Sypialnia dla dwojga, czyli jak pogodzić różne gusta?

Wspólna sypialnia to miejsce, które nie powinno być zdominowane przez nikogo. To przecież wspólny azyl, miejsce wypoczynku i wyciszenia. Jak zatem pogodzić różne gusta, kiedy ona chce mnóstwa poduszek i zwiewnych materiałów, a on surowych wykończeni i ciemnych, mocnych kolorów? W sypialni jak w życiu, trzeba wypracować kompromis. Na szczęście w dekoracji wnętrz jest taki ogrom możliwości, że wystarczą dobre chęci, żeby spotkać się pośrodku…

Dobrym pomysłem na połączenie różnych wyobrażeń o danym wnętrzu, jest zaprojektowanie go eklektycznie. W ten sposób połączymy ze sobą wybrane elementy różnych, odpowiadających nam stylów. Nie polega to jednak na dowolnym przebieraniu w meblach i dodatkach, w ten sposób co najwyżej zrobimy bałagan. Eklektyzm, to łączenie stylów w odpowiednich proporcjach i na określonych zasadach.

Innym pomysłem jest połączenie formy, która odpowiada jednej osobie z kolorystyką wskazaną przez tą drugą…

Dzięki temu możemy na przykład, uzyskać wnętrze o miękkich, ciepłych formach, ale w stonowanych, prostych i chłodnych barwach. Takie połączenie wizji dwojga projektantów, to świetna zabawa, która może dać wspaniałe rezultaty. Warto jednak zawsze najpierw przenieść projekt na papier i sprawdzić, czy rzeczywiście wszystko ze sobą gra.

Zdarza się też tak, że podejmując decyzję o wspólnym mieszkaniu, decydujemy, że zamieszkamy w tym należącym do partnera. W takim wypadku w oparciu o podstawę jaką zastaniemy, możemy wzbogacić sypialnię o swoje dodatki, które wpasują się w dotychczasowy wystrój. Chyba, że podejmiemy decyzję o pierwszym, wspólnym remoncie. W końcu nic tak nie zbliża, jak wspólna praca i tworzenie czegoś pięknego Sypialnia dla dwojga, czyli jak pogodzić różne gusta?