Jak zatrzymać wakacyjny klimat w domu czy mieszkaniu?

Czasami, wraz z nastaniem nowej pory roku, czujemy chęć na większe zmiany w swoim otoczeniu. Często zdarza się tak latem, kiedy mamy więcej energii, czasu i chęci na aktywność. Zdarza się też tak, że wakacyjną aurę chcemy zatrzymać w domu jak najdłużej. Dla tych wszystkich, którzy chcą, żeby lato zamieszkało u nich na stałe, mamy kilka porad jak to osiągnąć.

Aby w pomieszczeniach zagościł wakacyjny klimat, warto zagrać odpowiednimi kolorami. Wszelkie żywe i ciepłe odcienie nadadzą naszym pokojom lekkiego i energetycznego wyglądu. Warto postawić na te, które bezpośrednio kojarzą się z latem, a więc żółcie, zielenie, błękity, oraz czerwienie i róże. Aby nadać im lekkości, warto rozbielić je nieco lub połączyć z białymi elementami.

Chyba żaden inny styl, nie kojarzy się z latem tak bardzo, jak styl marynistyczny.

Granatowo białe pasy, piaskowe i błękitne dodatki, czerwone elementy dekoracji i motyw kotwicy. Żeby nasze wnętrza nie wyglądały jak w nadmorskim kurorcie, ograniczmy się do jednego pomieszczenia, na przykład sypialni. Idąc spać w takim otoczeniu, możemy liczyć na sny pełne szumu fal i promieni słońca Jak zatrzymać wakacyjny klimat w domu czy mieszkaniu?

Lato kojarzy się ze światłem. Dlatego zadbajmy o to, żeby nie zasłaniać jego źródeł. W oknach powieśmy pół transparentne, jasne i lekkie firanki. Warto też pomyśleć o świetle, które w ciągu dnia powinno być raczej chłodne, imitujące światło dzienne, któremu odpowiadają żarówki o mocy 4000 K. Wieczorny klimat możemy podkreślić małymi, ciepłymi punktami światła, które przywiodą na myśl ciepłe wieczory w ogrodzie.