Brama od garażu sterowana automatycznie

Automatyka do bram – hurtownia elektryczna radzi, jak sterować bramą

Automatyka do bram według sprzedawców hurtowni elektrycznej Alkan staje się w ostatnim czasie coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wiąże się to z pewnością między innymi ze wzrostem świadomości klientów, jeśli chodzi o zdalne sterowanie różnymi urządzeniami codziennego użytku. Automatycznie sterowane bramy docenią jednak zarówno ci z nich, którzy posiadają już w swoich domach czy mieszkaniach czujniki ruchu lub zdalnie sterowane ściemniacze, jak również ci, którzy dopiero planują montaż pierwszych elementów z serii tak zwanego domu inteligentnego. Zobaczmy, dlaczego warto zdecydować się na automatyczne sterowanie bramami, jak działają urządzenia, które na to pozwalają, i jakie produkty dostępne w hurtowni elektrycznej Alkan pozwolą nam na stworzenie trwałego i funkcjonalnego systemu automatyki bram wjazdowych i garażowych!

Spis treści:
Dlaczego warto się zdecydować na automatyczne sterowanie bramami?
Jak dobrać właściwy system?
Sterowniki i przekaźniki do bram skrzydłowych i przesuwnych
Produkty firmy F&F
Produkty do automatycznego sterowania bramami w hurtowni elektrycznej
Ceny produktów

Dlaczego warto zdecydować się na stworzenie w domu systemu automatycznego sterowania przesuwnymi bramami wjazdowymi lub garażowymi? Hurtownia elektryczna Alkan odpowiada

Automatyczny system sterowania przesuwnymi bramami wjazdowymi na posesję oraz bramami do garażu to wygodne rozwiązanie, które z pewnością każdemu z nas ułatwi codzienne życie. Dzięki temu unikniemy konieczności zatrzymywania auta na podjeździe po to, aby z niego wysiąść i ręcznie otworzyć bramę. Wyeliminujemy więc zarówno wątpliwą przyjemność płynącą mocowania się z bramą w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych, jak niebezpieczeństwo sytuacji, w której pozostawione na chodzie auto mogłoby paść łupem złodzieja.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego zestawu czujników w połączeniu z właściwie dobranymi pilotami oraz siłownikami i napędem będziemy mogli zdalnie otwierać bramę podczas kierowania autem i dopasować moment jej otwarcia tak, aby zatrzymywanie się przed wjazdem do garażu stało się całkowicie zbędne. Automatyczne sterowniki pozwolą nam także na zamknięcie bramy za pomocą wciśnięcia jednego guzika na pilocie, co zaoszczędzi nam i trudu związanego z każdorazowym zamykaniem jej samodzielnie, i czasu. Wystarczy jedno kliknięcie i już możemy zapomnieć o konieczności zamknięcia garażu. Automatyczny system zrobi to za nas w ciągu kilku sekund.

Automatyka do bram staje się dziś więc coraz popularniejsza przede wszystkim dlatego, że jest ona po prostu bardzo wygodnym rozwiązaniem. Połączenie bram wjazdowych czy garażowych z systemem zdalnego sterowania nie jest jednak niczym nowym. Obecnie jednak zyskuje ono popularność ze względu na ogólny trend ułatwiania sobie życia dzięki tak zwanej technologii domu inteligentnego, która zakłada, że jeżeli coś może zrobić za nas automat, to może powinniśmy mu na to pozwolić. W domach inteligentnych montuje się dziś więc nie tylko automatycznie otwierane bramy na posesję i do garażu, ale też termoregulatory, które dbają o utrzymanie temperatury w pomieszczeniach na określonych przez nas poziomach, a także czujniki ruchu i zmierzchu odpowiedzialne za uruchamianie i wyłączanie oświetlenia w zależności od potrzeb, a nawet automatyczne sterowniki rolet oraz ściemniacze światła reagujące na sygnały z pilota. Na rynku dostępne są obecnie również zintegrowane systemy, które możemy kontrolować za pomocą specjalnej aplikacji przez nasz smartfon i tablet nawet wówczas, gdy wyszliśmy z domu i zastanawiamy się, czy aby na pewno zgasiliśmy światło czy odsłoniliśmy okna. Niezależnie jednak od tego, czy montaż automatyki do bram będzie naszym pierwszym krokiem na drodze do domu inteligentnego, czy też może będzie to już jeden z ostatnich kroków, jakie planujemy na razie wykonać w tym kierunku, z pewnością każdy doceni wygodę, którą zagwarantują automatycznie otwierane i zamykane bramy. Zobaczmy jednak, na co zwrócić uwagę przed zakupem i jak właściwie dobrać elementy automatyki do naszej bramy garażowej lub wjazdowej!

F&Wave 4-przyciskowy pilot automatyczny do sterowania bramą

Jak dobrać właściwy system automatyki do sterowania bramami garażowymi, uchylnymi i skrzydłowymi? Skorzystaj z pomocy specjalistów hurtowni elektrycznej Alkan

Systemy automatyki do bram różnią się w zależności od tego, czy są przeznaczone do bramy garażowej, uchylnej, czy też może do bramy skrzydłowej. We wszystkich przypadkach do sterowania bramą będzie jednak konieczne zamontowanie właściwego napędu, który stanie się elementem odpowiedzialnym za odebranie sygnału z nadajnika i wykonanie czynności otwierania lub zamykania. Dostępne dziś na rynku rozwiązania wyróżniają jednak nie tylko różne typy bram, ale też to, w jakich warunkach będą one wykorzystywane.

Do użytku przydomowego, który zwykle nie jest zbyt intensywny, możemy zastosować standardowe napędy z siłownikami o mniejszych mocach. Bramę otwieramy i zamykamy bowiem maksymalnie kilka razy dziennie. Innego napędu wymagać będą jednak bramy w miejscach takich jak strzeżone parkingi czy bramy wjazdowe na posesję zabudowaną domami wielorodzinnymi. Tu częstotliwość otwierania i zamykania będzie znacznie wyższa, dlatego też konieczne jest zastosowanie modelu napędu przystosowanego do dużej intensywności pracy. Podczas doboru nie wolno nam także zapomnieć o tym, ile waży brama. Lżejsze mogą bowiem z powodzeniem działać przez wiele lat na napędzie wyposażonym w siłownik o stosunkowo niewielkiej mocy, podczas gdy te ważące ponad 200 kg będą wymagały dużej mocy, aby wytrzymać pracę w tak dużym obciążeniu.

Aby dobrać właściwy napęd, należy też przyjrzeć się warunkom montażowym. Pamiętajmy, że poprawna instalacja automatyki do bram jest możliwa tylko wówczas, gdy sama brama jest zamontowana we właściwy sposób. W przypadku bram dwuskrzydłowych skrzydła nie mogą się zazębiać, uniemożliwiając poprawne zamknięcie nawet ręcznie, gdyż w takiej sytuacji montaż automatycznych sterowników niczego nie zmieni. Należy też przyjrzeć się możliwościom doprowadzenia zasilania do napędu i sprawdzić parametry urządzenia zawarte w kartach informacyjnych przez producentów. Dzięki temu unikniemy zakupu napędu czy siłownika przeznaczonego do innego typu bramy niż nasza.

Czy w hurtowniach elektrycznych we Wrocławiu znajdziemy sterowniki i przekaźniki automatyczne do bram skrzydłowych i przesuwnych?

Sterowniki i przekaźniki automatyczne do bram skrzydłowych i przesuwnych znajdziemy między innymi we wrocławskiej hurtowni elektrycznej Alkan. Oferuje nam ona produkty z jednej z najnowocześniejszych serii F&Wave, wprowadzonej na rynek przez renomowaną firmę F&F. Znajdujące się w niej produkty pozwolą nam na dokonanie całkowitej zmiany w naszym domu czy mieszkaniu i ułatwią przekształcenie go w dom inteligentny.

Seria F&Wave to linia bezprzewodowych urządzeń, które sterowane są przez fale radiowe. Znajdziemy tu odbiorniki przeznaczone do automatycznego sterowania temperaturą, oświetleniem, a także elementami wyposażenia domu takimi jak rolety czy sprzęty elektroniczne, jak również oczywiście elementy automatyki do bram. Odbiorniki te dostępne są w dwóch wersjach – w zależności od naszych potrzeb możemy wybrać produkty przeznaczone do montażu w szynie DIN lub w puszce podtynkowej o średnicy minimum 60 mm. Połączone z odbiornikami nadajniki to albo wygodne piloty, albo elementy również przystosowane do montażu w puszce podtynkowej.

Teoria jednak nie powie nam zbyt wiele, dlatego lepiej od razu przejść do praktyki i przyjrzeć się poszczególnym produktom z serii F&Wave, które możemy zastosować w instalowaniu automatycznego systemu sterowania bramą.

F&Wave 4-kanałowy nadajnik automatyczny do sterowania bramą

Jakie produkty firmy F&F do automatyki do bram garażowych różnego typu znajdziemy w ofercie sklepu internetowego hurtowni elektrycznej Alkan?

Wiemy już, że sklep internetowy hurtowni elektrycznej Alkan oferuje nam szeroki wybór produktów firmy F&F do automatyki bram wjazdowych i garażowych różnego typu. Zobaczmy więc, które konkretnie produkty warto wziąć pod uwagę, planując montaż systemu zdalnie sterującego bramą w naszym garażu czy na podjeździe!

Przekaźniki

W ofercie hurtowni elektrycznej Alkan znajdziemy między innymi pojedyncze oraz podwójne przekaźniki bistabilne, przystosowane do współpracy z nadajnikami zdalnego sterowania z serii F&Wave. Co ciekawe, w serii tej mamy możliwość sterowania przekaźnikiem maksymalnie z 32 nadajników, co oznacza, że rozwiązanie to sprawdzi się nawet wówczas, gdy własnego pilota do określonej bramy potrzebować będzie ponad 30 osób. Można więc zastosować je w przypadku bram wjazdowych na niewielkie osiedla domków jednorodzinnych czy budynków w zabudowie tarasowej. Zaletą omawianych przekaźników jest także z pewnością ich niewielki rozmiar, pozwalający na montaż w puszce podtynkowej o średnicy 60 mm, a także ułatwiające instalację zaciski śrubowe. Ponadto pomimo stałego podłączenia zasilania przekaźniki te nie pobierają znacznych ilości energii, dlatego też wykorzystanie ich do automatycznego otwierania i zamykania bramy z pewnością nie przełoży się na zauważalne zwiększenie rachunków za prąd. Warto też wspomnieć, że maksymalny zasięg w przypadku braku przeszkód w postaci budynków czy linii energetycznych to dla urządzeń radiowych z serii F&Wave aż 100 m!

Hurtownia elektryczna Alkan oferuje nam także podobne rozwiązania w postaci pojedynczych przekaźników bistabilnych z serii F&Wave przeznaczone do montażu na szynie DIN o szerokości 35 mm.

Nadajniki

Jeśli chodzi o nadajniki, w sklepie internetowym hurtowni elektrycznej Alkan znajdziemy zarówno wersje pozwalające na sterowanie przekaźnikami za pomocą pilota, jak i modele nadajników przeznaczone do montażu w puszce podtynkowej. Dwa z dostępnych tu modeli pilotów to:

  • 4-przyciskowy pilot do sterowania radiowego FW-RC4,
  • 10-przyciskowy pilot do sterowania radiowego FW-RC10.

W obu z nich użytkownik może zaprogramować właściwe funkcje, które spełniać będzie każdy z przycisków. Piloty te współpracują bowiem ze wszystkimi odbiornikami zdalnego sterowania z serii F&Wave, co pozwala obsługiwać za pomocą jednego pilota na przykład bramę garażu, bramę wjazdową, a także sterować roletami oraz ściemniaczami światła w zależności od naszych potrzeb.

Ponadto F&Wave ma w swojej ofercie także dostępne w hurtowni elektrycznej Alkan czteroprzyciskowe nadajniki FW-RC4-AC przeznaczone do montażu w puszce podtynkowej, charakteryzujące się niewielkim rozmiarem. W połączeniu z zaciskami śrubowymi pozwala on na szybką i łatwą instalację urządzenia w puszce o minimalnej średnicy 60 mm.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup przekaźników i nadajników przeznaczonych do automatycznego sterowania bramami w hurtowni elektrycznej?

Zakup przekaźników i nadajników przeznaczonych do automatycznego sterowania bramami w hurtowni elektrycznej to dobry pomysł z kilku istotnych powodów. Jednak przede wszystkim warto podkreślić, że artykuły elektryczne dostępne w renomowanych hurtowniach, które często od ponad kilkunastu lat budują już swoją pozycję na rynku, są artykułami najwyższej jakości. Żadna ze szczycących się nieposzlakowaną opinią hurtowni elektrycznych nie pozwoliłaby sobie bowiem na utratę dobrego imienia tylko po to, aby sprzedać jedną czy dwie partie taniego towaru.

Dlatego też także w obecnej na wrocławskim rynku już od 2002 roku hurtowni elektrycznej Alkan nie znajdziemy z pewnością produktów typu „made in China”. Doświadczeni specjaliści, którzy współpracują z hurtownią, zdają sobie bowiem świetnie sprawę z faktu, że produkty takie są zwykle tanie nie bez powodu. Ich niska cena wynika bowiem z równie niskiej jakości. Takie artykuły są bowiem wytwarzane w fabrykach zlokalizowanych w słabo rozwiniętych krajach, w nieodpowiednich warunkach, przez źle opłacanych pracowników, dla których praca na rzecz wyzyskującego ich koncernu jest jedynym wyjściem. Ponadto produkuje się je z najtańszych materiałów, często nie wykonując podstawowych testów, które miałyby na celu sprawdzenie zawartości szkodliwych substancji w wykorzystywanych półproduktach.

Dlatego też sam fakt, że to hurtownia elektryczna, a nie market budowlany czy niewielki sklepik internetowy zajmuje się sprzedażą produktów konkretnej marki świadczy o wysokiej jakości oferowanych przez nią produktów. Dostępna w hurtowni elektrycznej Alkan seria F&Wave to jedno z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań jeśli chodzi o automatykę domową. Kupując produkty tej marki, mamy pewność, że będzie to inwestycja na wiele lat, a sam producent daje nam aż 24 miesiące gwarancji na każdy produkt marki F&F.

Sterowanie bramą wchodzi w skład automatyki domowej

Poznaj ceny produktów potrzebnych do stworzenia funkcjonalnego systemu automatycznego sterowania bramami w hurtowni elektrycznej Alkan

Skoro już mowa o inwestycjach na wiele lat, może warto przyjrzeć się także cenom produktów potrzebnych do stworzenia funkcjonalnego systemu automatycznego sterowania bramami w hurtowni elektrycznej Alkan. Musimy przyznać, że choć nie są one wygórowane, przekaźniki i nadajniki to nie jedyne, w co będziemy musieli zainwestować, aby cieszyć się zdalnie sterowaną bramą w garażu czy na podjeździe na posesję. Koniecznie trzeba pamiętać też o zakupie właściwych napędów z odpowiednio dobranymi siłownikami, dzięki którym wysłanie sygnału do przekaźnika będzie wiązało się z faktycznym otwarciem lub zamknięciem bramy.

Jeśli chodzi o produkty F&Wave dostępne w hurtowni elektrycznej Alkan, zakup każdego z nich będzie wiązał się z wydatkiem około 100 złotych. Warto jednak pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się na przykład na kupno 10-przyciskowego pilota w cenie około 120 złotych, inwestycja ta z pewnością przyda nam się, gdy postanowimy nasz dom wyposażyć nie tylko w automatyczną bramę, lecz również sterowane pilotem rolety czy ściemniacze świateł. Jedynym wydatkiem związanym więc teoretycznie tylko i wyłącznie z automatyką do bramy będzie 95-105 zł, które wydamy na przekaźnik przeznaczony do zamontowania w puszce podtynkowej. Niemniej jednak również on może zostać wykorzystany także do sterowania na przykład oświetleniem na podjeździe czy w garażu! Żadne z urządzeń F&Wave nie spełnia bowiem tylko jednej funkcji, gdyż wszystkie pozwalają na maksymalne ułatwienie sobie życia dzięki automatycznym rozwiązaniom domu inteligentnego!

Niniejsza strona korzysta z plików cookie

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

  • Niezbędne pliki cookie przyczyniają się do użyteczności strony poprzez umożliwianie podstawowych funkcji takich jak nawigacja na stronie i dostęp do bezpiecznych obszarów strony internetowej. Strona internetowa nie może funkcjonować poprawnie bez tych ciasteczek.

  • Pliki cookie dotyczące preferencji umożliwiają stronie zapamiętanie informacji, które zmieniają wygląd lub funkcjonowanie strony, np. preferowany język lub region, w którym znajduje się użytkownik.

  • Statystyczne pliki cookie pomagają właścicielem stron internetowych zrozumieć, w jaki sposób różni użytkownicy zachowują się na stronie, gromadząc i zgłaszając anonimowe informacje.

  • Marketingowe pliki cookie stosowane są w celu śledzenia użytkowników na stronach internetowych. Celem jest wyświetlanie reklam, które są istotne i interesujące dla poszczególnych użytkowników i tym samym bardziej cenne dla wydawców i reklamodawców strony trzeciej.

  • Nieklasyfikowane pliki cookie, to pliki, które są w procesie klasyfikowania, wraz z dostawcami poszczególnych ciasteczek.

O Cookies

Pliki cookie to niewielkie pliki tekstowe, które są zapisywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym przez strony internetowe, które odwiedzasz. Służą do różnych celów, takich jak zapamiętywanie informacji o logowaniu użytkownika, śledzenie zachowania użytkownika w celach reklamowych i personalizacji doświadczenia przeglądania użytkownika. Istnieją dwa rodzaje plików cookie: sesyjne i trwałe. Te pierwsze są usuwane po zakończeniu sesji przeglądarki, podczas gdy te drugie pozostają na urządzeniu przez określony czas lub do momentu ich ręcznego usunięcia.

Potrzebujesz pomocy?