ALKAN - Hurtownia Elektryczna
Podane ceny dostępne są wyłącznie przy zamówieniach przez sklep internetowy. Ceny w oddziałach stacjonarnych mogą się różnić.

Oświetlenie dla balkonów, tarasów i ogrodów – wybierz najlepsze!

Posiadanie nawet niewielkiej przestrzeni do relaksu, to wielkie szczęście. Jedni mogą się cieszyć przestronnym ogrodem, drudzy wygodnym tarasem, jeszcze inni niewielkim, ale własnym balkonem. Niezależnie od tego, jaką przestrzeń mamy do dyspozycji, przy odpowiedniej aranżacji światłem, będzie wyglądała jeszcze wspanialej!

Balkony zwykle nie mają imponujących powierzchni, co jednak nie oznacza, że nie mogą być świetnym miejscem wypoczynku. Stawiając na nim niewielki stolik i dwa składane krzesła, możemy cieszyć relaksem na świeżym powietrzu, kiedy tylko zapragniemy. Wieczór spędzony na balkonie z lampką wina, nabierze romantycznego charakteru, jeśli dodamy klika punktów światła. Świetnie w tym celu sprawdzą się małe światełka LED, które można rozciągnąć wzdłuż barierki. Innym pomysłem jest wykorzystanie lampek solarnych, które w dzień łapią energię słoneczną, a w nocy świecą subtelnym światłem. Dla romantyków idealne będą świeczniki i latarenki, migocący w nich ogień nada wspaniałej atmosfery każdemu wieczorowi.

Nieco większe pole do popisu mają właściciele tarasu. Jest to zwykle całkiem spora przestrzeń, która daje wiele możliwości. Poza wygodnymi meblami wypoczynkowymi, parasolem i roślinami, to właśnie oświetlenie sprawia, że ma wspaniały, relaksujący klimat.

Jak dodać blasku wieczorom na tarasie?

Często wybieranym rozwiązaniem jest powieszenie kinkietów na ścianie domu. Poza oczywistym oświetleniem tarasu, malują one piękne, świetlne wzory na elewacji. Delikatne, punktowe oświetlenie potrafi nadać bajkowego wyglądu, warto pomyśleć o takim, które ulokowane jest w podłodze tarasu. Będzie też świetnym dodatkiem, jeśli zależy nam na mocniejszej iluminacji.

Odpowiednie oświetlenie zamienia ogród w bajkową krainę. Jeśli właśnie na tym nam zależy, możemy pomyśleć o małych, delikatnych punktach światła, jakie stworzą lampki solarne. Można znaleźć takie, które wyglądają jak małe, jasne kamienie w dzień, a w nocy świecą delikatnie przyciągając spojrzenie do ciekawej formy. Chcąc cofnąć się nieco w czasie, można pomyśleć o lampach stylizowanych na te tradycyjne, gazowe, jakie niegdyś stały w parkach i na rynkach. Dla miłośników nowoczesności natomiast świetnym rozwiązaniem będzie oświetlenie w formie awangardowej rzeźby, która nie tylko rozjaśni ogród, ale będzie jego wspaniałą ozdobą i atrakcją.