Żarówka zewnętrzna

Żarówka zewnętrzna

Żarówka zewnętrzna przeznaczona jest do wykorzystania w miejscach o trudniejszych warunkach otoczenia. Może być zatem stosowana we wszelkiego rodzaju oświetleniu ogrodowym oraz elewacyjnym. Warto używać jej także tam, gdzie istnieje podwyższona wilgotność powietrza. Z zewnątrz ten produkt nie różni się wyglądem od tradycyjnych żarówek LED, które stosowane są wewnątrz pomieszczeń. Jednak tam, gdzie wzrok nie dociera, znajdują się dodatkowe uszczelnienia, które nie pozwalają wniknąć pyłom i wilgoci do środka. Dzięki temu żarówki tego typu wytrzymują znacznie dłużej, gdy są wystawione na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Spis treści:
Budowa
Zastosowanie
Niskie zużycie prądu
Wpływ na środowisko

Jak zbudowana jest żarówka zewnętrzna?

Żarówka zewnętrzna to rozwiązanie uniwersalne, które znajdzie zastosowanie w wielu miejscach. Z wyglądu nie różni się od tradycyjnych źródeł światła, które używamy w domu, jednak tego typu produkt przeznaczony jest do stosowania również w trudniejszych warunkach. Zawdzięcza to dodatkowej warstwie silikonu użytej na styku bańki z trzonkiem, a także w okolicach gwintu (dla wersji E27 bądź E14) bądź pinów mocujących (w przypadku żarówek typu GU10). Takie wykonanie jest konieczne, ponieważ nowoczesne źródła światła LED posiadają we wnętrzu zaawansowane układy elektroniczne, które są bardzo wrażliwe na wodę i wilgoć. Jednocześnie, z uwagi na częste umieszczanie żarówek zewnętrznych w hermetycznych oprawach, które nie zawsze zapewniają optymalne chłodzenie, sama żarówka musi być wykonana w taki sposób, aby diody nie pracowały w zbyt wysokiej temperaturze. To bowiem znacznie skraca ich żywotność, co jest zjawiskiem bardzo niepożądanym. W naszej wrocławskiej hurtowni elektrycznej Alkan znajdziesz produkty bardzo wysokiej jakości, które z pewnością będą działać długo i bezawaryjnie nawet w bardzo wymagającym otoczeniu. Oferujemy żarówki LED, LED Smart czy różnego rodzaju świetlówki. Oprócz tego w naszej hurtowni znajdziesz panele LED, oprawy liniowe, naświetlacze LED, a także wiele opraw wewnętrznychnatynkowych, podtynkowych czy schodowych. Proponujemy także narzędzia przydatne do montażu oświetlenia i inne akcesoria, np. gniazdka, kable, puszki czy złącza.

Oświetlenie zewnętrzne

Gdzie warto je stosować?

Produkty tego typu najczęściej używamy w lampach ogrodowych, jednak będą one działać w każdej oprawie i lampie, również tych stosowanych wewnątrz pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Jednak to nie jest ich główne przeznaczenie. Źródła światła do stosowania na zewnątrz mają za zadanie służyć bezawaryjnie tam, gdzie istnieje możliwość przedostania się wilgoci. Co prawda lampy ogrodowe czy elewacyjne są wykonywane w taki sposób, by były praktycznie hermetyczne, ale zawsze może dojść do jakiegoś uszkodzenia przez czynniki zewnętrzne. Stosując żarówkę zewnętrzną o zwiększonej odporności na trudne warunki, znacznie zmniejszamy szansę na awarię źródła światła lub nawet zwarcie elektryczne. Tyczy się to również pomieszczeń takich jak piwnice, strychy, garaże czy inne, w których może pojawić się wilgoć bądź woda. Produkty odporne na powyższe czynniki warto stosować także w łazienkach i kuchniach.

Żarówka LED zewnętrzna to niskie zużycie prądu

Żarówka LED zewnętrzna zapewnia przede wszystkim bardzo niskie zużycie energii elektrycznej. Stosuje się w niej diody elektroluminescencyjne, w których generowanie światła widzialnego odbywa się w sposób niezwykle efektywny. Skuteczność to nawet do 300 lumenów z wata, co jest wartością nawet kilkunastokrotnie wyższą niż w przypadku tradycyjnych żarówek z włóknem wolframowym, które osiągają jedynie od 10 do 15 lm/W. Jest to również wartość kilkukrotnie wyższa niż w przypadku świetlówek, a nawet lamp sodowych, co powoduje, że lampy LED stosowane są także w oświetleniu ulicznym. Diody elektroluminescencyjne stosowane są zarówno w żarówkach do użytku wewnątrz pomieszczeń, jak i w tych zewnętrznych, co pozwala im osiągać tak wysoką sprawność świetlną i niskie zużycie prądu.

Wpływ źródeł światła LED na ochronę środowiska

Kwestie ekonomiczne nie są jedynymi, które warto brać pod uwagę, wybierając źródła światła LED – zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Istotny jest tutaj również aspekt ochrony środowiska, a jest on związany nierozerwalnie z obniżeniem zużycia prądu. W Polsce wciąż większość energii generują elektrownie spalające węgiel. Nawet stosowanie najlepszych filtrów spalin nie eliminuje w pełni faktu, iż do atmosfery dostaje się w ten sposób wiele toksycznych substancji. Warto więc obniżać zużycie elektryczności, nie tylko ze względu na dobro portfela. Czystsze środowisko to inwestycja w przyszłość zarówno Twoją, jak i Twoich dzieci i wnuków. Stosując nowoczesne żarówki LED, mamy pozytywny wpływ na nasze otoczenie.

Zewnętrzne źródła światła zostały stworzone do stosowania w miejscach, gdzie warunki pracy są trudniejsze niż w domach czy mieszkaniach. Warto używać ich zatem w lampach ogrodowych, oświetleniu elewacyjnym, czy w miejscach, gdzie panuje zwiększona wilgotność powietrza. Żarówki diodowe odznaczają się niskim zużyciem prądu, co pozytywnie wpływa zarówno na Twój rachunek, jak i na środowisko naturalne, w którym żyjemy. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą produktów w naszej internetowej hurtowni elektrycznej Alkan!

Potrzebujesz pomocy?