Żarówka LED z W-Fi

Żarówki LED z Wi-Fi

Żarówki LED z Wi-Fi to inteligentne, energooszczędne i wielofunkcyjne źródła światła. Za sprawą wbudowanego modułu łączności bezprzewodowej mogą być zdalnie sterowane poprzez pilot, smartfon lub polecenia głosowe. Z ich pomocą da się łatwo włączyć lub wyłączyć oświetlenie, a także wygodnie dopasować jego natężenie i barwę. Szeroki wybór żarówek smart posiada nasza hurtownia elektryczna Alkan.

Spis treści
Czym są?
Zasada działania
Funkcjonalność
Obsługa
Zalety
Zastosowanie

Czym są żarówki LED z Wi-Fi?

Żarówki LED z Wi-Fi stanową obecnie podstawę inteligentnego systemu oświetlenia. Ich zastosowanie nie wymaga wymiany instalacji i przeprowadzania skomplikowanych prac montażowych, ponieważ mogą być samodzielnie zamontowane w dowolnych oprawach. Idealnie sprawdzają się zarówno w domu inteligentnym, jak i biurach oraz innych obiektach komercyjnych. Żarówki smart z wbudowanym modułem Wi-Fi pozwalają nie tylko na sterowanie światłem, ale również jego synchronizację na podstawie wybranych sekwencji. Do ich zalet należy możliwość pełnej automatyzacji systemu oświetleniowego, a także wysoka energooszczędność. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na kontrolowanie światła nawet spoza domu, co zwiększa bezpieczeństwo w czasie nieobecności.

Zasada działania

Zasada działania żarówek inteligentnych opiera się na komunikacji z siecią bezprzewodową, realizowanej poprzez wbudowany moduł Wi-Fi. Wystarczy jedynie je zamontować w oprawie, a następnie sparować z dedykowanym kontrolerem. Sterownikiem najczęściej jest aplikacja, którą należy zainstalować na smartfonie lub tablecie. Połączenie bezprzewodowe pozwala na zdalne kontrolowanie pracy żarówki, niezależnie od miejsca obsługi. Urządzenia te mogą dysponować różnym zakresem dostępnych funkcji, harmonogramów czy komend, które pozwalają użytkownikowi na wygodne dostosowanie działania systemu oświetleniowego do indywidualnych wymagań. Żarówki smart LED znacząco zwiększają funkcjonalność każdego inteligentnego budynku.

Funkcjonalność

Żarówki smart z wbudowanym modułem Wi-Fi posiadają wiele praktycznych funkcji. Standardowo pozwalają na zdalne sterowanie pracą oświetlenia poprzez jego włączanie i wyłączanie, a także konfigurację wielu zaawansowanych parametrów. Żarówki te posiadają zwykle funkcję rozjaśniania i przyciemniania przeznaczoną do kontroli poziomu jasności w pomieszczeniach. Urządzenia te mogą pozwalać na zmianę temperatury barwowej, poprzez płynną regulację światła od ciepłego do zimnego. Jeżeli domowy system smart wyposażony jest w odpowiednie czujniki, żarówka inteligentna może automatycznie dostosować warunki świetlne do parametrów otoczenia. Do przydatnych opcji należy też możliwość zmiany koloru emitowanego światła, dzięki której da się tworzyć efektowne sekwencje barwne. Ilość dostępnych wariantów jest bardzo duża. Żarówki te mogą też posiadać określony kąt świecenia, co dodatkowo zwiększa możliwości pod względem wyboru miejsca instalacji oraz przeznaczenia danego osprzętu.

Żarówka LED Smart z Wi-Fi

Obsługa

Obsługa żarówek smart w dużym stopniu bazuje na tworzeniu oraz realizacji indywidualnych harmonogramów pracy. Użytkownik może samodzielnie określić, w którym momencie światło ma się uruchamiać i wyłączać. Działanie urządzenia da się zaplanować na konkretne pory dnia czy poszczególne dni tygodnia, co znacząco podnosi wygodę zarządzania oświetleniem w strefie zewnętrznej. Światło w ogrodzie może się zapalać na przykład o zmroku, a następnie gasnąć o świcie. Odpowiednie harmonogramy służą też do symulowania obecności domowników w czasie ich nieobecności, co stanowi skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Żarówki LED z modułem łączności bezprzewodowej mogą też korzystać z gotowych profili oświetleniowych, co niweluje konieczność dostrajania każdego źródła światła osobno. Nowoczesne urządzenia tego typu raportują ponadto poziom zużycia energii, pozwalając na kontrolowanie wydatków eksploatacyjnych poprzez efektywne monitorowanie poboru prądu.

Jakie zalety posiada inteligentna żarówka LED Wi-Fi?

Inteligentna żarówka LED Wi-Fi posiada wiele zalet. W przeciwieństwie do źródeł światła wykorzystujących moduł Bluetooth zapewniają bardzo duży zasięg łączności i przez to znacznie bogatszą funkcjonalność. W zestawieniu z klasycznymi żarówkami żarnikowymi wykazują się większą energooszczędnością. Do ich działania nie są potrzebne specjalne lampy, ponieważ z powodzeniem pracują po podłączeniu do dowolnej oprawy LED. Po sparowaniu z aplikacją i podłączeniu do domowej sieci Wi-Fi użytkownik może od razu korzystać z dostępnych funkcji smart. Ich zakres jest bardzo szeroki, a użytkowanie wyjątkowo proste. Większość aplikacji opracowanych jest przejrzyście oraz intuicyjnie, a także umożliwia obsługę w języku polskim.

Zalety

Żarówki smart wykonane w technologii LED cechują się bardzo długą żywotnością, która przy standardowej eksploatacji wynosi nawet kilka dekad. Rozwiązanie to przyczynia się do znacznych oszczędności w dłuższej perspektywie, zwłaszcza w połączeniu z wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na energię. Wiele zależy od mocy, która wynosi zwykle od 5 do 10 W mocy użytkowej i powinna być dobrana zgodnie z docelowym zastosowaniem urządzenia. Żarówki Wi-Fi o mocy 10 W odpowiadają pod względem mocy nawet żarówkom klasycznym o mocy 60 W, dlatego dają bardzo mocne światło. Na intensywność świecenia wpływa również strumień świetlny, którego wartość wyrażana jest w lumenach. Im ten parametr będzie wyższy, tym większą ilość światła emitować będzie żarówka smart. Ze względu na wzrost ciepła tego rodzaju źródła światła wyposażane są w systemy chłodzenia w postaci specjalnych radiatorów i membran.

Czym jest żarówka LED RGB Wi-Fi?

Żarówka LED RGB Wi-Fi jest bardzo specyficznym rodzajem inteligentnego źródła światła. W tym przypadku diody mogą świecić nie tylko na biało, ale również czerwono, zielono i niebiesko. Odpowiednie kombinacje bazowe tych barw pozwalają na uzyskanie nawet kilkunastu milionów różnych kolorów, które wykorzystać można w celach dekoracyjnych. Takie oświetlenie doskonale nadaje się do wyeksponowania różnych reprezentacyjnych miejsc w domu, wprowadzając do nich niepowtarzalny nastrój oraz wyjątkową atmosferę.

Zastosowanie

Inteligentne żarówki RGB sterowane bezprzewodowo można łatwo i szybko skonfigurować, zmieniając kolorystykę generowanego światła oraz jego inne parametry. W zależności od potrzeb, poza barwą da się ustawić na przykład temperaturę. Koncentracji i skupieniu na nauce lub pracy sprzyja światło zimne o błękitnym odcieniu, podczas gdy do odpoczynku idealnie nada się światło ciepłe wpadające w kolor pomarańczowy. W aplikacji można ustalić indywidualny harmonogram i określić czas świecenia poszczególnych barw. Wystarczy jedynie wskazać poszczególne wytyczne, a następnie odpowiednio zoptymalizować sposób działania urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się asortymentem naszej hurtowni Alkan, gdzie dostępnych jest wiele żarówek inteligentnych LED z wbudowanym modułem Wi-Fi.

Potrzebujesz pomocy?