zachód słońca nad słupami elektrycznymi

Hurtownia elektryczna Alkan – poznaj naszą historię i asortyment sklepu internetowego

Hurtownia Elektryczna Alkan powstała we Wrocławiu już w 2002 roku. Od tego czasu, czyli od ponad 15 lat, na co dzień zajmujemy się hurtową sprzedażą sprzętu elektrycznego. W naszej ofercie znajdują się najróżniejsze rodzaje oświetlenia. W ofercie mamy zarówno szeroki zakres źródeł światła, jak i nietypowych opraw, które gotowe są odmienić aranżację każdego pomieszczenia! Przez lata pracy udało nam się znacznie poszerzyć asortyment. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć u nas wszelkie nowinki ze świata artykułów elektrotechnicznych oraz sprzętu związanego z przemysłową automatyką.

Spis treści:
O Hurtowni Elektrycznej Alkan
Zasady zwrotów i reklamacji
Adres i godziny otwarcia siedzib stacjonarnych hurtowni Alkan
Sklep internetowy – czynne 24/7!
Poradniki, czyli wskazówki do urządzenia domu i ogrodu
Asortyment Hurtowni Elektrycznej Alkan
Artykuły elektryczne do oświetlenia domu i ogrodu
Oferta osprzętu elektryczny w hurtowni Alkan
Osprzęt marki Karlik w hurtowni Alkan
Oferta marki Ospel w hurtowni Alkan
Marka Berker w ofercie hurtowni Alkan
Produkty z serii Kontakt Simon w hurtowni Alkan
Pozostałe artykuły elektryczne w ofercie hurtowni Alkan
Nowoczesny osprzęt w technologii domu inteligentnego

Hurtownia Elektryczna Alkan – kim jesteśmy?

Hurtownia Elektryczna Alkan powstała w 2002 roku we Wrocławiu. Po dwunastu latach niezależnego działania została w 2014 roku oficjalnie przyłączona do Grupy Hurtowni Elektrycznych Elektro Omega S.A., której siedziba znajduje się w Katowicach. Grupa ta zrzesza obecnie aż 43 hurtownie na terenie całej Polski i prowadzi rozmowy biznesowe z kolejnymi firmami zainteresowanymi współpracą. Jej główną ideą jest wymiana doświadczeń związanych z rozwojem i procesami zachodzącymi na rynku elektrotechnicznym. Powstała, aby realizować dalekosiężne strategie i plany rozwojowe związane z dystrybucją artykułów elektrotechnicznych czołowych producentów. Elektro Omega stawia na wzajemne porozumienie, konsolidację i poczucie jedności pomiędzy członkami grupy. Obecnie jednym z jej głównych zadań jest wprowadzenie sprawnego systemu B2B (business to business) oraz stałe działania mające na celu integrację hurtowni członkowskich. Dzięki przynależności do grupy Elektro Omega hurtownia elektryczna Alkan ma nielimitowany dostęp do artykułów najlepszych marek oraz produktów wszystkich czołowych producentów ze świata elektrotechniki.

Alkan to hurtownia o silnej, ugruntowanej pozycji na lokalnym rynku. Świadczy o tym nie tylko ogromna popularność hurtowni pośród mieszkańców Wrocławia i okolic, ale też uroczyste otwarcie drugiego wrocławskiego oddziału firmy, które nastąpiło w roku 2016. W obu siedzibach oferujemy naszym klientom wysokiej jakości usługi zaopatrzeniowe, dostosowane do potrzeb wszystkich inwestorów, deweloperów i instalatorów. Jesteśmy w stanie zagwarantować kompleksową obsługę oraz błyskawiczną realizację każdego zamówienia. Zatrudniani przez nas specjaliści mają szeroki zakres wiedzy i kompetencji, a cenne, wieloletnie doświadczenie daje nam możliwość doradzania klientom na każdym etapie inwestycji. Możemy również stale dotrzymywać kroku wymaganiom naszych klientów. Działamy szybko, skutecznie i terminowo.

Warunki dostawy towaru z hurtowni elektrycznej Alkan we Wrocławiu

Internetowa Hurtownia Elektryczna Alkan od dłuższego czasu współpracuje z firmami kurierskimi GLS i FedEx, które gwarantują niezawodną i pewną dostawę na wskazany adres. Koszt dostawy każdego zamówienia ustalany jest indywidualny ze względu na to, że dostępne w sklepie towary różnią się od siebie znacząco gabarytami oraz wagą, a to właśnie te dwie cechy decydują o ostatecznej wysokości ceny dostawy. Ponadto przy każdym zamówieniu brana jest pod uwagę forma płatności, wybrane przez klienta ubezpieczenie przesyłki i opłata paliwowa zależna od odległości, jaką dostawca wraz z zamówionym towarem musi pokonać.

Hurtownia Alkan dba o wygodę swoich klientów, dlatego też w razie pytań związanych z terminami, ceną i wszelkimi innymi informacjami dotyczącymi warunków przesyłek, a także na wypadek jakichkolwiek innych wątpliwości prosimy o kontakt z obsługą klienta. Z pracownikami hurtowni Alkan możemy skontaktować się pod podanym także na stronie internetowej numerem telefonu lub przez adres e-mail. Istnieje również możliwość przesłania wiadomości przez specjalny formularz znajdujący się na stronie internetowej hurtowni w zakładce „Kontakt”. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, wysłuchamy wszelkich uwag i odniesiemy się do wszystkich poruszonych kwestii.

Lampy i inne oprawy świetlne to mocna strona sortymentu hurtowni elektrycznej Alkan

Zasady zwrotów i reklamacji w hurtowni elektrycznej Alkan

Hurtownia Elektryczna Alkan zapewnia konsumentom prawo do odstąpienia od zawartej zdalnie umowy sprzedaży, oczywiście na szczegółowo określonych warunkach. Klienci mają 14 dni na rezygnację z umowy i nie muszą podawać żadnej konkretnej przyczyny odstąpienia. Okres, w którym rozpatrzymy rezygnację wynosi dwa tygodnie od momentu, w którym klient wszedł w posiadanie zamówionego towaru. Aby wypowiedzenie przebiegło skutecznie, konsument zobligowany jest do przesłania nam decyzji o odstąpieniu od umowy w formie oświadczenia wysłanego pocztą – tradycyjną lub elektroniczną.

W razie potrzeby bazowy wzór pisma zawierającego rezygnację z umowy znajduje się na stronie naszego Sklepu Internetowego w sekcji „Zwroty/reklamacje”. Gdy klient odstąpi od umowy, zwracane są mu wszelkie płatności związane z zakupem sprzętu elektrotechnicznego oraz koszty jego przesyłki (z wyjątkiem zwrotu należności za transport inny niż optymalna metoda zalecana przez Hurtownię Elektrotechniczną Alkan). Zwrócenie należności dokonane zostanie niezwłocznie od momentu, w którym dotrze do nas dowód odesłania zakupionego towaru bądź sam towar (w zależności od tego, która przesyłka dotrze szybciej). Wyrównanie kosztów nastąpi w ten sam sposób, w jaki zrealizowana została pierwotna transakcja, chyba, że klient wybierze alternatywną opcję spłaty. Aby warunki odstąpienia od umowy zostały spełnione, rzeczony towar musi dotrzeć do nas w okresie nie dłuższym niż 14 dni od momentu, w którym konsument zadeklarował rezygnację. Koszty przesyłki zwrotnej opłaca klient. Podobnie jak koszty zmniejszenia wartości przedmiotu sprzedaży wynikające z użytkowania sprzętu niezgodnie z jego przeznaczeniem.

Adresy wrocławskich siedzib hurtowni elektrycznej Alkan i godziny otwarcia sklepu stacjonarnego

Jak już wspomnieliśmy, Hurtownia Elektryczna Alkan ma we Wrocławiu dwie stacjonarne siedziby. Główną siedzibę firmy znajdziemy pod następującym adresem:

Alkan Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Spółka Komandytowa
ulica Gorlicka 40
51-314 Wrocław

Jest ona otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 17:00, a w soboty od 8:00 do 14:00. Główna stacjonarna siedziba hurtowni elektrycznej Alkan jest nieczynna w niedziele. Drugi oddział firmy znajduje się pod następującym adresem:

ul. Nowodworska 17
54-433 Wrocław

Jest on czynny wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a z przedstawicielem tego oddziału możemy skontaktować się pod numerem telefonu: 71 349 87 61 lub przez osobny adres e-mail: nowodworska@alkan.pl.

Oferta hurtowni elektrycznej Alkan online – sklep internetowy czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!

Z oferty hurtowni elektrycznej Alkan można skorzystać nie tylko stacjonarnie, lecz także online, a sklep internetowy czynny jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dlatego też zachęcamy naszych klientów do zapoznania się z szeroką ofertą artykułów elektrycznych w zaciszu własnego domu i wtedy, kiedy akurat nam to pasuje. Dziś bowiem, w dobie ciągłego pośpiechu i zapracowania, nie zawsze znajdziemy czas na wizytę w sklepie stacjonarnym akurat w godzinach jego otwarcia. Na szczęście jednak ogólnodostępny Internet rozwiązuje ten problem i pozwala wybrać się na wstępne rozeznanie do naszego sklepu bez wychodzenia z domu.

Oferta sklepu internetowego kierowana jest więc zarówno do osób mieszkających poza Wrocławiem, które chciałyby skorzystać z możliwości zakupu najwyższej jakości osprzętu elektrycznego, jak i do mieszkańców naszego miasta, którzy nie zawsze mają czas, aby odwiedzić nas osobiście. Ogromną oszczędnością czasu dla tych drugich jest bez wątpienia możliwość złożenia zamówienia online, a następnie wybrania opcji odbioru osobistego. Pracownicy hurtowni skompletują bowiem każde zamówienie w jak najkrótszym możliwym czasie tak, aby klient mógł tylko podjechać i odebrać gotową paczkę. Możliwość dowozu kurierem docenią z pewnością również klienci nieposiadający własnego auta czy innej możliwości transportu zamówionych towarów, a osoby wahające się nad tym, jaki produkt wybrać, ucieszy na pewno możliwość skonsultowania każdej decyzji z doświadczonymi specjalistami zatrudnionymi w naszej hurtowni.

Aby zadać pytanie dotyczące oferty sklepu internetowego możemy wysłać e-mail na adres e-sklep@alkan.pl lub skontaktować się z obsługą sklepu online pod następującym numerem telefonu: 570 262 999.

Poradniki Hurtowni Elektrycznej Alkan, czyli praktyczne wskazówki do urządzenia domu i ogrodu

Poza bogatym spektrum artykułów elektrycznych Hurtownia Elektryczna Alkan oferuje również treści poradnikowe dotyczące praktycznego wykorzystywania sprzętu dostępnego w sklepie stacjonarnym i internetowym. Zainteresowani znajdą pośród nich między innymi zasady bezpiecznego korzystania z instalacji elektrycznej, zestawienia porównawcze najlepszych źródeł światła (co wybrać, LED-y czy żarówki energooszczędne?) czy porady dotyczące planów i projektów instalacji odgromowych. Rzetelnie rozpracowujemy i wyjaśniamy technologiczne nowostki – od możliwości współczesnych budynków inteligentnych, poprzez charakterystykę bezpuszkowych instalacji, aż do recenzji zdalnie sterowanych systemów świetlnych. Radzimy jak zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, podsuwamy pomysły na sprawdzone oświetlenie w ogrodzie i dobieramy rodzaj lampy do stylistyki pomieszczenia we wnętrzu domu. Nasza baza zawiera kilkadziesiąt rzetelnych i obszernych artykułów na tematy związane z szeroko pojętą branżą elektrotechniczną. Zawarte w nich informacje przydadzą się zarówno odbiorcom pragnącym poszerzyć swoją wiedzę z zakresu pojęć związanych z elektrycznością jak i osobom szukającym wygodnych rozwiązań i ciekawych inspiracji do aranżacji prywatnych wnętrz.

Asortyment sklepu internetowego Hurtowni Elektrycznej Alkan – sprawdź najlepszej jakości produkty elektrotechniczne i oświetleniowe

Sklep internetowy Hurtowni Elektrycznej Alkan oferuje bogaty wybór artykułów i sprzętu związanego z elektrotechniką. Jako przedstawiciele hurtowni elektrycznej mamy bogate doświadczenie w sprzedaży systemów oświetleniowych oraz ich opraw, dzięki czemu dysponujemy rozległym zakresem wiedzy w tej dziedzinie. Poza źródłami światła nasz sklep zaopatrzony jest również w komponenty składające się na instalacje elektryczne, jak kable, puszki czy złączki, a także wentylatory czy sprzęt do automatycznej obsługi domowych urządzeń elektrotechnicznych.  W ofercie sklepu internetowego znajdziemy więc właściwie wszystkie sprzęty potrzebne do wykonania funkcjonalnej i trwałej instalacji elektrycznej oraz świetlnej. Jednocześnie możemy być pewni, że oferowane przez hurtownię Alkan produkty to artykuły najwyższej jakości, pochodzące wyłącznie od renomowanych polskich producentów. Nie znajdziemy tu taniej chińszczyzny czy dekoracyjnych, lecz zupełnie nieprofesjonalnych, a przez to również zupełnie nietrwałych sprzętów. Niezależnie więc od tego, czy poszukujemy sprzętów związanych z oświetleniem, osprzętu elektrycznego, kabli i przewodów, czy też może nowoczesnych rozwiązań powiązanych z technologią domu inteligentnego, bez wątpienia znajdziemy je w ofercie sklepu internetowego hurtowni Alkan.

Gniazdka i łączniki

Artykuły elektryczne związane z oświetleniem w ofercie Hurtowni Elektrycznej Alkan

Hurtownia Elektryczna Alkan ma w swojej ofercie między innymi szeroki wybór artykułów elektrycznych związanych z oświetleniem. Znajdziemy tu zarówno oprawy świetlne do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, jak i naświetlacze LED i inne źródła światła. W naszej bazie opraw wewnętrznych znajdują się między innymi:

 • oprawy meblowe funkcjonujące w trybie pracy EVG o mocy 4W i temperaturze barwowej wynoszącej 4000 K
 • oprawy sufitowe natynkowe, wśród których znajduje się szeroki wybór plafonów sufitowych zasilanych światłem LED
 • oprawy przeznaczone do schodów – szeroki wybór opraw przeznaczonych do oświetlania schodów przy pomocy światła LED od znanego producenta Zamel Ledix
 • energooszczędne i nowoczesne oprawy downlight występujące w różnych rozmiarach i kształtach, zasilane światłem LED o mocy 6, 12 lub 18W
 • przeznaczone do celów przemysłowych hermetyczne oprawy LEDVANCE o mocy znamionowej 39 W

Warto zapoznać się również z naszym bogatym asortymentem oświetlenia zewnętrznego. Hurtownia Elektryczna Alkan dysponuje szeroką bazą lamp do ogrodów i naświetlaczy LED.

Oprawy

ANS LIGHTING

 • kinkiety ogrodowe w kolorze satynowego srebra zasilane żarówkami do 25 W, proste i ukośne
 • kinkiety z czujnikiem
 • metalowe słupki ogrodowe w kolorze satynowego srebra
 • słupki ogrodowe z czujnikiem
 • słupki ogrodowe z gniazdami
 • metalowe latarenki ogrodowe (maksymalna moc 60 W)

GTV

 • słupki ogrodowe LED – energooszczędne, dekoracyjne oświetlenie idealne do tarasów i ogrodów. Wykonane ze stali nierdzewnej, odporne na pył i wilgoć. Kolory: srebrny i czarny.
 • kinkiety ogrodowe LED 11 W – oświetlenie ogrodowe, do zewnętrznego i wewnętrznego montażu
 • słupki ogrodowe do zastosowania zewnętrznego – maksymalna moc źródła światła to 60W

RUM-LUX

 • słupki ogrodowe z hermetycznie chronionymi gniazdami (wersje z dwoma i czterema wejściami), idealne do zasilania kosiarek elektrycznych, pilarek, samochodowych odkurzaczy i innych urządzeń powszechnie stosowanych w warunkach zewnętrznych. Sprawdzi się również w formie zasilania lampek ogrodowych. Dzięki zamontowanej na słupku lampie umożliwia podłączenie urządzeń w czasie zmroku.

Naświetlacze LED

LEDVANCE:

 • szklane i aluminiowe naświetlacze LED o mocy znamionowej 20, 50 i 100 W wyposażone w czujnik ruchu (kolory: biały i czarny)

Źródła światła

Jako hurtownia elektryczna posiadamy szeroką wiedzę i asortyment dotyczący oświetlenia, dlatego dysponujemy liczną kolekcją źródeł światła, pośród których znajdą państwo między innymi:

 • lampy metalohalogenkowe
 • lampy sodowe
 • świetlówki kompaktowe – inaczej nazywane także żarówkami energooszczędnymi oraz CFL (z angielskiego Compact Fluorescent Lamp)
 • świetlówki liniowe
 • żarówki halogenowe
 • żarówki LED:
  – modele żarówek LED z gwintem E14 producenta OSRAM o mocy znamionowej 5, 7 w różnych kształtach
  – modele żarówek LED z gwintem E27 (firmy GTV i OSRAM)
  – modele żarówek LED z gwintem GU10 (firmy GTV, OSRAM i Spectrum)
 • taśmy i paski LED wraz z zasilaniem i sterownikami i przydatnymi akcesoriamigniazdo elektryczne

Osprzęt elektryczny dostępny w Hurtowni Elektrycznej Alkan, czyli nie tylko gniazdka i łączniki

Oczywiście w Hurtowni Elektrycznej Alkan nie może zabraknąć także najbardziej podstawowych artykułów, jakie w tego typu sklepach stanowi bez wątpienia osprzęt elektryczny. Dziś jednak mianem osprzętu elektrycznego określamy nie tylko gniazdka elektryczne czy łączniki, zwane popularnie włącznikami światła. W ofercie hurtowni Alkan znajdziemy także czujniki ruchu, ściemniacze czy specjalistyczne gniazda dostosowane do potrzeb każdego typu pomieszczenia.

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo artykuły najbardziej znanych i docenianych polskich producentów osprzętu takich jak Karlik, Ospel, Berker czy Kontakt Simon. Pierwsza z nich oferuje nam przede wszystkim gniazda natynkowe, podczas gdy pozostałe trzy specjalizują się w gniazdach podtynkowych i innych rodzajach osprzętu elektrycznego. Przyjrzyjmy się więc ofertom produktów tych wiodących marek dostępnych w Hurtowni Elektrycznej Alkan!

Osprzęt elektryczny marki Karlik w Hurtowni Elektrycznej Alkan

Hurtownia Elektryczna Alkan proponuje swoim klientom między innymi osprzęt elektryczny polskiej marki Karlik. Działająca na naszym rodzimym rynku już od 1978 roku marka Karlik ma w swojej ofercie przede wszystkim gniazda natynkowe o podwyższonym stopniu szczelności. Spełniają one normę IP54 i są odpowiednie między innymi do montażu w garażach czy magazynach ze względu na fakt, że nie zaszkodzi im ani wilgoć, ani podwyższona zawartość pyłów w powietrzu. W ofercie znajdziemy taki osprzęt elektryczny jak:

 • hermetyczne łączniki schodowe, świecznikowe i krzyżowe w wersjach pojedynczej i podwójnej o najróżniejszych kolorach,
 • hermetyczne łączniki podświetlane,
 • pojedyncze, podwójne i potrójne gniazda JUNIOR w wersjach z klapką,
 • poziomie i pionowe zestawienia łączników schodowych i gniazdek.

Marka Karlik to jednak nie tylko gniazda natynkowe. Nieco bardziej dekoracyjne elementy osprzętu tej marki znajdziemy na przykład w serii Karlik Deco. W ramach tej kolekcji, Karlik proponuje swoim klientom między innymi artykuły takie jak:

 • dekoracyjne ramki od pojedynczych do nawet pięciokrotnych, wykonane ze szkła i drewna w różnych stylach, wzorach i kolorach – w ofercie dostępne są między innymi wersje w kolorze mahoniu, dębu i orzecha amerykańskiego,
 • szeroki wybór łączników i przycisków, między innymi w wersjach zwiernych, krzyżowych, świecznikowych, dwubiegunowych, z przeznaczeniem na klatki schodowe, do hoteli oraz obsługi żaluzji czy rolet,
 • gniazda wtyczkowe – pojedyncze, podwójne, bryzgoszczelne, w wersji z klapką i bez, a także gniazda zabezpieczone kluczem, wszystkie w licznych wersjach kolorystycznych,
 • gniazda antenowe i telewizyjne – gniazda obsługujące kable HDMI w wersji podwójnej i pojedynczej, gniazda antenowe TV, RTV-SAT, SAT + TV,
 • gniazda teleinformatyczne – pojedyncze i podwójne gniazda komputerowe i telefoniczne w czterech wersjach kolorystycznych: białe, brązowe, czarne i złote,
 • gniazda głośnikowe,
 • przyciski przeznaczone do sterowania roletami,
 • odpowiedzialne za regulację poziomu oświetlenia ściemniacze,
 • przyciski do regulacji temperatury,
 • czujniki ruchu.

Osprzęt elektryczny marki Ospel w Hurtowni Elektrycznej Alkan

Produkująca osprzęt elektryczny firma Ospel to jeden z wiodących producentów popularnych artykułów często wybieranych przez klientów Hurtowni Elektrycznej Alkan. Na tę popularność zdecydowanie wpływ ma oczywiście wysoka jakość wykonania każdego z produktów marki, lecz również charakterystyczna w swej prostocie kolekcja Impresja. Jej wygląd cechuje minimalizm graniczący wręcz z surowością, a każdy z elementów zaprojektowany został tu tak, aby w jak największym stopniu opierać się na dobrze znanych i prostych geometrycznych wzorach. Pozwoliło to na stworzenie ponadczasowej i uniwersalnej kolekcji, która z pewnością będzie przyciągać uwagę klientów przez wiele kolejnych lat, a w naszym domu stanie się inwestycją, która przetrwa nawet kilka zmian wystroju pomieszczenia i nadal będzie pasować idealnie do wszystkich elementów wnętrza niezależnie od jego stylu.

W ofercie Hurtowni Elektrycznej Alkan znajdziemy takie elementy osprzętu elektrycznego marki Ospel jak chociażby:

 • ramki z kolekcji Ospel Impresja w wersjach od pojedynczej do pięciokrotnej w licznych barwach i odcieniach,
 • łączniki z kolekcji Ospel Impresja do klatek schodowych, żaluzji czy dzwonka – pojedyncze i podwójne,
 • łączniki z kolekcji Ospel Impresja w wersji podświetlanej, do obsługi żaluzji, dzwonka, a także w wersji dedykowanej hotelom,
 • gniazda elektryczne:
  – pojedyncze z przesłonami torów prądowych lub w wersji z kluczem,
  – podwójne z ramką, w wersji z przesłonami torów lub bez,
 • gniazda antenowe RTV, RTV-SAT oraz RTV-2xSAT a także gniazda antenowe typu F,
 • gniazda teleinformatyczne – pojedyncze i podwójne gniazda telefoniczne, gniazda komputerowe oraz pasujące do nich obudowy,
 • pojedyncze i podwójne gniazda głośnikowe z kolekcji Ospel Impresja w różnych kolorach,
 • ściemniacze – uniwersalne ściemniacze LED, ściemniacze sterowane przy pomocy pilota i/lub dotyku oraz ściemniacze przyciskowo-obrotowe,
 • elektrotechniczne czujniki ruchu,
 • akcesoria w postaci zestawów uszczelniających, przyłączek, zaślepek, oraz puszek w wersji od pojedynczej do pięciokrotnej.

Wszystkie produkty Ospel cechuje nie tylko najwyższa jakość wykonania i wykorzystanie jedynie najlepszych, wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Produkty z kolekcji Impresja są dostępne także w kilku różnych wersjach kolorystycznych, z których każda jednak niezmiennie na pierwszym miejscu stawia uniwersalną elegancję. Znajdziemy tu więc artykuły w metalicznych odcieniach szarości czy srebra, a także w klasycznej głębokiej czerni czy ekstrawaganckich złotych wersjach kolorystycznych. Fani delikatniejszych opraw z pewnością zwrócą uwagę również na wersje w kolorze écru i w tradycyjnej, chłodnej bieli.

Osprzęt elektryczny marki Kontakt Simon w Hurtowni Elektrycznej Alkan

Hurtownia Elektryczna Alkan oferuje klientom także osprzęt elektryczny polskiej marki Kontakt Simon. W jej ofercie znajdziemy oczywiście podstawowe elementy takie jak gniazdka elektryczne czy łączniki, jednak ich wybór jest na tyle szeroki, że decyzja z pewnością nie będzie prosta. Możemy tu wybierać spośród łączników i przycisków w takich wersjach, jak między innymi:

 • łączniki zwierne,
 • łączniki schodowe,
 • łączniki krzyżowe,
 • łączniki świecznikowe,
 • łączniki jedno- , dwu- a nawet trójbiegunowe,
 • łączniki na kluczyk,
 • łączniki z czujnikiem ruchu lub opóźnieniem wyłączenia,
 • łączniki w wersji z podświetleniem lub bez.

Znajdziemy tu również szeroki wybór gniazd elektrycznych, między innymi takich, jak:

 • gniazda pojedyncze,
 • gniazda podwójne,
 • gniazda z uziemieniem lub bez,
 • gniazda z pokrywą lub bez,
 • gniazda z pokrywą i dodatkową uszczelką,
 • podwójne i poczwórne gniazda Schuko typu skandynawskiego, z przesłonami torów prądowych, w wersjach pod- i natynkowych.

Oferta firmy nie ogranicza się jednak do gniazd elektrycznych i łączników. W serii Simon 54 znajdziemy też produkty takie, jak:

 • gniazda antenowe, teleinformatyczne, głośnikowe i z łączem HDMI,
 • przyciski do sterowania roletami,
 • przyciski do termoregulacji,
 • ściemniacze zdalnie sterowane,
 • gniazda do ładowarek USB,
 • głośniki i radio cyfrowe z wyświetlaczem,
 • ramki w wersji od pojedynczej do pięciokrotnej w różnych barwach i odcieniach

Ponadto wszystkie produkty marki Kontakt Simon zamontujemy z łatwością w dopasowanych ramkach. Są one dostępne w hurtowni Alkan w licznych wersjach kolorystycznych, a także w wersjach od pojedynczej do nawet pięciokrotnej, z możliwością montażu pionowo lub poziomo. W serii Simon 10 znajdziemy ponadto osprzęt w klasycznych odcieniach, jakimi z pewnością są biel i beż, podczas gdy seria Simon 54 przypadnie do gustu fanom bardziej odważnych rozwiązań. Artykuły z tej serii są bowiem dostępne aż w 66 możliwych zestawieniach kolorystycznych.

Marka Berker w ofercie Hurtowni Elektrycznej Alkan

Hurtownia Elektryczna Alkan posiada w swojej ofercie także liczne produkty marki Berker, znanej zwłaszcza z nowoczesnej i eleganckiej serii osprzętu Berker B. Kwadrat. Artykuły elektryczne z tej kolekcji charakteryzują się nie tylko wyjątkowo stylowym wyglądem, dzięki czemu każde wyposażone w nie pomieszczenie nabiera charakteru i staje się wnętrzem dopracowanym w najmniejszych szczegółach. Berker B. Kwadrat to również seria w całości wykonana z najwyższej jakości tworzyw sztucznych wytrzymujących lata intensywnej eksploatacji. Są one odporne na podwyższoną temperaturę, szkodliwe działanie promieniowania UV oraz uszkodzenia mechaniczne i zadrapania. Nie ulegają również uszkodzeniom przy kontakcie z chemikaliami zawartymi w środkach czystości czy detergentach do mycia powierzchni w łazience czy kuchni, dlatego mogą z powodzeniem być stosowane również w tych nieco bardziej wymagających pomieszczeniach.

Regulator temperatury

W Hurtowni Elektrycznej Alkan możemy zaopatrzyć się między innymi w takie artykuły marki Berker, jak:

 • mechanizmy one platform:
  – łączniki jedno- i dwuklawiszowe śrubowe i z zaciskami, łączniki żaluzjowe, zwierne, grupowe,
  – gniazda wtyczkowe z uziemieniem i bez w wersjach z samozaciskami i zaciskami śrubowymi,
  – gniazda antenowe w wersjach końcowych i przelotowych, z zaciskami śrubowymi – RTV, RTV-SAT i RTV 2xSAT,
  – mechanizmy gniazd teleinformatycznych UAE pojedyncze i podwójne,
  – pojedyncze i podwójne mechanizmy gniazd głośnikowych,
  – regulatory oświetlenia, czyli tak zwane ściemniacze,
 • seria Berker B.Kwadrat – jedna ze standardowej serii marki Berker, od lat ciesząca się dużą popularnością na rynku sprzętu elektrotechnicznego:
  – klawisze w wersjach pojedynczej i podwójnej z podświetleniem i bez, także do żaluzji,
  – płytki czołowe przeznaczone do gniazda UAE, antenowego, ściemniacza obrotowego, gniazda głośnikowego i USB,
  – ramki w wersjach od pojedynczej do pięciokrotnej,
 • seria Berker B.3:
  – pojedyncze i podwójne klawisze z podświetleniem i bez,
  – aluminiowe ramki pojedyncze, podwójne i pięciokrotne
 • seria Berker B.7:
  – szklane i aluminiowe ramki w wersji pojedynczej, podwójnej i potrójnej
 • seria Berker K.1:
  – klawisze pojedyncze i podwójne, w wersjach ze strzałkami i bez,
  – płytki czołowe,
  – pionowe i poziome ramki, od jednego do pięciu miejsc
 • seria Berker K.5:
  – pojedyncze, podwójne i potrójne klawisze w wersjach ze strzałkami i bez
  – płytki czołowe ze stali szlachetnej i aluminium
  – pionowe i poziome ramki ze stali szlachetnej
 • serie Berker Q.1/Q.3/Q.7:
  – podświetlane klawisze w wersji ze strzałkami i bez, pojedyncze i podwójne,
  – płytki czołowe głośnikowe, USB, gniazdowe i telefoniczne oraz do ściemniaczy,
  – ramki Q.1 i Q.3
 • serie Berker R.1/R.3:
  – okrągłe, podświetlane klawisze,
  – płytki czołowe,
  – ramki R.1 i R.3.

Pozostałe artykuły elektryczne w ofercie Hurtowni Elektrycznej Alkan

Pracownicy Hurtowni Elektrycznej Alkan wiedzą, że do wykonania pełnej instalacji elektrycznej konieczne będą jeszcze bardziej specjalistyczne artykuły, o których być może nie każdy nowicjusz w temacie będzie zawsze pamiętał. Konieczne będą bowiem nie tylko zewnętrzne elementy takie jak funkcjonalne i dekoracyjne łączniki, wygodne gniazda i dopasowane ramki. Przydadzą nam się także elementy takie jak puszki elektryczne, odpowiedzialne za ochronę połączeń elektrycznych przewodów lub montażu osprzętu widocznego na zewnątrz, czyli właśnie wspomnianych gniazd czy łączników, a także złączki łączące tory prądowe dwóch odcinków przewodów elektroenergetycznych niskiego napięcia. Hurtownia Elektryczna Alkan posiada więc także bogaty asortyment puszek i złączek, wśród których znajdziemy artykuły takie jak:

 • bloki rozdzielcze – bloki łączeniowe w konfiguracjach 2×7, 4×7, 4×15 i 4×11,
 • metryczne dławiki PG,
 • montowane na szynę listwy zaciskowe,
 • złączki skręcane,
 • hermetyczne puszki natynkowe,
 • puszki podtynkowe.

Skrzynka elektryczna

W naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym znajdą Państwo również szeroką ofertę przedłużaczy, rozgałęźników i akcesoriów przydatnych podczas wykańczania instalacji elektrycznej w nowym budynku czy wymiany niektórych sprzętów przy okazji remontu mieszkania czy domu. Znajdziemy tu między innymi:

Sklep internetowy Alkan dysponuje także modułową aparaturą przeznaczoną do ochrony instalacji elektrycznej przed przeciążeniem czy zwarciem. Gwarantujemy protekcję o szerokim zakresie prądów znamionowych – wszystko dzięki następującej ofercie produktów. W Hurtowni Elektrycznej Alkan mogą Państwo nabyć artykuły takie jak:

 • wyłączniki nadprądowe,
 • wyłączniki różnicowoprądowe,
 • rozłączniki,
 • lampki i dzwonki sygnalizacyjne,
 • szyny łączeniowe.

Ponadto wymieniając starą i zakładając nową instalację elektryczną, powinniśmy pamiętać o tym, że absolutnie nie odbędzie się bez pasującej skrzynki rozdzielczej. W asortymencie Hurtowni Elektrycznej Alkan znajdziemy wszystkie artykuły potrzebne do obsługi tego typu urządzeń, w tym przede wszystkim obudowy skrzynek i same skrzynki rozdzielcze, jak również dopasowane do nich rozdzielnice w wersjach natynkowych lub podtynkowych.

Nowoczesny osprzęt elektryczny w ofercie Hurtowni Elektrycznej Alkan – produkty do sterowania i automatyki domowej

W Hurtowni Elektrycznej Alkan mogą Państwo nabyć także nowoczesny osprzęt elektryczny współgrający z coraz popularniejszą technologią domu inteligentnego. W dobie wzrastającej popularności rozwiązań związanych z tą właśnie ideą zadbaliśmy o asortyment związany z ułatwianiem codziennego funkcjonowania w domowym zaciszu. Najbardziej znany na polskim rynku jest obecnie system F&Wave, który pozwala bezprzewodowo sterować oświetleniem, roletami, temperaturą oraz licznymi innymi urządzeniami w domu. Jest to możliwe dzięki specjalnym pilotom oraz przyciskom naściennym. Nasza hurtownia zapewni Państwu dostęp także do tego rodzaju artykułów. W naszej ofercie znajdują się bowiem:

 • piloty 4- i 10-przyciskowe do sterowania radiowego, zintegrowane z systemem F&Wave
 • bistabilne przekaźniki radiowe F&Wave w wersji pojedynczej i podwójnej,
 • radiowe sterowniki F&Wave LED,
 • przyciski ścienne do obsługi systemu F&Wave.

Niniejsza strona korzysta z plików cookie

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

 • Niezbędne pliki cookie przyczyniają się do użyteczności strony poprzez umożliwianie podstawowych funkcji takich jak nawigacja na stronie i dostęp do bezpiecznych obszarów strony internetowej. Strona internetowa nie może funkcjonować poprawnie bez tych ciasteczek.

 • Pliki cookie dotyczące preferencji umożliwiają stronie zapamiętanie informacji, które zmieniają wygląd lub funkcjonowanie strony, np. preferowany język lub region, w którym znajduje się użytkownik.

 • Statystyczne pliki cookie pomagają właścicielem stron internetowych zrozumieć, w jaki sposób różni użytkownicy zachowują się na stronie, gromadząc i zgłaszając anonimowe informacje.

 • Marketingowe pliki cookie stosowane są w celu śledzenia użytkowników na stronach internetowych. Celem jest wyświetlanie reklam, które są istotne i interesujące dla poszczególnych użytkowników i tym samym bardziej cenne dla wydawców i reklamodawców strony trzeciej.

 • Nieklasyfikowane pliki cookie, to pliki, które są w procesie klasyfikowania, wraz z dostawcami poszczególnych ciasteczek.

O Cookies

Pliki cookie to niewielkie pliki tekstowe, które są zapisywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym przez strony internetowe, które odwiedzasz. Służą do różnych celów, takich jak zapamiętywanie informacji o logowaniu użytkownika, śledzenie zachowania użytkownika w celach reklamowych i personalizacji doświadczenia przeglądania użytkownika. Istnieją dwa rodzaje plików cookie: sesyjne i trwałe. Te pierwsze są usuwane po zakończeniu sesji przeglądarki, podczas gdy te drugie pozostają na urządzeniu przez określony czas lub do momentu ich ręcznego usunięcia.

Potrzebujesz pomocy?