykane we współczesnych aranżacjach. Jej dyskretny kolor optymalnie wtapia się w tło, dzięki czemu w wielu pomieszczeniach stanowi najbardziej uniwersalną opcję. Nie oznacza to jednak, że taka oprawa nie może spełniać funkcji dekoracyjnych. Czerń nadaje wnętrzom zmysłowości i elegancji, a umiejętnie stosowana nie przytłacza ich nadmiernie. Lampa natynkowa w tym kolorze sprawdzi się zarówno w salonie, jak i sypialni czy kuchni połączonej z jadalnią.

Czy warto sięgnąć po oprawy natynkowe Kanlux?

Oprawa natynkowa Kanlux – Bord DLP-50-B to lampa renomowanej marki, którą znaleźć można w ofercie hurtowni Alkan. Model ten dostępny jest w postaci tuby o intrygującym designie, która z powodzeniem sprawdzi się w różnych zastosowaniach mieszkalnych oraz komercyjnych. Lampa wyróżnia się opływowym kształtem, łagodnymi krawędziami oraz zakrzywionymi liniami, które nadają jej subtelności oraz elegancji. Model ten dostępny jest w kolorze czarnym oraz białym, co pozwala na optymalne dopasowanie go do różnych aranżacji. Oprawa umożliwia regulowanie ułożenia źródła światła. Produkt wykonany został z wysokiej jakości aluminium i jest bardzo prosty w montażu. Kanlux – Bord DLP-50-B współpracuje ze źródłami światła z trzonkiem GU10.

Oprawy natynkowe wysokiej jakości znaleźć można w asortymencie hurtowni elektrycznej Alkan. Oferujemy produkty, które z powodzeniem sprawdzają się jako elementy oświetleniowe przestrzeni mieszkalnych oraz komercyjnych. Zajmujemy się sprzedażą zarówno opraw, jak i kompatybilnych źródeł światła. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty produktów natynkowych, a także zachęcamy do zadawania pytań na temat asortymentu oraz prześledzenia innych kategorii dostępnych w sklepie Alkan.

Potrzebujesz pomocy?