Oprawa uliczna LED

Oprawa uliczna LED

Oprawa uliczna LED stanowi jeden ze sposobów na rozświetlenie sporych rozmiarowo przestrzeni. Nie musi to być tylko i wyłącznie droga publiczna – lampy sprawdzą się też w zwykłym przydomowym ogrodzie, albo na długim podjeździe od drogi do ogrodzenia posesji. We współcześnie produkowanych oprawach stosuje się diody LED, które są energooszczędne, jednocześnie emitując przyjazne dla oka światło. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób są zbudowane, a także, jakie są praktyczne możliwości ich wykorzystania.

Spis treści:
Rozświetl duże przestrzenie
Dostępne moce lamp
Budowa
Zalety źródeł światła LED

Rozświetl spore przestrzenie za pomocą oprawy ulicznej LED

Oprawa uliczna LED przeznaczona jest do użytku zewnętrznego, gdzie z powodzeniem posłuży do oświetlenia dużej powierzchni terenu. Zarówno w dużych miastach, jak i na wsiach pojawia się coraz więcej tego typu lamp, które wypierają stosowane dotychczas oprawy sodowe i jeszcze starsze rtęciowe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wykorzystać takie oświetlenie również na własnej posesji. Na obszarach podmiejskich i typowo wiejskich wciąż zdarzają się miejsca, które nie posiadają w ogóle oświetlenia ulicznego. Mieszkanie przy nieoświetlonej nocą drodze może nastręczać sporo problemów. Nie jest to też rozwiązanie należące do najbezpieczniejszych, jeśli chodzi o przestępczość. Właśnie wtedy ustawienie przed domem lamp będzie świetnym wyjściem z sytuacji. Podobnie jak w wtedy, gdy na przykład mamy długi podjazd od ulicy do bramy posesji. Wrocławska hurtownia oświetleniowa Alkan ma w ofercie wiele wariantów tego typu opraw, których moce rozciągają się od kilkunastu do nawet kilkuset wat. Oprócz oświetlenia zewnętrznego znajdziesz u nas różnego rodzaju oświetlenie wewnętrzne, np. plafony LED, lampy wiszące, oprawy schodowe, a także oświetlenie przemysłowe i biurowe. Oferujemy także żarówki LED czy LED smart oraz akcesoria elektryczne, takie jak rozdzielnice, gniazdka i puszki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą, a w razie jakichkolwiek pytań – do kontaktu.

Lampy uliczne

Dostępne moce

Jeżeli pragniesz dobrze oświetlić swój ogród w porze nocnej, ale nie chcesz montować typowego oświetlenia ogrodowego, lampy uliczne sprawdzą się doskonale. Wbrew pozorom nie musi ona być stosowana tylko na drogach publicznych. Wersja o mocy 30 W emituje dość światła, by pokryć nim podwórko o wielkości kilku arów, jednocześnie nie zużywając nadmiernej ilości prądu. Jeśli natomiast posiadasz większą działkę, możesz wybrać oprawy o mocach 50 W bądź 60 W i ustawić je w kilku miejscach. Co w sytuacji, gdy chcesz oświetlić jeszcze większy teren, na przykład parking samochodowy? Wcale nie trzeba w tym celu kupować ogromnej ilości lamp, wystarczy zamontować kilka o mocach 100 W, 150 W lub nawet 200 W. Dzisiejsze diody LED potrafią odznaczać się mocą świetlną równie dużą, co najmocniejsze lampy sodowe, jednocześnie emitując światło o doskonałym współczynniku oddawania barw i pobierając o wiele mniej energii.

Jak oprawy oświetleniowe uliczne LED są zbudowane?

Oprawy oświetleniowe uliczne LED są wykonane w sposób prosty, co powoduje, że są też mało awaryjne. W środku szczelnej obudowy (która służy także jako radiator odprowadzający ciepło) znajduje się panel z diodami świecącymi, których może być nawet kilka tysięcy. W tylnej części natomiast, w pobliżu miejsca wprowadzenia przewodów elektrycznych, zamontowany jest zasilacz. Jest on konieczny, by zamienić napięcie sieciowe 230 V na odpowiednio niższe, które jest potrzebne do zasilania modułu LED. Na końcu znajduje się uchwyt umożliwiający zamocowanie oprawy na typowym słupie oświetleniowym bądź rurze o wystarczająco dużej średnicy. Niektóre mogą posiadać czujnik ruchu – te również znajdziesz w ofercie naszej hurtowni. Podobnie jak lampy wykorzystujące do zasilania wbudowany akumulator oraz panel solarny, które nie potrzebują podłączenia do sieci 230 V, by mogły pracować. W przypadku wątpliwości co do wyboru, zapraszamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami.

Dlaczego warto wybrać takie oświetlenie?

Diody świecące wyparły w ostatnich latach tradycyjne żarówki oraz świetlówki, a obecnie wypierają również lampy rtęciowe i sodowe, które były powszechnie stosowane w oświetleniu ulicznym. Wynika to z faktu, iż dioda LED posiada niezmiernie wysoką wydajność świetlną, na poziomie dochodzącym obecnie do nawet 300 lm/W. Nie jest więc niczym dziwnym, że zostawia w tyle nawet rozwiązania, które były o wiele bardziej wydajne od tych stosowanych w domach. Nie można zapomnieć też o fakcie, iż diody LED emitują światło o doskonałym współczynniku oddawania barw, czego nie można powiedzieć o oprawach rtęciowych, a tym bardziej sodowych, które emitują bardzo nieprzyjemny dla oka pomarańczowy kolor.

Jeśli chcesz rzucić nieco światła na dużą przestrzeń, zużywając do tego jak najmniejszą ilość prądu, to z pewnością rozwiązaniem dla Ciebie będą oprawy uliczne typu LED. Mają one bardzo wiele zastosowań – użyjesz ich do rozświetlenia ulicy przed domem czy podjazdu do bramy lub garażu. Sprawdzą się one także w ogrodzie. Prosta budowa oraz szczelność sprawiają, że lampy mogą pracować nawet kilkadziesiąt lat bez najmniejszych awarii. W naszej hurtowni znajdziesz różne moce lamp LED, a także wersje z czujnikami ruchu oraz zasilane energią słoneczną. Zapoznaj się z pełną ofertą Alkan, a szybko znajdziesz idealny produkt dla siebie!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Kalendarz adwentowy

SPRAWDŹ CO DZISIAJ DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIśMY

Codziennie nowe promocje do 20 grudnia!

Potrzebujesz pomocy?