Jak sprawić, by duże pomieszczenia były bardziej przytulne?

Posiadanie przestronnego mieszkania daje wiele możliwości. Często jednak duże i wysokie pomieszczenia sprawiają wrażenie zimnych i mało przytulnych. Na szczęście są sposoby, dzięki którym można to zmienić.

  1. Aby okiełznać zbyt dużą przestrzeń, dobrze jest postawić na wysokie rośliny. Zieleń doda pomieszczeniu życia, a przy okazji wspaniale wypełni pustą przestrzeń.
  2. Aby przyciągnąć zbyt wysoki sufit nieco w dół, można pomalować ściany na dwa kolory, dzieląc go poziomo taśmą. Dzięki temu pokój wyda się bardziej przytulny, szczególnie jeśli ciemniejszy dół będzie w ciepłych odcieniach.
  3. Jeśli pomieszczeniem, które chcemy nieco ocieplić jest sypialnia, dobrze poradzi sobie z tym duży zagłówek. Wybierając miękki, pikowany, już na pierwszy rzut oka sprawimy, że wyda się bardzo wygodny i ciepły.
  4. Jeśli pokój jest naprawdę ogromny, warto pomyśleć na podzieleniu go na kilka mniejszych powierzchni. Nie trzeba od razu stawiać ścian! Wystarczy odpowiednio ustawić kanapę, stolik lub ozdobny parawan. Dzięki temu można stworzyć kącik do relaksu, jedzenia lub zabawy.
  5. Więcej przytulności nadają pomieszczeniu dodatki z odpowiednią fakturą. Pled o grubym splocie, czy poduszka we włochatej poszewce, to sposób na nadanie ciepła pomieszczeniom. Mając dużą przestrzeń, możemy pozwolić sobie na większą kanapę, z większą ilością poduch!
  6. Puste ściany sprawiają wrażenie zimnych i niezagospodarowanych. Dlatego w dużych pomieszczeniach dobrze jest powiesić kilka większych i mniejszych ramek z obrazami lub zdjęciami.
  7. Jeśli sufit jest wysoko, unikajmy niskich mebli. Taki dysonans sprawi, że między szafą, a sufitem zostanie ogromna, pusta przestrzeń, która spotęguje wrażenie wysokiego mieszkania.
  8. W przestronnych pomieszczeniach nie powinno się stawiać mebli pod ścianą. Upchanie kliku mebli na obrzeżach pokoju sprawi, że na środku zostanie ogromna, pusta przestrzeń.
  9. Aby nadać pomieszczeniu ciepła, ale i zlikwidować pogłos, warto pomyśleć o warstwach i dodatkach. Świetnie sprawdzą się w tej roli grube, ciężkie zasłony, włochate dywany i mięsiste pledy. Aby wypełnić przestrzeń można postawić ozdobny kosz lub skrzynkę, na przykład na prasę.