Gniazdko Karlik Deco

Karlik Deco – poznaj ceny i opinie o producencie w hurtowni elektrycznej Alkan

Karlik Deco, dostępny w hurtowni elektrycznej Alkan, to jedna z najpopularniejszych kolekcji osprzętu elektrycznego wypuszczonych na rynek przez polską firmę zajmującą się produkcją artykułów tego typu. Seria ta jest alternatywą dla dostępnych w ofercie marki od wielu lat produktów o podwyższonej klasie szczelności, które wykorzystuje się głównie w pomieszczeniach przemysłowych czy magazynach, a także w garażach czy wolno stojących altanach. Przy zachowaniu pełnej funkcjonalności seria Karlik Deco oferuje nam nie tylko najwyższą jakość, ale też wspaniały, dekoracyjny wygląd. Dowiedzmy się więc, jakie są ceny osprzętu z tej kolekcji i co sądzą o niej klienci!

Spis treści:
Kim jest firma produkująca osprzęt elektryczny Karlik Deco?
Karlik Deco – nie tylko gniazdka wtyczkowe!
Ramki Karlik Deco z efektem szkła
Opinie klientów o produktach marki Karlik i o kolekcji Karlik Deco
Ceny produktów z kolekcji Karlik Deco
Oferta Karlik Deco w sklepie internetowym hurtowni elektrycznej Alkan

Hurtownia elektryczna Alkan zdradza, kim jest firma produkująca osprzęt elektryczny Karlik Deco

Firma produkująca osprzęt elektryczny z serii Karlik Deco, czyli firma Karlik, to jedna z nielicznych polskich firm obecnych dziś na rynku. Wszechobecne produkty typu „made in China” mają bowiem zdecydowanie negatywny wpływ na rodzime marki, które nie oferują co prawda najtańszych artykułów, ale ich cena jest w pełni adekwatna do jakości. Wielu klientów decyduje się dziś jednak na najtańsze gniazdka czy łączniki, które zwykle nie pozostają jednak z nami na długo. Ze względu na niską jakość wykorzystanych do ich tworzenia materiałów wymagają wymiany maksymalnie co kilka lat – o ile oczywiście nie przestaną działać wcześniej w wyniku awarii. Produkty Karlik Deco to ich całkowite przeciwieństwo.

Marka Karlik zajmuje się produkcją osprzętu elektroinstalacyjnego już od 40 lat – pierwsza siedziba tej rodzinnej firmy założona została bowiem w 1978 roku. Od tego czasu producent wprowadził na rynek zarówno gniazdka czy łączniki, jak i znacznie bardziej wyspecjalizowany osprzęt sygnowany swoim logo. Wraz z rozwojem technologii elektroinstalacyjnych w ofercie firmy zaczęły się pojawiać gniazda antenowe czy telewizyjne, a także osprzęt stosowany dziś coraz częściej w ramach tak zwanego domu inteligentnego, czyli regulatory temperatury, ściemniacze świateł oraz czujniki ruchu. Wszystkie artykuły Karlik Deco wykonuje się z najnowocześniejszych materiałów, które wytrzymują zarówno intensywną eksploatację, jak i narażenie na niezbyt sprzyjające czynniki, takie jak silne promieniowanie UV lub kontakt ze środkami chemicznymi. Mogą więc z powodzeniem być stosowane zarówno w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach, jak i w budynkach usługowych czy użyteczności publicznej. Niezależnie od tego będą one z pewnością służyły nam przez wiele lat, co gwarantuje nam zaangażowanie wszystkich pracowników marki Karlik w to, aby każdy z wypuszczanych na rynek artykułów był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Karlik Deco sprawdzi się w każdym wnętrzu

Karlik Deco – nie tylko gniazdka wtyczkowe dostępne również w hurtowni elektrycznej Alkan!

Wiemy już, że oferta marki Karlik zmienia się wraz z duchem czasu i dziś znajdziemy w niej nie tylko gniazdka elektryczne oraz inne podstawowe elementy do ich montażu. Obecnie w linii Karlik Deco znajdują się właściwie wszystkie potrzebne nam do stworzenia idealnej instalacji elektrycznej elementy osprzętu. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie serii Karlik Deco!

Łączniki

Wśród dostępnych w ofercie Karlik Deco łączników – często zwanych po prostu włącznikami, gdyż ich najczęstszym wykorzystaniem jest właśnie funkcja włącznika światła – znajdują się przyciski jedno- i dwubiegunowe. Znajdziemy tu jednak także przyciski dzwonkowe, stosowane właśnie w funkcji dzwonka do drzwi lub działające w połączeniu z odpowiednim timerem, który powoduje wyłączenie światła po upływie kilku minut. Karlik Deco oferuje nam także łączniki świecznikowe, przeznaczone do podzielonych na kilka stref żyrandoli, oraz łączniki schodowe lub krzyżowe, które możemy wykorzystywać do zapalenia oraz zgaszenia tego samego źródła światła kilkoma różnymi włącznikami – na przykład włączyć światło na schodach przyciskiem zamontowanym na parterze, a po wejściu na piętro wyłączyć je przyciskiem znajdującym się na górze. Wśród łączników Karlik Deco znajdziemy również łączniki żaluzjowe, czyli takie, które – w zależności od tego, jak długo przytrzymamy dany przycisk – pozwolą nam na opuszczanie lub podnoszenie żaluzji lub rolet wewnętrznych czy zewnętrznych.

Gniazda

Szeroki wybór produktów znajdziemy także wśród gniazd z serii Karlik Deco. Oczywiście mamy tu zarówno gniazda elektryczne – pojedyncze lub podwójne, z uziemieniem lub bez oraz z dodatkowymi, bryzgoszczelnymi pokrywami. Wśród produktów z kolekcji Karlik Deco znajdziemy też gniazda z wejściem HDMI oraz gniazda antenowe, telewizyjne i teleinformatyczne – w tym również gniazda telefoniczne i komputerowe kategorii 5 i 6. Karlik Deco to także szeroka oferta pojedynczych i podwójnych multimedialnych gniazd głośnikowych.

Ściemniacze, termoregulatory i czujniki ruchu

Wśród produktów z serii Karlik Deco znajdziemy ściemniacze światła dopasowane zarówno do współpracy z tradycyjnymi żarówkami oraz oświetleniem jarzeniowym lub halogenowym, jak i specjalne modele regulatorów oświetlenia dostosowane idealnie do potrzeb nowoczesnego oświetlenia LED. Ponadto spośród osprzętu elektrycznego wykorzystywanego w domach inteligentnych znajdziemy tu również regulatory temperatury, które zadbają o to, aby automatycznie uruchamiać i wyłączać grzejniki w mieszkaniu czy domu w zależności od aktualnej temperatury powietrza. Urządzenia tego typu pozwalają zminimalizować zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku, a tym samym przyczyniają się do zmniejszenia kosztów ogrzewania, jakie musimy ponosić na przykład wówczas, gdy zapomnimy o wyłączeniu grzejników przed wyjechaniem z domu na weekend. Podobnie jak termoregulatory, również czujniki ruchu to elementy osprzętu odpowiedzialne za zmniejszenie zużycia energii. Dzięki nim światło na przykład w piwnicy lub na ganku zaświeci się tylko w momencie, w którym faktycznie będzie nam potrzebne. Nie będziemy więc musieli martwić się o to, czy przed snem nie zapomnieliśmy zgasić oświetlenia na zewnątrz – zadba o to czujnik ruchu.

Karlik Deco ramka 4-krotna z drewna dębowego

Ramki Karlik Deco z efektem szkła lub drewna

Choć ramki do montażu elementów osprzętu elektrycznego wydają się nie być już częścią kategorii osprzętu elektrycznego, ramkom z efektem szkła lub drewna z serii Karlik Deco z pewnością każdy chciałby przyjrzeć się bliżej. Tym, co przyciąga uwagę, jest oczywiście przede wszystkim ich wyjątkowy wygląd. Nie zapominajmy jednak o tym, że odpowiednio dopasowana do osprzętu ramka montażowa to jeden z warunków bezpiecznej eksploatacji gniazdka czy łącznika. Źle zamocowany w ramce element może stanowić poważne zagrożenie, dlatego wybierając osprzęt sprawdzajmy nie tylko to, z czego wykonane zostały elementy do montażu podtynkowego, ale też jakość tworzywa, z którego wyprodukowana jest ramka.

W przypadku ramek z serii Karlik Deco mamy do czynienia nie tylko z funkcjonalnymi i gwarantującymi najwyższe bezpieczeństwo produktami. Przy zachowaniu tych najważniejszych zalet ramki Karlik Deco są również po prostu wyjątkowo dekoracyjne. Producent postawił tu bowiem na nietuzinkowy wygląd i zdecydował się wypuścić na rynek serie ramek imitujących między innymi efekt szkła oraz drewna. Wszystkie z nich dostępne są w licznych wersjach kolorystycznych – dostępnych jest bowiem aż 7 kolorów ramek uniwersalnych z efektem szkła, 3 rodzaje ramek uniwersalnych drewnianych, 1 rodzaj ramki uniwersalnej z efektem drewna oraz nieskończona ilość kolorów ramek uniwersalnych z efektem szkła Deco Art. Wszystkie ramki z serii Karlik Deco wykonane z tworzywa, z drewna oraz ramka z efektem drewna dostępne są w wersjach od pojedynczej do pięciokrotnej i umożliwiają montaż elementów osprzętu Karlik w poziomie i w pionie. Ramki uniwersalne z efektem szkła występują natomiast w wersji od pojedynczej do aż sześciokrotnej! Również one umożliwiają montaż elementów zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Opinie klientów o produktach marki Karlik i o kolekcji Karlik Deco

Przeglądając w Internecie opinie klientów o produktach marki Karlik, a zwłaszcza o kolekcji Karlik Deco, trudno natknąć się na jakąkolwiek negatywną wypowiedź. Klienci skupiają się zwykle bowiem na kilku powtarzających się zaletach, jakie stanowią przede wszystkim solidna konstrukcja mechanizmów oraz ramek montażowych, dzięki czemu odpowiednia instalacja elementu w puszce jest prosta. Ponadto klienci zadowoleni z produktów marki Karlik podkreślają, że wykorzystywane w nich zaciski śrubowe gwarantują pewne połączenie, a nakrętki przy nich nie wypadają, co niestety często zdarza się w produktach niższej jakości. Klienci są również zadowoleni z bezpieczeństwa gwarantowanego przez firmę Karlik – wszystkie gniazda z serii Deco są bowiem wyposażone we wbudowane przesłony torów prądowych, które chronią dzieci przed dostępem do części niebezpiecznych instalacji elektrycznej. Dzięki temu gniazda te nie wymagają użycia żadnych dodatkowych, zewnętrznych zabezpieczeń nawet wówczas, gdy w naszym domu pojawia się nowy mały mieszkaniec.

Karlik Deco - złoty łącznik światła

Ceny produktów z kolekcji Karlik Deco w hurtowni elektrycznej Alkan

Wbrew temu, co moglibyśmy sądzić po przeanalizowaniu wszystkich zalet serii Karlik Deco, ceny osprzętu tej marki nie muszą wcale być wygórowane. Najlepszych cen możemy oczywiście spodziewać się przede wszystkim w sklepach oferujących sprzedaż hurtową, Jak wyglądają ceny produktów Karlik Deco w hurtowni elektrycznej Alkan we Wrocławiu?

Według oferty zamieszczonej na stronie internetowej hurtowni Alkan najmniej zapłacimy za ramki montażowe z serii Karlik Deco. W zależności od wersji kolorystycznej i rozmiaru ramki ceny mieszczą się tu bowiem w przedziale już od niecałych 3 złotych do około 20 złotych. Ceny prostych gniazd i łączników zaczynają się natomiast od około 10-11 złotych za sztukę. Podwójne gniazda wtyczkowe lub gniazda bryzgoszczelne to koszt około 15-17 złotych, a za łączniki schodowe, krzyżowe lub dzwonkowe zapłacimy około 18-21 złotych. Nieco więcej, bo nawet do 70 złotych, zapłacimy za gniazda telewizyjne i antenowe. Jeszcze droższe będą gniazda HDMI, które w zależności od wersji kolorystycznej i liczby wyjść mogą kosztować od około 70 do niemal 115 złotych. Na wyższej półce cenowej znajdują się również łączniki hotelowe – od 80 do 90 złotych – oraz regulatory oświetlenia – od 66 do 107 złotych. Najwyższą kategorią cenową jeśli chodzi o produkty Karlik Deco są jednak bez wątpienia specjalistyczne mechanizmy sterowania roletami, za które zapłacimy około 200-215 złotych. Niewiele tańsze są regulatory temperatury – ich ceny mieszczą się w przedziale 140-175 złotych. Czujnik ruchu z serii Karlik Deco to koszt minimum 170-190 złotych.

Zastanawiając się jednak nad kwestią, czy lepiej wybrać droższy osprzęt elektryczny Karlik Deco, czy może lepiej na początek zdecydować się na tańsze odpowiedniki tegoż osprzętu z kategorii „made in China”, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim przy produkcji osprzętu marki Karlik nie wykorzystuje się taniej siły roboczej w postaci niedostatecznie dobrze opłacanych i pracujących w bardzo złych warunkach mężczyzn, kobiet oraz dzieci, które często zajmują się produkcją drobnych elementów elektrycznych i elektroinstalacyjnych w krajach trzeciego świata. Decydując się na osprzęt Karlik Deco, mamy więc pewność, że dokonujemy dobrego z etycznego punktu widzenia wyboru i nie przyczyniamy się do dalszego wyzyskiwania mieszkańców ubogich części świata przez ogromne korporacje, które czerpią na tym niewyobrażalne zyski.

Wybierając Karlik Deco, mamy również pewność, że zakupione przez nas elementy posłużą nam przez wiele lat, stając się inwestycją, której ostateczny czas rozłoży się w czasie. Z pewnością poradzimy sobie z nieco większym jednorazowym wydatkiem. Miejmy w pamięci to, że wykonana z użyciem elementów osprzętu z serii Karlik Deco instalacja będzie odporna na intensywną eksploatację i nie podda się łatwo żadnym uszkodzeniom czy awariom. Raz wydane pieniądze zwrócą się nam więc w postaci funkcjonalnego osprzętu, który pozostanie z nami na długo.

Karlik Deco - pojedyncze gniazdko głośnikowe

Oferta Karlik Deco w sklepie internetowym hurtowni elektrycznej Alkan

W sklepie internetowym hurtowni elektrycznej Alkan znajdziemy aż kilkaset różnych produktów z serii Karlik Deco w dziesiątkach dopasowanych wersji kolorystycznych. Szeroka oferta sklepu obejmuje bowiem takie kategorie produktów jak:

 • ramki,
 • łączniki,
 • przyciski,
 • gniazda wtyczkowe,
 • gniazda antenowe i telewizyjne,
 • gniazda teleinformatyczne,
 • gniazda głośnikowe,
 • osprzęt do sterowania roletami,
 • regulatory oświetlenia (czyli tzw. ściemniacze),
 • regulatory temperatury (zwane też termoregulatorami),
 • oraz czujniki ruchu.

Decydując się na zakup produktów z kolekcji Karlik Deco w hurtowni elektrycznej Alkan, mamy więc możliwość stworzenia w pełni funkcjonalnej instalacji elektrycznej z wykorzystaniem osprzętu tylko jednej firmy. Dzięki temu wystrój każdego z pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu będzie wyróżniał się wykorzystaniem jednolitych typów osprzętu. Ponadto w takim przypadku możemy wszystkie potrzebne nam gniazda czy inne elementy osprzętu umieścić w odpowiednio dopasowanej ramce wielokrotnej, dzięki czemu unikniemy poszukiwania różnego typu gniazd po całym pomieszczeniu, a wnętrze będzie sprawiać wrażenie przemyślanego i dopracowanego w najdrobniejszych szczegółach.

Hurtownia elektryczna Alkan posiada zarówno dwa sklepy stacjonarne na terenie Wrocławia, jak i wspomniany już przez nas sklep internetowy. Pozwala to klientom na dokładne przyjrzenie się ofercie hurtowni dzięki systematycznie aktualizowanej stronie internetowej. Klienci z Wrocławia i okolic, którzy wolą na żywo przyjrzeć się wybranym produktom, mogą zrobić to w salonach przy ul. Nowodworskiej oraz przy ul. Gorlickiej. Specjalnie dla tych, którzy nie mają możliwości dojazdu, Alkan prowadzi sprzedaż wysyłkową, którą obsługują doświadczone i gwarantujące najwyższą jakość usług firmy GLS i FedEx. Koszty wysyłki są w każdym przypadku ustalane indywidualnie zgodnie z cennikiem danej firmy kurierskiej w zależności od gabarytów i ciężaru paczki zawierającej zamówione przez klienta produkty. W przypadku odbioru osobistego klient nie ponosi oczywiście żadnych dodatkowych kosztów za przygotowanie i spakowanie wszystkich zamówionych przez Internet produktów. Jest to więc świetna opcja dla mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy preferują wygodę zakupów on-line i możliwość szybkiego i sprawnego odbioru wszystkich zamówionych produktów. Odbiory osobiste zamówień są możliwe wyłącznie w magazynie głównym hurtowni, przy ul. Gorlickiej 40.

Potrzebujesz pomocy?