Ospel Impresja

Ospel Impresja, czyli kolekcja gniazdek i osprzętu elektrycznego w kolorach tytanu, antracytu i srebra

Ospel Impresja to kolekcja osprzętu elektrycznego odpowiadająca na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Jeszcze kilka lat temu wybór takich elementów jak gniazdka elektryczne czy włączniki światła był traktowany jako coś absolutnie nieistotnego z punktu widzenia wystroju całego wnętrza. Dziś jednak produkowane z najtańszych materiałów kontakty i włączniki odchodzą już w zapomnienie, a na ich miejsce pojawiają się właśnie takie dekoracyjne i przyciągające uwagę elementy, jak te z kolekcji Ospel Impresja. Czym charakteryzują się produkty firmy Ospel z kolekcji Impresja i dlaczego są obecnie jedną z najlepszych dostępnych na rynku możliwości?

Spis treści:
Produkty Ospel z kolekcji Impresja
Kontakty, włączniki, ramki i gniazdka elektryczne Ospel Impresja
Kolory produktów Ospel Impresja
Montaż osprzętu elektrycznego Ospel Impresja
Opinie o produktach Ospel Impresja
Gdzie kupić osprzęt Ospel Impresja?

Czym charakteryzują się produkty Ospel z kolekcji Impresja?

Produkty firmy Ospel z kolekcji Impresja charakteryzują się wyjątkowo prostym, wręcz surowym i minimalistycznym wyglądem. Przy ich projektowaniu wykorzystano przede wszystkim ponadczasowe geometryczne kształty, dzięki którym produkty z tej serii są uniwersalne i można dopasować je do każdego rodzaju wystroju wnętrza. Kolorystyka kolekcji Impresji również jest wyjątkowo ponadczasowa, zachowując przy tym jednak bardzo modernistyczny styl. W gamę kolorów oferowanych przez kolekcję Ospel Impresja wchodzą bowiem przede wszystkim metaliczne odcienie szarości, a także czerni, srebra i złota. Do pomieszczeń wymagających nieco delikatniejszej oprawy stworzono również wersje produktów w kolorze écru lub w bieli.

Artykuły z kolekcji Impresja są produkowane z materiałów najwyższej jakości, co zapewnia wytrzymałość produktu i jego wieloletnią trwałość. Nie mają one już nic wspólnego z dawnymi plastikowymi gniazdkami, które były wyjątkowo podatne na uszkodzenia mechaniczne, a przez to nie cechowały się zbytnią trwałością działania. Większość gniazdek i włączników z kolekcji Ospel Impresja jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, natomiast ramki proponowane przez tę kolekcję są produkowane albo z tych samych odpornych na uszkodzenia i trwałych tworzyw sztucznych, albo z równie trwałego i wyjątkowo nowocześnie prezentującego się polerowanego lub szczotkowanego metalu. Przy obu opcjach producent gwarantuje nam najwyższą jakość wykorzystywanego do produkcji osprzętu materiału.

Ospel Impresja - ściemniacz

Wszystkie te cechy sprawiają, że niezależnie od wystroju wnętrza, do którego wybieramy osprzęt elektryczny, w ofercie Ospel Impresja zawsze znajdziemy coś idealnie dopasowanego właśnie dla nas. Ogromny wybór minimalistycznych i nieco surowych metalowych ramek w połączeniu z idealnie dopasowanymi do nich gniazdkami czy włącznikami w wyjątkowych metalicznych odcieniach sprawdzi się bowiem zarówno w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim, jak i w o wiele bardziej ekspresyjnych i barwnych wnętrzach. W tych pierwszych produkty z kolekcji Ospel Impresja staną się idealnie pasującym chłodnym elementem nowoczesnego wystroju, w drugich natomiast złagodzą swoją delikatnością szał kolorów czy przepych pełnego dekoracyjnych drobiazgów pomieszczenia.

Co poza kontaktami, włącznikami, ramkami i gniazdkami elektrycznymi znajdziemy w kolekcji Ospel Impresja?

W kolekcji Ospel Impresja znajdziemy przede wszystkim podstawowe elementy osprzętu elektrycznego takie jak kontakty, włączniki światła, gniazdka elektryczne i ramki dopasowane do wszystkich tych urządzeń. Możemy wybierać z szerokiej gamy produktów odpowiadających wszystkim naszym potrzebom. Wśród osprzętu elektrycznego z kolekcji Ospel Impresja znajdziemy bowiem szeroki wybór pojedynczych, podwójnych, a nawet potrójnych łączników, znanych powszechnie jako włączniki światła. Możemy także wybrać modele z podświetleniem w kolorze dopasowanym do wystroju naszego wnętrza. W kolekcji Impresja firma Ospel proponuje swoim klientom także zróżnicowane modele gniazdek elektrycznych. Również w tej kategorii możemy wybierać spośród pojedynczych, podwójnych i potrójnych modeli. Dodatkowo, mamy wybór pomiędzy modelami bryzgoszczelnymi, popularnie znanymi jako kontakty z pokrywą, modelami z uziemieniem oraz modelami z przesłonami torów prądowych. W ofercie Ospel Impresja znajdziemy również modele łączące w sobie przesłony torów prądowych i uziemienie. W kolekcji Ospel Impresja znajdują się jednak nie tylko gniazdka elektryczne. Firma ma w swojej ofercie także gniazda głośnikowe, gniazda antenowe, gniazda teleinformatyczne, obudowy gniazd multimedialnych, zaślepki i inne akcesoria potrzebne do instalacji każdego rodzaju gniazda.

Kontakt Ospel Impresja

Większość produktów firmy Ospel nie jest osadzona w ramkach, możemy zatem dobrać je sami według własnych potrzeb, wybierając spośród ramek pojedynczych, podwójnych, potrójnych, a nawet przystosowanych do instalacji czterech lub pięciu gniazdek czy włączników w jednym miejscu. Dzięki temu możemy stworzyć jednolitą instalację składającą się z elementów o różnych funkcjach.

Do nowocześniejszych produktów w kolekcji Ospel Impresja należą natomiast ściemniacze, elektryczne czujniki ruchu i regulatory temperatury. Ściemniacze są urządzeniami, dzięki którym możemy kontrolować natężenie oświetlenia w pomieszczeniu w zależności od zapotrzebowania. Ściemniacze firmy Ospel są najczęściej ściemniaczami przyciskowo-obrotowymi i współpracują zazwyczaj zarówno z obciążeniem żarowym, jak i z halogenowym. W kolekcji Impresja znajdziemy jednak również ściemniacze sterowane dotykiem lub pilotem. Są one wyjątkowo wygodne zwłaszcza w sypialni, gdy lubimy poczytać przed snem przy zapalonym górnym świetle, ale na samą myśl o wyjściu spod kołdry, żeby zgasić światło, robi nam się zimno. Dzięki sterowanemu pilotem ściemniaczowi będziemy mogli wyłączyć światło w dowolnym momencie bez ruszania się z łóżka. Tworzone przez Ospel czujniki ruchu pozwalają natomiast na włączanie i wyłączanie światła w zależności od obecności kogoś z domowników w danym pokoju. W kolekcji Ospel Impresja znajdziemy także regulatory temperatury z czujnikiem podpodłogowym, przeznaczone do pomieszczeń z elektrycznym lub wodnym ogrzewaniem podłogowym, oraz regulatory z czujnikiem napowietrznym, dopasowane do pomieszczeń o dowolnym typie ogrzewania, czyli poza podłogowym (na przykład ogrzewanie grzejnikowe). Te urządzenia także są dostosowane do wymiarów standardowych ramek firmy Ospel.

Kolory produktów z kolekcji Ospel Impresja, czyli tytan, antracyt, srebro, złoto, écru… i co jeszcze?

Produkty z kolekcji Ospel Impresja występują przede wszystkim w chłodnych metalicznych barwach takich jak antracyt, tytan i srebro, a także w kolorze złota, écru i bieli. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi kolorystycznemu i minimalistycznym, pasującym niemal do każdego wnętrza barwom klient może mieć pewność, że znajdzie w ofercie Ospel Impresja osprzęt elektryczny jakiego szukał. Elementy z tej kolekcji staną się bowiem stylowymi elementami wystroju każdego wnętrza, niezależnie od jego aranżacji. W kolekcji Impresja znajdziemy zarówno produkty z wysokiej jakości tworzyw sztucznych o metalicznych barwach jak i elementy metalowe, wykonane z polerowanego lub szczotkowanego metalu. Każdy z materiałów wykorzystywanych przez Ospel jest wyjątkowo trwały i prezentuje się doskonale, dlatego też produkty tej firmy stanowią zawsze przyciągający uwagę element wystroju pomieszczenia. Jednocześnie podkreślają one całkowite poświęcenie uwagi nie tylko elementom dekoracyjnym, lecz również każdemu z elementów typowo funkcjonalnych, które znalazły się w pomieszczeniu. Dzięki temu sprawiają, że pomieszczenie wygląda na urządzone z absolutną dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Minimalistyczne barwy natomiast podkreślają elegancję i nowoczesność wnętrza niezależnie od stylu jego wyposażenia.

Gniazdo Ospel Impresja

Nową propozycją firmy Ospel w ramach kolekcji Impresja, przeznaczoną dla osób poszukujących produktów o nieco szerszej gamie kolorystycznej są ramki wykonane z kolorowego szkła. Są one oczywiście dostępne również w sztandarowych już dla tej kolekcji stylowych szarościach, czerni i bieli. Całkowitą nowością w kolekcji Impresja są jednak ramki w kolorze nasyconej zieleni, żywej czerwieni czy ostrego fioletu, a także wielu innych mocnych i soczystych barw. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości kolorowego szkła stwarzają one możliwość wprowadzenia intensywniejszego barwnego akcentu do pomieszczenia. Ze względu na szeroki wybór kolorów szklanych ramek w kolekcji Impresja, również tutaj znajdziemy modele odpowiednie zarówno do spokojniejszych i bardziej minimalistycznych pomieszczeń, jak i do pokoi, w których królują już inne intensywne barwy, przepych i liczne zdobienia. Pomimo swoich ostrych barw ramki te pozostają bowiem wyjątkowo niewielkim elementem, wprowadzającym jedynie odrobinę ożywczego koloru, dzięki czemu jednocześnie staną się kontrastowym drobiazgiem nadającym stylu wnętrzom w stylu skandynawskim oraz wpasują idealnie w kolorystykę bogato wyposażonych i dekoracyjnych pomieszczeń.

Czy do montażu osprzętu elektrycznego Ospel Impresja potrzebna będzie nam szczegółowa instrukcja?

Instrukcja montażu osprzętu elektrycznego Ospel Impresja jest wyjątkowo prosta. Część modeli firmy Ospel jest wyposażona w zaciski bezgwintowe. W takim przypadku, aby odpowiednio zamocować urządzenie, wystarczy umieścić kabel, z którego końcówki usuniemy odpowiednio długi fragment izolacji, w zacisku. W przypadku modeli gwintowanych kabel bez izolacji należy natomiast dokładnie wkręcić w przeznaczony do tego zacisk.

Instalacja większości z urządzeń, które znajdziemy w ofercie Ospel Impresja, przebiega dość podobnie. Oczywiście, do każdego z zakupionych urządzeń dołączona jest szczegółowa instrukcja, jak poprawnie zainstalować osprzęt w pomieszczeniu. Niezależnie od tego, czy zamierzamy zainstalować gniazdko, łącznik czy czujnik ruchu, w skrócie proces ten składa się z następujących etapów:

 1. Przede wszystkim należy wyłączyć bezpieczniki odpowiadające za dopływ prądu elektrycznego i koniecznie sprawdzić, czy aby na pewno został on poprawnie wyłączony, przy pomocy próbnika napięcia.
 2. Następnym krokiem jest demontaż zewnętrznej pokrywy wybranego przez nas urządzenia i odkręcenie znajdujących się w jego narożnikach wkrętów montażowych.
 3. Kolejny etap to podłączenie przewodów instalacyjnych do modułu poprzez umocowanie ich w odpowiednich zaciskach. W zależności od typu montażu, w zaciski bezgwintowe kabel wciskamy, a w gwintowane wkręcamy.
 4. Następnie mocujemy moduł w puszce elektrycznej i przykręcamy narożne wkręty montażowe.
 5. Ponownie mocujemy pokrywę urządzenia i dokładnie zatrzaskujemy jej zaczepy.
 6. Ostatnim etapem jest włączenie przepływu prądu i sprawdzenie, czy urządzenie działa poprawnie.

Konieczne jest podkreślenie istotności pierwszego etapu tego procesu. Musimy pamiętać, że każdy rodzaj osprzętu elektrycznego można montować tylko przy wyłączonej instalacji elektrycznej. W przeciwnym wypadku możemy ulec porażeniu prądem, które może okazać się nie tylko niebezpiecznie, ale nawet śmiertelne. Dlatego konieczne jest upewnienie się, że prąd został odpowiednio odłączony przy pomocy próbnika napięcia, czyli niewielkiego urządzenia sprawdzającego poziom napięcia elektrycznego przepływającego przez dany przewód. Jeżeli nie jesteśmy odpowiednio wykwalifikowani, nie mamy doświadczenia w montażu gniazdek, łączników czy innych elementów instalacji elektrycznej albo po prostu nie czujemy się zdolni do samodzielnego montażu urządzenia, powinniśmy niewątpliwie zdecydować się na zlecenie tej pracy specjaliście. W ten sposób unikniemy wszelkich niebezpieczeństw związanych z nieumiejętną obsługą instalacji, jej ewentualnych uszkodzeń wywołanych spowodowanymi przez nas awariami oraz zagrożeń dla naszego zdrowia i życia.

Jakie są opinie klientów o produktach Ospel Impresja?

Opinie klientów o produktach z kolekcji Ospel Impresja są zdecydowanie pozytywne. Produkty Ospel Impresja sprawiają bowiem, że traktowane dotychczas po macoszemu gniazdka czy włączniki, będące na wyposażeniu każdego pomieszczenia w naszym domu, awansowały do roli stylowych elementów wystroju wnętrza. Do najistotniejszych wymienianych przez zadowolonych klientów zalet należą nowoczesny wygląd produktów oraz szeroki wybór modeli i kolorów. Klienci chwalą sobie także wysoką jakość i perfekcyjne wykończenie, a także wyjątkową trwałość oferowanych przez Ospel elementów. Zauważają również, że osprzęt elektroniczny Ospel z kolekcji Impresja jest wyjątkowo łatwy w montażu, co stanowi jedną z istotniejszych cech decydujących o jego popularności na rynku. Jego cena natomiast jest uznawana za stosunkowo niewygórowaną i zdecydowanie adekwatną w stosunku do jakości sprzętu. Klienci jednogłośnie uznają, że możemy być pewni, że płacimy właśnie za to, na czym nam zależy, czyli za niezawodny produkt wysokiej jakości.

Ospel Impresja - Ramka

Popularnością wśród klientów cieszą się również najnowsze ramki z kolekcji Impresja, czyli wyjątkowe elementy wykonane z kolorowego szkła, które wspaniale prezentują się i w nowoczesnych eleganckich wnętrzach jako niewielki akcent kolorystyczny, i w dziecięcych lub młodzieżowych aranżacjach. Sympatię klientów zdobyły także wyjątkowo elegancko prezentujące się ramki ze szczotkowanego lub polerowanego metalu w różnych barwach. Osprzęt tego typu jest często wybierany przy aranżacji powierzchni biurowych, lecz pasuje również świetnie do chłodnych minimalistycznych wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim. Klienci często podkreślają także wyjątkowość sprzętu w kolorze antracytu, pasującego do nowoczesnych wnętrz wykorzystujących inne elementy z ciemnych metali lub tworzyw. Sprzęt w tym kolorze jest popularny zarówno jako część wystroju wnętrz w stylu industrialnych, jak i dekoracyjnych nowoczesnych kuchni czy jadalni, w których pojawiają się chociażby antracytowe lampy, okapy czy części wyposażenia kuchennego.

Gdzie można kupić produkty z kolekcji Ospel Impresja?

Produkty z kolekcji Ospel Impresja są dostępne, podobnie jak wszystkie inne produkty firmy Ospel, w licznych sklepach partnerskich na terenie całej Polski. Firma Ospel jest bowiem jednym z czołowych polskich producentów sprzętu elektroinstalacyjnego, obecnym na rynku już od ponad sześćdziesięciu lat. Jednym z partnerów firmy jest powstała w 2002 roku we Wrocławiu hurtownia elektryczna Alkan. Dziś hurtownia ta, będąca częścią grupy hurtowni elektrycznych Elektro Omega S.A., ma nieograniczony dostęp do produktów najlepszych marek branży elektrotechnicznej i silną pozycję lidera w sprzedaży tego rodzaju sprzętu na terenie Wrocławia i okolic.

Hurtownia elektryczna Alkan prowadzi sprzedaż osprzętu elektrycznego między innymi właśnie produkowanego przez firmę Ospel. Ma w swojej ofercie zarówno łączniki i różnego rodzaju gniazda podtynkowe i natynkowe, ramki, ściemniacze, wtyczki, puszki elektryczne oraz inne typy osprzętu elektrycznego. Hurtownia Alkan prowadzi sprzedaż zarówno stacjonarnie, jak i poprzez sklep internetowy, który znajdziemy pod adresem alkan.pl. Główna siedziba firmy znajduje się natomiast przy ulicy Gorlickiej 40 we Wrocławiu. Jest to również adres, pod którym możemy odebrać osobiście zamówione przez nas drogą internetową produkty. Siedziba firmy jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 14:00. Hurtownia posiada również oddział zlokalizowany przy ulicy Nowodworskiej 17. Jest on czynny wyłącznie od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

Niniejsza strona korzysta z plików cookie

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

 • Niezbędne pliki cookie przyczyniają się do użyteczności strony poprzez umożliwianie podstawowych funkcji takich jak nawigacja na stronie i dostęp do bezpiecznych obszarów strony internetowej. Strona internetowa nie może funkcjonować poprawnie bez tych ciasteczek.

 • Pliki cookie dotyczące preferencji umożliwiają stronie zapamiętanie informacji, które zmieniają wygląd lub funkcjonowanie strony, np. preferowany język lub region, w którym znajduje się użytkownik.

 • Statystyczne pliki cookie pomagają właścicielem stron internetowych zrozumieć, w jaki sposób różni użytkownicy zachowują się na stronie, gromadząc i zgłaszając anonimowe informacje.

 • Marketingowe pliki cookie stosowane są w celu śledzenia użytkowników na stronach internetowych. Celem jest wyświetlanie reklam, które są istotne i interesujące dla poszczególnych użytkowników i tym samym bardziej cenne dla wydawców i reklamodawców strony trzeciej.

 • Nieklasyfikowane pliki cookie, to pliki, które są w procesie klasyfikowania, wraz z dostawcami poszczególnych ciasteczek.

O Cookies

Pliki cookie to niewielkie pliki tekstowe, które są zapisywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym przez strony internetowe, które odwiedzasz. Służą do różnych celów, takich jak zapamiętywanie informacji o logowaniu użytkownika, śledzenie zachowania użytkownika w celach reklamowych i personalizacji doświadczenia przeglądania użytkownika. Istnieją dwa rodzaje plików cookie: sesyjne i trwałe. Te pierwsze są usuwane po zakończeniu sesji przeglądarki, podczas gdy te drugie pozostają na urządzeniu przez określony czas lub do momentu ich ręcznego usunięcia.

Potrzebujesz pomocy?